Groentesticks

Discussion in 'Voeding' started by Omelet, Feb 5, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Omelet

    Omelet VIP lid

    Nov 14, 2008
    14,874
    2
    0
    Iemand een leuk recept voor een groentestick? De fruitsticks kennen we allemaal wel denk ik (ik maak ze zelf), maar hier is fruit nooit een probleem en groente soms wel. Ik houd me graag aanbevolen voor goede tips :D
     
  2. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Wat voor soort sticks bedoel je?

    Je kan ook een lekker gevuld soepje maken wat je evt. staafmixt om zo toch wat groente binnen te krijgen.
     
  3. Omelet

    Omelet VIP lid

    Nov 14, 2008
    14,874
    2
    0
    Nou die ik kan geven ipv een tomaatje of een reepje komkommer in de hand ;) Maar misschien doe ik te ingewikkeld.
    Hier een "ik-laat-me-niet-voeren" kind dus soep oid werken niet. Vandaar dat een groentestick me een goed idee leek maar had geen idee of het bestond en gezien de hoeveelheid reacties denk ik dat het een kansloze missie is haha :D
     
  4. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    En soep in een rietjesbeker? Of zelf laten dopen met brood?

    Hoe maak je die fruitsticks dan?
     
  5. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ben ook wel benieuwd hoe jij fruitsticks maakt :)

    Wat betreft groenten, 'verstoppen' in een pannenkoek of omelet, is dat iets wat werkt?
     
  6. Nova81

    Nova81 VIP lid

    Nov 18, 2009
    5,879
    1
    36
    Ben ook benieuwd naar de fruitsticks... kun je eens een receptje hier neer zetten??
     
  7. sweetchocolate

    sweetchocolate Niet meer actief

    Ben ook wel benieuwd hoe je dat maakt:)

    Je hebt ook groentesap die ze kunnen drinken. Is dat niet iets voor hem?
     
  8. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    Ik ben ook benieuwd naar het recep;t met de fruitsticks ;)
    Wat betreft de groentensticks: dacht dat je topic ging over die "vissticks' van Iglo maar dan met groenten. Ziet er uit als vissiticks, maar dan groenten verpakt in een beetje paneermeel. Tis van iglo. Maar hier geen succes, het is en blijft groenten (ziet er nog steeds zo uit al je de stick doorsnijdt en smaakt ook hetzelfde)
    Misschien een smoothie met wortelsap en komkommer door de blender met wat yoghurt?
     
  9. Omelet

    Omelet VIP lid

    Nov 14, 2008
    14,874
    2
    0
    Fruitsticks zijn niet zo ingewikkeld :) Ik gebruik gedroogd fruit en vers fruit. Ik heb dadel-banaan stcks en abrikoos-appel sticks gemaakt (abikoos is gedroogd).

    Kwestie van beide ingredienten fijnmalen met staafmixer (grof, kleine stukjes mogen. Banaan heb ik geprakt met een vork).
    Mengen met elkaar. Het moet een beetje een kleverig goedje zijn.

    Je maakt een plakkaat (ongeveer kwart tot halve cm dik) op bakpapier, liefst geen papieren maar zo'n herbruikbare.
    Dan in de oven op de laagste stand (60 graden). Dat duurt wel een paar uur, tot het droog is. In de zomer kan het buiten in de zon.

    Wanneer de sticks bijna droog zijn kun je ze vast in repen snijden en nog even in de oven doen. Als je de oven warmer zet gaat het drogen sneller. Als ze niet meer nat zijn dan zijn ze klaar. Mijn zoontje vindt ze heerlijk. En ze zijn makkelijk te eten, makkelijker dan gewoon gedroogd fruit. Je kunt er eventueel eetpapier op plakken, dan plakt het niet aan de vingertjes.
    Ik bewaar ze in een luchtdicht bakje met (papieren ;)) bakpapier er tussen. Een goedkoop, relatief gezond en makkelijk snoepje ;)

    Ik dacht: misschien kan zoiets ook met wortel ofzo.
     
  10. Druif78

    Druif78 VIP lid

    Feb 11, 2008
    9,724
    1
    36
    klinkt lekker! Mn zoontje gaat alleen onwijssssss aan de poeperij van gedroogd fruit.... wel een tijdrovend klusje dat maken?

    Zou, nu ik het recept weet, even niet iets kunnen bedenken wat voor groenten gedroogd lekker zijn in combi met iets vers? En iets wat je al plakkend bij elkaar kan doen?
     
  11. Juudje81

    Juudje81 Fanatiek lid

    May 14, 2010
    1,216
    0
    36
    NULL
    NULL
    @ juju: gaat het er vooral om dat je het, net als de fruitsticks, vantevoren kan maken en dan dus met de avondmaaltijd kan geven? Of ook als tussendoortje?

    Ken het nl. niet, maar zit ook eens na te denken. Die fruitsticks vind ik ook wel een leuk idee.
     
  12. Omelet

    Omelet VIP lid

    Nov 14, 2008
    14,874
    2
    0
    Nee het is niet tijdsrovend, nou ja het moet een tijdje in de oven maar goed die hoef ik zelf niet aan te fietsen dus dat is de moeite niet ;)

    Ja ik kon ook niet echt op iets komen voor groente..

    Druif je kunt ook fruitleer maken, dat is helemaal met vers fruit.
     
  13. Omelet

    Omelet VIP lid

    Nov 14, 2008
    14,874
    2
    0
    Als tussendoortje, zoals ik nu ook een fruitstick geef (die geef ik niet in plaats van vers fruit)
     
  14. dirksmama

    dirksmama VIP lid

    Aug 29, 2007
    22,170
    34
    48
    mens
    Meestal in de wolken
    Dit soort 'fruit leather' kun je ook goed maken met wortel- of pompoenpuree.
    Hoe er wel rekening mee dat dit soort 'sticks' erg plakkerig zijn, en daardoor niet goed voor de tandjes. Dus niet iets voor elke dag! Je moet het ook echt zien als snoep, niet als eten. Maar dan wel snoep van een gezonder soort.

    Groente en fruit kun je ook goed verstoppen door het geraspt of gemalen door geklutst ei of beslag te doen voor mii omeletjes,pannenkoekjes of poffertjes.
     
  15. Juudje81

    Juudje81 Fanatiek lid

    May 14, 2010
    1,216
    0
    36
    NULL
    NULL
    Of grove raspen en beignets van maken. Maar dan heb je het al meer over avondeten dan tussendoortje.
     
  16. fafje

    fafje Niet meer actief

    wel leuk dat je dat zel fmaakt, ik koop ze van goodies...maar geef het wel als traktatie...

    met groente kan ik je helaas niet helpen dan de ander genoemde adviezen
    op het moment worden hier de meeste groentes alleen gewaardeerd in sauzen of stamppotten, of door gehakt heen in een broodje, omelet of pannenkoek :D...
     
  17. Omelet

    Omelet VIP lid

    Nov 14, 2008
    14,874
    2
    0
    Ja fafje ik kocht ze ook van Goodies want die vind ik zo duur ;)
     
  18. Linnie1985

    Linnie1985 Fanatiek lid

    Mar 17, 2010
    3,406
    0
    0
    NULL
    Gouda
    Ik heb ook goodies reepjes in huis. Ik houd de reclames in de gaten. Vorige keer waren ze bij plus 1+1 gratis. Scheelt veel.
     
  19. fafje

    fafje Niet meer actief

    hihi ja vandaar dat het een trakatie is :p ....hij eet gelukkig heel goed fruit, dus het is echt als "snoepje"
     
  20. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Is het met groente eten niet gewoon de aanhouder wint? Dus gewoon 's avonds aan tafel, in normale vorm aanbieden en niet verhuld in of overgoten met iets? Kijk; een groente-omelet of pannenkoek is gewoon lekker, maar om er nou een soort snoepgoedreepjes van te maken dat snap ik niet zo?

    Ik vind het wel heel creatief van je overigens.
     

Share This Page