Sinds een week woont de papa van mn zoontje niet meer bij ons. het is een periode waarin we allebei maar vooral hij wil kijken wat hij wil in zijn leven en of hij nog steeds met ons (met mij dus) zijn leven wil delen. een deel van hem (een groot deel) wil dit wel een kleiner deel weet het niet...opzich hebben we wel veel contact tot nu toe maar soms loopt het even emotioneel hoog op van beide kanten. Hij wil niet scheiden maar afstand nu... afijn het maakt t er niet makkelijker op dat we in Griekenland wonen en we er samen over uit waren om naar NL te vertrekken over een jaar.nu weet hij niet meer wat hij wil en in het geval van een scheiding zal het heel lastig worden voor ons. ik wil nl naar Nl omdat daar de toekomst een stuk beter zal zijn voor ons kindje, onderwijs is beter geregeld en goedkoper ook, gezondheidszorg al dat soort dingen en bovendien redden we het nu financieel vaak niet (we wonen klein, maar dan nog) mijn man is muzikant, werkt veel 's nachts (een van de redenen dat het niet meer ging tussen ons) en verdient te weinig om ons te verzorgen en met mijn werk erbij ook niet...ik bouw geen pensioen op niks! moet vaak toch hulp vragen aan mn ouders... nu het probleem dus: hoe gaat dat met de omgangsregeling als ik in NL woon en hij hier blijft? hij wil aan de ene kant niet dat ons zoontje zo ver woont maar snapt ook wel dat ons kindje van nu nog geen twee niet van mij gescheiden kan wonen. hij zal toch naar school moeten ergens! weet iemand wat de regels zijn voor een omgangsregeling of zouden we dat ook samen kunnen oplossen bv de vakanties en eventueel dat mijn (dan ex-)man naar NL komt voor vakantie(s)? ik kan echt onmogelijk alleen wonen en in Griekenland blijven en mijn man heeft ook echt niet genoeg geld om alimentatie te betalen (van een kale kip kan je niet plukken zeg maar)... ik ben zo bang dat ik straks niet naar mn eigen land mag terwijl het daar veel beter is geregeld!!! hier sta je nergens als alleenstaande mama!!!
Pffffffffff wat heftig meid! Dit lijkt me echt heel moeilijk. Want zo dom het ook klinkt als jij bv ( zeg niet dat je het zomaar doet) je neemt de kleine mee naar NL kan hij je ook nog aanklagen voor kinderontvoering Heb zelfs in BE moeten vragen of ik tijdelijk mocht verblijven in NL bij mijn ouders al was het maar 10 km! Vind het erg dat je in zo'n heftige tijd zit. Vooral omdat je zo ver zit Ik zou ook mijn kind in NL willen opvoeden als ik zover weg woonde. EN ben nu echt blij ( maar daar heb jij nu niks aan en is niet verkeerd bedoelt ook) dat ik niet de keuze heb gemaakt om naar Turkije te verhuizen een aantal jaren geleden. Ik raad je aan om evt een advocaat in het europese recht eens te mailen. Er zit er eentje in Utrecht , maar weet niet of ik hier zomaar de naam mag noemen. Hij of zijn collega's zullen je zeker kunnen helpen met je vragen enz! Dikke knuffel meid. Dit is al geen makkelijke periode maar dan helemaal niet!
dank je voor je lieve reactie! ja het is een onzekerheid erbij zeg maar. maar ik weet inmiddels wel dat hij mij niets kan maken...aangezien hij niet voor onze kleine kan zorgen en ik denk niet dat hij het zover laat komen dat hij mij gaat aanklagen (want dan heb ik nog een heleboel gemene troeven in handen waar ik liever iet mee begin maar als t moet...) ik heb vandaag gesproken met iemand die goed weet hoe het wettelijk geregeld is en mij ook aa een goede advocaat kan helpen. zij zei dat in Griekenland de moeder gelukkig wel heel goed beschermd wordt zelfs als je kan aantonen dat je kind in goede handen is daar waar jij heen wil gaan (niet naar een arm land bv). dan moet ik tegen die tijd een baan hebben maar dat was ik wel van plan anders kan ik nooit gaan en aantonen dat ik wel van plan ben ons kind regelmatig naar Gr mee te nemen zodat hij zijn vader kan zien. een kind kan alleen niet bij de moeder als de mama aan de drugs is of alcoholiste of t kind mishandelt...nou dat is niet aan de orde uiteraard! ik ben er dus wel rustiger in ALS het tot een scheiding komt...want we hebben nagenoeg dagelijks contact en ik zie dat de therapie die mijn man doet wel z'n vruchten afwerpt. we communiceren iig goed over alles... maar ik hou het in mn achterhoofd over een advocaat... thanx!