Wie heeft er tips of ervaringen.?? Mn zoontje van 5 mnd heeft erge eczeem en zijn nu onder behandeling van de dermatoloog. De huisarts had geadviseerd om over te stappen op H.A. voeding en hebben wij dit gedaan. Er is een bloedonderzoek geweest en heeft geen allergieen (koemelk, eiwit e.d.). Nu twijfel ik of ik weer terug ga op de oude voeding of op de H.A. blijven?
HA helpt niets tegen allergie. Het zou eventueel kunnen helpen om allergieën te voorkomen, maar niet om ze 'op te lossen' als ze er zijn. Dus in die optiek kan je perfect terug naar de gewone voeding. Enige verschil is dat HA iets lichter verteerbaar zal zijn. Verder ook even aangeven dat een bloedtest op die leeftijd absoluut niet betrouwbaar is. Mijn dochter had volgens de bloedtest ook geen allergie, maar had wel een bewezen een zware KMA. Allergieën op die leeftijd kan je alleen achterhalen door uitproberen. De trigger weghalen, kijken of er verbetering optreedt, en eventueel de trigger terug invoeren en kijken of het weer slechter wordt. Dus als er twijfel is of je zoon bijvoorbeeld een kma heeft, is de enige oplossing dieetvoeding geven en kijken of de eczeem beter wordt. Daarvoor gebruik je Pepti. Je huisarts zou dit alles moeten weten, maar gezien zijn advies tot hiertoe, misschien toch eens naar de kinderarts gaan?
Bedankt voor je reactie. We zijn nu onder behandeling van de dermatoloog. Het is puur alleen de huid wat opspeelt verder geen klachten. Verder zijn we ook ingeschreven voor het eczeemspreekuur en word er over een paar maanden nogmaals bloed geprikt ter controle. Wel vreemd dat de huisarts verteld dat ik alvast met H.A. moest beginnen terwijl dan wat je zegt pepti er voor is gemaakt..
Overstappen op Pepti. Verbeteren de klachten, dan op Pepti blijven. Verbeteren de klachten een beetje, dan Nutramigen overwegen. (Afhankelijk van je zorgverzekering kan je bij goed resultaat, een vergoeding vragen voor de Pepti of Nutramigen). Verbeteren de klachten niet, dan terug op Standaard voeding. Niet al het eczeem op deze leeftijd is te wijten aan koemelk. Maar het is zeker het uitsluiten waard, en zoals gezegd kan dat niet middels bloedtest. Verder ook de kleding wassen met Neutral, misschien dat gewoon wasmiddel zijn eczeem verergerd (hoeft ook niet per se, maar is dus ook het proberen waard). En ik neem aan dat de dermatoloog al adviezen heeft gegeven omtrent badderen, insmeren, niet warmer dan noodzakelijk aankleden.
Bedankt! Stappen in overleg met arts terug naar standaard mocht dit het verergeren dan door op pepti. Verder wassen idd met neutral en alles zonder parfum en. .