Hallo, Ik zou mezelf heel graag om laten scholen. Ik heb een mbo detailhandel diploma met ook enkel ervaring in een winkel. Maar na 15 jaar wil ik iets anders. Met ons drukke gezin is het niet mogelijk om een voltijd studie te gaan volgen. Of nou ja beter gezegd. Dat wil ik niet. Hele dagen naar school, dan mis ik teveel van de meiden en ik wil niet dat ze 5 dagen per week naar de bso gaan. Mijn man kan ool niet bij springen die werkt als internationaal chauffeur. Alles komt dus op mij neer ook huishouden ed. Nu ben ik mij aan het oriënteren op een thuisstudie. Maar ik twijfel of dat een goede keuze zal zijn. Het zijn geen goedkope opleidingen en het is zonde als je er nadien niets aan hebt. Zijn er mensen met ervaring?
Yes! Ik doe een thuisstudie. Vergis je niet! Je moet veel doorzettingsvermogen hebben. En als je er al vaak alleen voor staat kom je er bijna niet aan toe. Mijn man is nu vaak thuis maar zelfs dan is het lastig met de kids om er tijd voor te vinden. Maar ik werk daarnaast ook nog in t onderwijs en moet veel terugkomen... Ik weet niet hoe dat bij jou zit. Maar houd er rekening mee dat je altijd wel wat moet doen ook als je erg moe bent. Ik wil je niet bang maken maar het is denk ik wel de realiteit. Ik ben wel heel blij met de studie! Ik ga ervoor en heb echt de goede richting gekozen. Ik doe het via afstandsleren. Sommige vakken moet ik voor naar leiden.
Dank voor je reactie! Ik werk 12 uur per week en mijn kinderen gaan overdag allebei naar school. In theorie heb ik dus tijd genoeg haha. Maar ik denk wel dat je gelijk hebt, je moet het wel zelf doen en daar is doorzettingsvermogen voor nodig. Mag ik vragen wat jij voor opleiding doet?
Als de kids allebei naar school gan scheelt t al wel. Dat heb ik Nog niet. Daarnaast valt t wel altijd tegen hoor. Boodschappen, huishouden enz. In praktijk houd je weinig tijd over maar daar moet je creatief mee omgaan. De oudste van mij had gistermiddag kinderfeestje, papa is met de jongste van 2,5 alle boodschappen gaan doen en allemaal speeltuintjes af en ik kon drie uur aan mn huiswerk... 3 uur! Dat is voor mij erg veel!👍😁 Ik doe MWD dat is een hbo opleiding die drie jaar duurt. Maar ik mag er zes jaar over doen.
Hier een succesverhaal Zeven jaar geleden ook een diploma in de detailhandel gehaald met winkelervaring. Door omstandigheden ben ik daarmee gestopt en ben ik, doordat het even niet anders kon, in de productie gaan werken. Drie jaar geleden heeft mijn vriend mij aangespoord om te gaan bedenken of ik dat mijn hele leven wou blijven doen. Dat wilde ik absoluut niet en was dus gaan kijken naar een opleiding. Doordat ik mijn inkomsten niet kon missen ben ik naast dat werk met de mbo 4 opleiding Directiesecretaresse begonnen bij LOI (niet klassikaal). Nadat ik ongeveer een kwart van de theorie had afgerond moest ik op zoek naar een stage plek. Voor een mbo 4 opleiding moest ik 960 uur stage lopen... Qua inkomsten een baan in de nacht gezocht zodat ik overdag stage kon lopen en door mijn vriend ben ik financieel ook heel erg geholpen. Uiteindelijk mijn stage in april afgerond en het beviel van beide kanten zo goed dat ik mocht blijven! Dus ik heb er meteen een leuke baan aan overgehouden Na mijn stageperiode moest ik nog wat theorie afronden voordat ik mijn eindexamen mocht doen en deze heb ik afgelopen maandag met succes afgerond. Ik krijg over zes weken mijn diploma toegestuurd! Dit alles met een kindje van bijna vijf jaar. Scheelde (financieel) wel dat ik nog thuiswonend ben en mijn moeder vaak kon oppassen als ik naar Leiderdorp of Zwolle moest voor een examen. En natuurlijk ook om op m'n dochtertje te passen als ik naar stage moest of moest werken. Uiteindelijk waren het twee hele zware jaren maar het was het dubbel en dwars waard Morgen ga ik het vieren met een etentje
Ik ben pas met een bbl studie, via een ROC, begonnen na jaren facilitair medewerker te zijn geweest in de zorg. Ik ga één dag in de week naar school en loop 2-3 dagen in de week stage bij een bedrijf.
Ik heb opleiding kraamverzorgende gedaan via thuisstudie. Toen ik begon was de oudste 1,5 en de jongste 2 maand én ik werkte 24 uur per week. Was pittig en heeft flink wat doorzettingsvermogen gekost. Zou het niet snel aanraden, kost een hoop geld en de begeleiding is echt bagger.
Ik vind t fijn dat er weinig begeleiding is. Ik doe t liever allemaal zelf. Daarnaast als ik wel begeleiding wil kan ik altijd mijn mentoren bellen.
Ik lees even mee want ik wil ook een studie gaan oppakken naast me huishouden,werk en kids. Het lijkt mij idd ook pittig zat en veel doorzettingsvermogen maar dat heb ik wel in me. Ik ben nu herstellende na een operatie en wil dit in 2017 gaan starten.
Ik zou ook graag een opleiding willen starten, maar....ik zie zo tegen het stagelopen op. Ik moet sowieso blijven werken en dus daarnaast ook nog eens stagelopen. Mijn man werkt voltijds, ik nu 2 dagen. Wanneer ik ook stage zou moeten lopen, dan moet ons dochtertje waarschijnlijk fulltime naar de opvang. Pff....Dat wil ik dus echt niet. Ik zoek eigenlijk een soort van in-service opleiding waarbij je dus werkt en leert tegelijk bij een instelling. Maar ja, wat voor iets? En dat is waarschijnlijk ook fulltime. Misschien toch maar wachten tot dochter op school zit. Heeft iemand tips?
Mij lukt het nog niet eens om thuis tijd te vinden voor een taalcursus... 3 kinderen, 2 honden, huishouden en man die veel van huis weg is. Thuisstudie is goed en leuk als je echt de zelfdiscipline hebt en echt elke week een paar uur tijd voor je zelf hebt. Ik begin half november met een korte opleiding op HBO niveau, 1x per 2 weken een dag naar school met weinig zelfstudie.
Ik denk dat de optie al is afgevallen, maar ik wil toch even op je opmerking over voltijd studeren reageren. Je zegt dat een voltijd studie sowieso afvalt omdat je niet wil dat je kinderen 5 hele dagen naar de opvang gaan. Ik volg nu een klassikale voltijd hbo opleiding en heb in de eerste twee jaar op zn max 18 uur college per week gehad. Ik heb ook in het eerste jaar mijn propedeuse gehaald.Het is dus perfect mogelijk om een studie, huishouden en het ouderschap te combineren ik ben alleenstaand en heb 3 kleine kinderen, het lukt prima icm studie!
Bij mij zou het gaan om een mbo 4 opleiding. Maar wat ik in mijn omgeving zie zijn dat toch pittige schoolweken plus een fulltime stage ernaast. Mijn broertje neemt elke ochtend om 7u de bus naar school en is met het avondeten weer thuis. Hij zit in het eerste jaar.
ik volg een avond opleiding met heel veel thuisstudie ernaast. ik vind het erg pittig. ook omdat daarnaast gewoon het huishouden, de zorg voor 2 kinderen, mantelzorg voor mijn zieke moeder en haar huishouden er nog bij komen. gelukkig zit ik nu in het laatste jaar.