Amber Alert voor vermiste Emma en Jeffrey

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Bloempjelief, May 19, 2025 at 5:52 AM.

  1. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,374
    2,967
    113
    https://www.rtl.nl/nieuws/binnenland/artikel/5510272/116000-ingezameld-crowdfunding-jeffrey-emma-beerta-vermissing?fbclid=IwY2xjawKcFaRleHRuA2FlbQIxMQBicmlkETAyeFBrZjZKNXNHbmNPWVl3AR7nCx66GnfUoeooBvP3N74ZZSzmbB7ClDrCKm-Cm2wzjXURlnU9f2rVicBcIQ_aem_GTSooJfpOXUOD8GxV8qPlQ

    Als geld doneren het enige is dat je kunt doen: 'Positieve draai aan gevoel van machteloosheid'
    Door RTL Nieuws·3 uur geleden·Aangepast: 16 minuten geleden[​IMG]
    RTL Nieuws
    Aan alles voel je dat je wilt helpen, maar eigenlijk kan dat niet. Zo voelen veel mensen zich waarschijnlijk over het drama dat zich heeft afgespeeld in Groningen, met de dood gevonden kinderen Jeffrey en Emma. Ongeveer 7000 mensen hebben dat gevoel omgezet in een donatie. Van enkele euro's tot maar liefst 1000 euro.

    -
    Binnen 24 uur tijd werd 116.425 euro ingezameld om de kinderen uit Beerta een waardig afscheid te geven.

    "Mijn moederhart huilt, (...) in gedachten ben ik bij jullie", schrijft Irm Vereggen na het doneren. Mijn moederhart breekt! (...) Wij branden deze week een kaarsje voor de 2 engeltjes!", laat Vivianda Drogt als reactie achter op de website van de crowdfunding.

    'Het gevoel proberen te stoppen'
    "Mensen proberen zo een positieve draai te geven aan hun gevoel van machteloosheid", legt René Bekkers, hoogleraar filantropie uit. "Empathie is de allerbelangrijkste reden. Iedereen kan zich voorstellen dat het je eigen kinderen zouden kunnen zijn. Daarnaast is er een gevoel van onrechtvaardigheid en machteloosheid waar je niets meer aan kunt doen want het is al gebeurd. Wat dan wel kan: het gevoel proberen te stoppen door er een positieve draai aan te geven, door iets te doneren."

    De lichamen van Jeffrey van 10 en Emma van 8 werden dinsdagavond gevonden in een auto in het water in Winschoten. Hun vader had hen zaterdagmiddag meegenomen. Sindsdien ontbrak ieder spoor. Er werd massaal naar ze gezocht en dinsdagavond vond de politie de drie lichamen.

    Het hoogste bedrag, 1000 euro, is gedoneerd door Rieks Fieten. Aan de telefoon vertelt hij over de reden van zijn gulle gift. Hij was bijna zijn been verloren door een ongeluk. "Het ziekenhuis zei dat mijn been misschien geamputeerd moest worden. Toen heb ik gebeden tot God, als hij mijn been zou sparen zou ik iets doen voor een goed doel. Dit leek me wel een goed doel."

    Het zit hem emotioneel hoog. "Ik heb er een bericht bij gezet: als er geld over is, is het misschien een goed idee twee bronzen vogeltjes op het graf te zetten. Dat geeft iets aparts."

    [​IMG]© ANP
    Op de plek waar de auto met de kinderen is gevonden, leggen mensen bloemen neer.
    Marleen Duit, de oprichter van de crowdfunding, is bezig met hoe het enorme bedrag besteed gaat worden. Ze begon de inzameling met toestemming van de familie. Duit is overdonderd door de opbrengst. Ze heeft contact met de gemeente Oldambt en uitvaartverzorger Monuta. Het is de bedoeling er snel een notaris bij te betrekken, vertelt ze aan RTL Nieuws.

    "Het geld gaat naar de uitvaart, en we denken aan een gedenksteen en aan het tien jaar vooruit betalen van de grafrechten. Daarnaast weet ik via een familielid dat de moeder van de kinderen ook graag aan goede doelen wil doneren die de afgelopen dagen meegeholpen hebben."

    Financieel in de knel
    Nabestaanden krijgen soms onverwacht zeer hoge kosten voor hun kiezen waardoor ze financieel in de knel kunnen raken. Vooral als ze een dierbare verloren hebben na een ernstig geweldsmisdrijf is dat het geval, meldde Slachtofferhulp Nederland begin dit jaar. Regelingen die daarbij moeten helpen, schieten tekort volgens die organisatie.

    Het is overigens nog niet bekend of Jeffrey en Emma door een misdrijf om het leven zijn gekomen. Het Openbaar Ministerie heeft gisteren laten weten dat de doodsoorzaak van van de kinderen zeer waarschijnlijk verdrinking is. Wat er in de uren is gebeurd voordat de auto te water is geraakt, is nog niet duidelijk.
     
    Sado and Zuul like this.
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,871
    19,038
    113
    Female
    Ik las zonet dat bijna onmiddelijk na de ontvoering de wagen het water al in ging.

    Update van 16u42
    De politie komt donderdag nog met een kleine doorbraak in het onderzoek. Uit het bestuderen van de camerabeelden blijkt dat de auto met daarin Klaas en zijn kinderen rond kwart voor vier te water is geraakt in Winschoten. Ongeveer een kwartier daarvoor is de vader met de kinderen weggereden uit Beerta. Dat betekent dat de man al vrij snel tot zijn heftige daad is gekomen.
     
  3. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,215
    15,012
    113
    Female
    Uit camerabeelden uit de omgeving is gebleken dat ze een kwartier na de ontvoering al het water ingereden zijn.....:(
     
  4. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,215
    15,012
    113
    Female
    Dat postte ik ook net.

    Die man is dus echt linea recta daarnaartoe gereden.
    Geen besluiteloos rondrijden, maar meteen doorgezet. Tjonge wat moet er dan toch veel misgegaan zijn nn je hoofd als je tot zo'n daad kunt komen met je kinderen :cry:
     
    nizzie86 likes this.
  5. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,871
    19,038
    113
    Female
    Ja ik vraag mij dat sowieso af.
    Hoe kom je tot zo een besluit?
    Ben je gek?
    Wil je uw ex kraken?
    Ben je zo extreem radeloos en daardoor echt niet meer in staat om na te denken?

    Wij weten in dit hele verhaal enkel het verschrikkelijke einde natuurlijk.
     
  6. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    May 17, 2020
    1,613
    1,744
    113
    Wat een ontzettend verdrietig verhaal voor alle betrokkenen :cry:

    Verder eens met huismuisie. Naast de uitvaart kan de familie het geld goed gebruiken voor inkomensderving, psychologische hulp en andere zaken. Ik zou juist willen dat mijn geld ook daar terecht zou komen en niet bij een of ander goed doel waar ik niet gedoneerd voor heb.
    Ik hoop dat een eventuele uitkering niet dit geld in de weg gaat zitten.
     
  7. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,955
    6,612
    113
    Oef :( Wat verschrikkelijk :(
     
  8. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    Mar 23, 2014
    7,046
    3,687
    113
    #168 esklessebes, May 22, 2025 at 4:45 PM
    Last edited: May 22, 2025 at 4:52 PM

    Ik denk dat die man al een poos in ''geestelijke" nood of hoe je het wil noemen zat.
    Zie het bericht op zn fb van begin april.
    Daaruit maak ik op dat hij er ook toen al klaar mee was. Daarom schrijnend dat er nu onderzoek komt naar het het handelen van allerlei instanties vooral voor de familie/naasten van had het voorkomen kunnen worden. Heeft niemand dat soort berichten opgepikt.
    Ook voor de hulpverlening heel lastig en lang leven de bezuinigingen van de afgelopen jaaaaren.
    Wat @Philou ook beschrijft van het onderbuik gevoel wat een agent kan hebben en niet kunnen handelen echt verschrikkelijk hoop dat ze steun aan elkaar hebben. Werk zelf in de zorg en gelukkig niet in zulke situaties maar wel om leven en dood(maar geen hele gezinnen klinkt zo raar hoe ik het neerzet) en is dat onderbuik gevoel zo belangrijk heeft levens gered.

    Dit onderstaande bericht staat op zn fb:(
     

    Attached Files:

    evaleana and Zxcvb like this.
  9. Nefkens81

    Nefkens81 Actief lid

    Aug 15, 2024
    372
    328
    63
    Female
    Blijft een raar verhaal, want hij blijkt inderdaad een kwartier na de ontvoering al het water in gereden te zijn dus mn gevoel was goed.
     
  10. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,374
    2,967
    113
    Zeker een raar verhaal.
     
  11. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    19,018
    15,053
    113
    Hangt van je kind af. Bij dit exemplaar kan beter maar vast uit de lucht zijn, al is het uiteindelijk misschien overbodig, dan gaat het ook niet meer spoken.

    Haar hoofd blijft doordraaien (altijd al) en maakt er echt een chaos van qua speculatie. Dat is al lastig zat voor de dingen die je niet kan voorkomen en een groeiproces.
     
    Zuul and Syane like this.
  12. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,482
    12,021
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ik zou het vooral lullig vinden als die moeder zich nu ook bezwaard moet gaan voelen of ze wel of geen geld aan mag nemen wat notabene voor haar gezin is opgehaald.
    Denk dat als je met moeite een bedrag doneert en vervolgens verbolgen bent dat het niet volledig naar de uitvaart is gegaan je misschien beter geen donatie had kunnen doen want dan haf je het geld zelf harder nodig toch?
    Ik denk dat de zorg die zij en haar zoon de komende tijd nodig hebben onbetaalbaar voor hun is met een uitkering. Als je rijk bent zijn dit niet de dingen waar je bij stilstaat. Maar nazorg is er maar beperkt voor hen met lege zakken :(
     
    Ysabella, Dubbelgeluk and Puttertje like this.
  13. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,749
    8,840
    113
    Female
    Er staat dus op camera dat hij het water in is gereden? Ergens hoop ik het niet, want dan is er volgens mij echt ergens gefaald.
     
    citroenrasp and Peonia like this.
  14. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,482
    12,021
    113
    Female
    Noord Brabant
    Volgensmij is het daar een haven en iets van een casino met bedrijfspanden. Grote kans dat die pas op hun camerabeelden zijn gaan kijken toen de auto was gevonden.

    Maar pff hij moet wel echt in een waas verkeerd hebben
     
  15. Nefkens81

    Nefkens81 Actief lid

    Aug 15, 2024
    372
    328
    63
    Female
    Als je op tiktok op “beerta” zoekt. Komt als eerste hits de filmpjes van deze man naar voren incl naam van hem en zijn vriendin. Zij lijkt een junk (zonder tanden) en plaatst filmpjes over haar uit huis geplaatste kind op tiktok. Verklaard een hoop over dit stel.
     
  16. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,374
    2,967
    113

    Meen je. Dat wist ik niet. Wat heb je toch aparte figuren erbij
     
  17. Jamburger

    Jamburger Lid

    Apr 2, 2019
    86
    329
    53
    Stond ook een arrestatieteam voor de deur dacht ik, staat er ook niet zomaar. Ziek om zoiets te verzinnen. Verschrikkelijk wat er gebeurd is. :cry:
     
  18. Zonnestralen

    Zonnestralen VIP lid

    Apr 22, 2017
    12,660
    8,404
    113
    Female
    Citaat: ''Veilig Thuis Groningen doet onderzoek naar eigen rol bij gezin Beerta
    Veilig Thuis Groningen doet intern onderzoek naar de eigen rol bij het gezin van Jeffrey (10) en Emma (8) uit Beerta, die afgelopen zaterdag door hun vader werden omgebracht. Dat wordt bevestigd door een woordvoerder van de organisatie.
    Het gezin was al een tijd bekend bij deze hulpverlenende instantie. Zo waren er meldingen van huiselijk geweld. Het is onduidelijk welke actie daar op is ondernomen.''

    https://www.rtvnoord.nl/misdaad/1305112/nasleep-jeffrey-en-emma-hebben-instanties-steken-laten-vallen
     

Share This Page