hallo, ons zoontje van 6 weken heeft hoogstwaarschijnlijk koemelkallergie. Nog voor dat hij 2 weken oud was zaten we al bij de kinderarts en de osteopaat. Bij de osteopaat bleek hij een 'vastzittend' bekken en nekklachten te hebben (schedel stond beetje scheef tov bovenste nekwervels) en de behandeling is goed verlopen. Van de kinderarts hebben we Zantac en Motilium gekregen omdat hij voldeed aan alle symptomen van reflux. Later, toen die medicijnen niet voldoende hielpen, werd door alle partijen aan kma gedacht en zijn we overgestapt op Nutramigen, speciale voeding. De medicijnen slikt hij nog steeds We zijn nu 2 weken verder met de voeding en het gaat inderdaad beter. Hij krijst niet meer zo lang en zo hard en kan sinds kort weer liggend slapen (hij heeft de eerste maand alleen maar op onze buik geslapen, dag en nacht... gekmakend!) Nog altijd heeft hij huiluren, nog altijd worstelt hij wel 1 a anderhalf uur na elke voeding en heeft hij veel krampjes. Hij spuugt nog vaak, niet met golven maar mondjes. Hij lijkt nu geen pijn meer te hebben bij het spugen. Ik zie dat er meer mensen overeenkomstige verhalen hebben (helaas). Ik heb wel behoefte om wat tips, adviezen en verhalen te delen (al was het maar om het leed een beetje te delen..) Misschien moet er ook een 'kma-clubje' komen, er is vast behoefte aan...(het klinkt zo gezellig, 'clubje', en dat is het niet. maar het lijkt mij geen slecht idee, wat denken jullie?) Laat ik zelf maar beginnen met een aantal vragen, wellicht dat er mensen zijn die iets herkennen of goeie tips hebben. Alvast bedankt en natuurlijk veel sterkte, want wat is het loodzwaar zeg! (ja, ik ben moeeee...) Mijn vragen: -Nemen de krampjes bij baby's met koemelkallergie ook af rond de 3 maanden, of mag ik me voorbereiden op een langere periode? -Mag de zantac vermengd worden met de melk in de fles? (doen we nu niet) -Moet de zantac ruim vantevoren ingenomen worden? (wij geven het vlak voor de voeding) -hoe geven jullie de medicijnen? -mogen baby's met kma ook cinababy druppels? (las ergens dat het NIET mag, wist ik niet. Wij geven infacol) -heeft iemand ervaring met een kindje dat er helemaal overheengegroeid is? Hoe kwam je erachter? alvast bedankt! En kom gerust spuien hier, dat doe ik ook graag. Amber
De Zantac mag in ieder geval door de melk heen en hoeft niet ruim voor de voeding gegeven te worden. Op de druppels van Cinababy zou je moeten kijken bij de ingredienten of er koemelkeiwit of lactose in zit. Als dat niet het geval is, mag je het gewoon geven. Mijn nichtje had kma en is er helemaal overheen gegroeid. Ze is nu juist gek op koeienmelk. Weet niet vanaf welke leeftijd.
(kopie van mijn eigen topic over KMA) Ik vermoed ook dat Bas Koemelkallergie heeft. We hebben 4 behandelingen bij de osteopaat gehad vanwege zijn nekwervels die vast en scheef zaten. Ook spuugt Bas erg veel. Geen reflux, want het is niet met een boog. Uit zich zelf kan hij niet poepen. We hebben forlax junior van KA gekregen, maar hiermee kan hij nog maar 1 keer in de 2 dagen poepen. Nu hebben we orthiflor start en hiermee gaat het goed. Wel zitten er vaak groene stukjes tussen. Ook ruikt het erg zuur. Ik dacht zelfs al aan tandjes, maar daar is niks van te bekennen. Nu heeft hij weer wat hardere ontlasting, omdat we zijn begonnen met fruithapje. Hier heeft hij dus ook weer krampjes van. Dus toch maar ff stoppen nog met fruithapje. (hiervan heeft hij overigens niet gespuugd) We hebben een yoghurt toetje (V.a. 4 mnd) geprobeert, maar deze paar hapjes heeft hij helemaal uitgespuugd. Bas huilt ook erg veel en laat veel windjes. Hij overstrekt zich minder dan voor de behandelingen bij de osteopaat, maar nog wel genoeg. Hij is al zeker 6 weken verkouden en roggelt ook erg. Ook piept zijn ademhaling (hij heeft hier ventolin voor gekregen) Nu heeft hij hier een oorontsteking bijgekregen. Soms is het rood rond zijn ogen. En af en toe vlekjes in zijn gezicht, maar na een paar uur weer verdwenen. Ook komt Bas maar gestaag aan. Soms mogen we blij zijn met 100 gram in de week. We merken dat hij ook niet altijd de fles meer wil hebben (net alsof hij weet dat hij ziek wordt van de melk die erin zit) Ik heb al eerder bij de KA aangegeven dat ik denk dat hij Kma heeft, maar dit werd toen weggewuifd met het feit dat we daar nog maar eens niet aan moesten denken, omdat hij toen verder geen symptomen had en nog heel erg jong was en alle baby's hebben krampen en moeten spugen. Maar dat hoeft ook niet altijd zo te zijn. 7 mei moeten weer naar de KA dus dan ga ik het zeker nog eens ter sprake brengen. Ik wil uit mezelf ook geen koemelkallergie voeding gaan kopen, dat wil ik dan toch in overleg doen met KA of CB.
Miez, dank voor je antwoorden! hoi Linda, ik had jouw verhaal inderdaad al gelezen. Wat naar. En wat raar dat het zo weggewuifd wordt. De voeding is behoorlijk duur, zou je misschien een verklaring van je cb-arts kunnen krijgen? Onze cb-arts vond ons verhaal zeker klinken als kma, maar ook de osteopaat en de KA sloot zich aan bij onze beslissing om over te gaan op Nutramigen. Ik heb nog geen verklaring gekregen, maar ik weet zeker dat ik die ga krijgen, van een van de artsen.
Tess was 3 weken toen ze voor het eerst bij de osteopaat kwam wegens reflux klachten. Ze kreeg toen al losec en had een ab kuur omdat haar slokdarm helemaal onstoken was. Na 2 keer bij de osteopaat huilde Tess niet meer zo na het spugen en werd het spugen wat beter. Ze bleef overigens wel altijd meer spugen dan 'mondjes' terug geven maar dat was redelijk te verhelpen door flink wat nutriton toe te voegen aan de fles en haar bedje te verhogen. In de loop van de tijd kreeg ze steeds meer last van eczeem en benauwdheidsklachten. Nou heeft Tess ook copd dus de artsen dachten niet meteen aan kma. Daarnaast is Tess altijd al een hele slechte eter geweest met een groei achterstand. De klachten van benauwdheid, eczeem, spugen, slecht eten en een groeiachterstand deden wel een lichtje branden bij de arts en deze stelde voor een eliminatie dieet te volgen. We zijn er nu bijna 2 weken mee bezig en al na 2 dagen zagen we veel verschil. Tess krijgt nutrilon pepti De meeste kindjes groeien er over heen en zijn klachtenvrij na hun 5e levensjaar. Zelf heb ik het ook gehad, en hoewel het niet meer zo erg is als vroeger reageer ik nog steeds bij grote hoeveelheden koemelkeiwit. Mijn ouders zijn met mij naar een klassiek homeopaat geweest en dat heeft erg goed geholpen.
Carmen,fijn dat de voeding zo goed aanslaat! mijn zoontje leek goed te reageren op de nutramigen, maar na elke voeding ´worstelt´ hij enorm (kronkelen, overstrekken, totaal niet ontspannen).Ik vind dat dit toeneemt en maak me zorgen. Hij kan nu eindelijk wel op zijn rug slapen (alleen ingebakerd, anders krijst hij na 1minuut de boel bij elkaar..) maar het blijven overdag mini-slaapjes... ondertussen zitten mijn vriend en ik er goed doorheen, we hebben geen minuut bijtanktijd. (en we hebben ook nog een dochtertje van 1,5 jaar die aandacht nodig heeft) vinden jullie het ook zo zwaar..
Hoi, Jouw verhaal is voor ons zo verschrikkelijk herkenbaar. Lenn had vanaf het begin ook al problemen (ontlasting bleef soms 1,5 week weg, spugen, erge uitslag, overstrekken, krampjes, huilen huilen en nog eens huilen). Na veel verschillende voedingen en medicijnen verder moesten we de provocatietest doen en daaruit kwam dat hij kma heeft en reflux. Dus speciale voeding gekregen (Friso Allergy Care) en medicijnen (Losec) voor de reflux. De volgende dag merkte we meteen verschil. Hij huilde minder en zijn uitslag werd ook al minder alleen het spugen niet want die Losec moest opgelost worden in water en dit bleven nog korreltjes en deze kregen we echt niet bij hem binnen dus uiteindelijk Zantac gekregen en deze werkt perfect. Nu is hij 6 maanden en het gaat super goed. Pasgeleden opnieuw moeten provoceren maar helaas weer een erge reactie op koemelkeiwitten dus lopen nu bij een dietiste en kinderarts die ons begeleiden bij vast voedsel enzo. Zijn vorige week zondag moeten beginnen met potjes en dit moet rustig aan opgebouwd worden en moeten hem goed in de gaten houden. Om antwoord te geven op jouw vragen. Wij geven Zantac ook net voor de voeding, 2x per dag 1cc en dan in een speentje. Dit laten we hem opzuigen en dat gaat super goed. In de fles kan wel maar dan moet jullie zoontje wel heel de fles opdrinken anders hebben de med. geen nut. De krampjes namen bij Lenn heel snel af nadat hij gewend was aan voeding zonder koemelkeiwitten. Cinababy hebben wij wel gewoon gegeven want hij bleef maar huilen. Hadden niet het idee dat dit nu zo goed hielp maar achteraf ook wel logisch als hij nog steeds koemelkeiwitten binnenkreeg terwijl hij er allergisch voor is. Als ik je een tip mag geven. Zet het bedje iets omhoog met boeken ofzo en geef je zoontje rechtop de fles, kinderwagen bak of matrasje ook iets omhoog leggen (hyd.luier onder het matrasje) en Johannesbroodpitmeel in de flesvoeding doen. Dit maakt het dikker en zorgt ervoor dat het zwaarder op de maag ligt waardoor het minder snel omhoog komt. Veel suc6 en een clubje vind ik ook een goed idee want ook wij weten niet hoe het nu verder gaat omdat je eigelijk te weinig begeleiding krijgt van een dietiste.
@Amber: Wilde jullie zoontje ook alleen maar op zijn buik slapen? Omdat hij nu wel op zijn rug kan slapen? Bas wil ook alleen maar op zijn buik slapen. Op zijn rug slaapt hij alleen in de wandelwagen als ik met hem wandel en volgens mij valt hij dan 'per ongeluk' in slaap. Bas heeft nu sinds zaterdagmiddag niet meer gepoept. Ik wijt het niet poepen eraan dat wel begonnen waren met fruithapje, maar misschien is het gewoon heel toevallig en dat hij immuun is geworden voor het geen wat wij geven zodat hij kan poepen. Eerst forlax. Toen hielp dat niet meer en hebben we orthiflor start gegeven, maar wie weet helpt dat gewoon niet meer. Tja je gaat vanalles bedenken zodat hij maar kan poepen en geen pijn heeft. Voorheen kon Bas met othiflor soms wel 4 x per dag poepen en nu 1x in de 2 dagen en hebben we hem nog moeten helpen met de thermometer. Gisterenavond had hij ook weer veel last van krampjes terwijl hij woensdag zijn laatste fruithapje op had. Het is echt heel goed mogelijk dat Bas kma heeft. Mijn man heeft behoorlijk last van hooikoorts en vroeger heeft hij astmatische bronchites gehad. Zijn ouders vermoedden wel dat hij kma heeft gehad, maar dat is nooit bewezen. Ik heb zelf eens in mijn babyboeken gekeken (aangezien ik het niet meer aan mijn moeder kan vragen omdat zij is overleden en mijn vader er niet meer zoveel vanaf weet, tenminste geen details) Ik heb namelijk ontzettend veel gespuugd en gehuild en ook ik kon niet poepen. Het duurde bij mij tot ongeveer één jaar en toen was alles ineens over. Ik zag in mijn babyboek dat ik met 13 maanden geen FLES meer kreeg. Dus 1+1 =2 denk ik dan en als ik zelf kma heb gehad kan dat allemaal heel logisch zijn. Dit zijn echt dingen waar je nu ook pas over na gaat denken en uitzoeken.
@ lindabreusers: heb je het er ook al een keer met het CB over gehad? Hier had Tobe namelijk alleen last van eczeem, geen extreme klachten dus. De arts daar zei dat het mogelijk van KMA zou kunnen komen. Het was meer van 'kans is niet heel groot, maar als je het niet uitprobeert, kom je het nooit te weten'. We zijn dus toen overgestapt naar KMA voeding maar dat bleek het niet te zijn (dat zei mijn gevoel eigenlijk ook al wel...). Het kan geen kwaad de voeding, het is net zo voedzaam als andere flesvoeding, dus ik zou het misschien wel zonder advies proberen. Als zijn klachten echt zo extreem zijn... Ik geloof dat je binnen 2 weken effect moet zien (voor eczeem geven ze 4 weken) en anders kun je altijd weer terug.
Overigens, als toch blijkt dat het KMA is en je daarmee naar de arts kunt en ze gaan vervolgens die test doen, kun je alle gekochte voedingen achteraf nog declareren bij je zorgverzekering. Om die reden zou ik het dus niet laten...
Als we niet zo snel naar de KA moesten had ik het zelf ook eerst geprobeerd, maar we moeten donderdag al en aangezien je meestal pas na een week of 2 resultaat hebt wil ik gewoon wachten totdat we naar de KA moeten Bij het CB heb ik het eigenlijk nooit aangegeven. Toen Bas 4 weken was bij de KA toen werd het weggewuifd en later kwamen we bij osteopaat terecht. Toen dachten we nog dat zijn klachten kwamen doordat zijn nekwervels vastzaten. Nu is dat allemaal opgelost alleen zijn klachten niet dus er moet eigenlijk wel iets anders aan de hand zijn (KMA??) Bas heeft niet echt eczeem, maar af en toe wat rode vlekjes in zijn gezicht dus als hij kma zou hebben dan zal het waarschijnlijk om een lichte vorm gaan.
meiden,dank voor jullie reacties! Ik kom er snel op terug, lukt nu niet want ik hou een baby op schoot... tot snel amber
Wat fijn, hier was ik net naar op zoek! Kom net van het cb af en de vepleegkundige heeft me aangeraden om hypoallergene voeding te gaan uitproberen, omdat ze het vermoeden heeft dat Maud kma heeft. Ze heeft vanaf het beging heel veel gespuugd en tot 3,5 maand had ze heel veel last van krampjes.(gelukkig voorbij) Toen zijn we begonnen met Nutrilon A.R te geven en dat hielp tegen het spugen maar betekende dat ze nog meer moeite met ontlasting kreeg. Pfff, daarvoor zit ze nu aan de latculose, maar ik had altijd het gevoel dat ze niet helemaal lekker in haar vel zat. Sinds een paar weken begint ze ook te krijsen bij de eerste slokken van haar fles en gooit ze vaak haar kont omhoog en begint te kreunen dat er iets niet lekker zit. Vorige week konden we weer naar de huisarts omdat er een beetje bloed bij haar spuug zat.Maar die kon er geen reden voor geven en ook niet voor de pijn, dus weer een paar dagen aangemodderd en vandaag gevragen op het cb. Ze dacht dat het goed mogelijk isdat ze kma heeft, dus nu gaan we dan een paar weken de andere voeding proberen en kijken of er dan verschil is. Heel raar en natuurlijk is het niet leuk als ze het heeft. Maar aan de andere kant zal ik ook 'blij' zijn als het kma is, want dan weet ik tenminste wat er aan de hand is en kan er iets veranderen voor haar. En kan ik onbezorgder van haar gaan genieten en dan niet meer dat onbewuste gevoel hebben dat er iets aan de hand is. Dus nu maar even afwachten..
Ik kan me vergissen hoor maar hypoallergeen verkleint toch alleen de kans op kma? Ter behandeling van kma moet je toch bijv. pepti gebruiken?
Als ze het vermoeden hebben dat een kind kma heeft, wordt vaak eerst gekeken met hypoallergene voeding of dat dat de klachten verminderd.Daarna kun je altijd nog overstappen op b.v pepti waarin de eiwit deeltjes nog verder zijn 'verknipt'. zo kreeg ik het gister te horen.
Ik heb begrepen dat wanneer er sprake is van kma dat hypoallergene voeding geen zin meer heeft, omdat dit alleen de káns verkleint. Onze KA dacht bij Bas niet direct aan kma (vanwege geen bloed bij ontlasting), maar ik als 'eigenwijze' moeder wilde het toch proberen om in ieder geval kma dan uit te sluiten. Toen gaf de KA toch maar een machtiging (anders hebben ze er geen grip meer op natuurlijk) om de nutramigen te proberen voor één maand. We zijn nu sinds donderdag bezig en sinds die tijd heeft Bas al 4 x zelf gepoept (en daarvoor helemaal niet) Nu komt er echt donkergroene ontlasting uit en dat duidt erop dat dit oude poep is die van hoog uit de darmen moet komen. Verder merk ik nog niet zoveel, maar dat kan meestal ook pas na 2 weken. Het spugen zal niet minder worden vanwege zijn reflux dus daaraan zal ik het niet kunnen merken.
Ik moet eerlijk zeggen dat ik het ook maar een raar verhaal vond.Gelukkig moest ik net met haar naar de huisarts en nu een doorverwijzing gekregen naar de kinderarts.Even kijken wat zedaar zeggen, het is ook allemaal zo moeilijk omdat iedereen je iets anders verteld. Wat fijn dat Bas al uit zichzelf poept, hopelijk gaat het nu de goede kant in!
Wij zijn ook nutramigen gaan gebruiken en het duurde even (darmen moeten herstellen, hier inderdaad ook groene poep) maar ons mannetje is nu wel rustiger. Nutramigen is het meest ´veilig´ omdat je dan ook een eventuele lactoseintolerantie kunt uitsluiten. Wij hebben geen ´provocatie´ gedaan, het was al superduidelijk dat de ellende afnam door gebruik van nutramigen. Ik ga mijn kindje dan geen test aandoen. Wij hebben ook een machtiging gekregen en vandaag heb ik 3 blikken kunnen halen zonder te betalen. Scheelt wel zeg! vind het naar om te lezen dat er zoveel kleintjes worstelen. Hoe gaat het met de mama´s? Ik ben zelf supermoe, niet alleen door het slaaptekort maar ook door de emoties. Maak me toch zorgen of we wel op het juiste spoor zitten (lijkt me wel, maar ik wil dan zo graag dat de klachten snel verdwijnen en dat is niet reeel) Sam slaapt nu ook beter, maar komt ´s nachts nog wel erg vaak. Van doorslapen is nog geen sprake, terwijl hij een tijdje geleden soms 5 uur achtereen sliep. Geduld geduld...
trouwens, Sam heeft ook geen bloed in zijn ontlasting. Dat is toch geen ´vereiste´ bij kma? Verder nog een vraagje aan jullie: worstelt jullie kind ook zo lang ´na´, na een voeding? Sam is soms nog wel 2 uur aan het snuiven, gnuiven, worstelen, vechten... slaapt dan niet en heeft het echt moeilijk. Huilt dan net niet, maar ik lig er als het ware op te wachten. Dit is niet normaal gedrag na een voeding en vaak moet hij ook windjes of boertjes laten. Vind het heel naar om aan te zien,want het kan zoooo lang duren.. we geven hem veel tijd om te boeren,maar soms komen die pas tegen de tijd dat de volgende voedingstijd aanbreekt...
Bas kan ook npog heel lang na zijn voeding boeren en het zijn dan ook flinke boeren (die laten wij zo hard nog niet eens haha) Na de voeding gaat Bas spelen maar daarna als hij moe wordt gaat hij naar bed en wil hij ook niet meteen slapen. Hij ligt dan de hele tijd te draaien (hij slaapt op zijn buik). Ik pak hem dan toch maar weer op want als ik hem laat liggen gaathij met zijn neus in het matras liggen en wordt hij boos. Ik dacht ook dat bijv eczeem bij kma hoort (hoeft niet altijd overigens) maar vaak wel een teken en bloed ook niet maar volgens mij wilde de KA gewoon van mij af. Maar ik heb toch mijn zin doorgedreven