de titel zegt het al mijn zoon heeft adhd ik ben blij er eindelijk uitsluitsel is voor mijn lieve jongen hij liep zich zelf heel erg in de weg en werd ook vaak niet begrepen door andere mensen soms best zielig omdat te zien vooral dat hij er onwijs onzeker over word en soms dan echt boos kan reageren of zegt hij een stomme jongen is plaats hij een super geweldige zoon is ik zelf heb borderline en zag al vrij snel hij kenmerken had van adhd maar ben er totaal niet in thuis ik ben nu nog niet van de medicatie daar vind ik hem veels te jong voor en zolang hij het zelf ook niet aangeeft ga ik dit ook niet doen maar hoe nu verder iemand goede tips hoe ga je bijvoorbeeld om met n boze zoon extreem boos dan of als hij onwijs druk is en zichzelf dus niet in de hand heeft uiteraard weet ik wel wat dingen omdat ik zelf borderline heb maar dat is eigenlijk totaal iets anders vind het moeilijk ook omdat het mijn eigen kind is en ik soms niet weet hoe ik moet reageren hij zit op een speciaal onderwijs al bijna 2 jaar het gaat redelijk soms veel pieken en soms huilend thuis omdat hij zich niet begrepen voelt vind het heel moeilijk en lastig soms ik geef hem nu n knuffel en luister naar zijn verhaal maar ik moet toch meer kunnen doen ik hoop dat iemand tips voor mij heeft dank je wel voor het lezen
Is gezinsbegeleiding niets voor je? Ppg? begrijpelijk dat je tegen dingen aanloopt en dat het moeilijk is om steeds ut te vinden hoe je daar het beste mee om kan gaan. Gezinsbegeleiding komt bij jou thuis, inventariseert eerst waar jij tegen aan loopt en waar jij ondersteuning bij wilt. En dan gaat zij samen met jou aan de slag om die moeilijke momenten aan te pakken. ik werk op een kinderdienstencentrum en zie veel ouders die thuis tegen dingen aanlopen met hun kinderen met autisme, adhd ect. Veel ouders hebben een poos ppg en zijn daar vaak enorm blij mee. sterkte in je eentje zal dit niet makkelijk zijn!
dank je wel voor je antwoord daar ga ik maandag ook gelijk achter aan denk dit wel iets heel goeds is het is alleen zeker heel moeilijk maar ben blij met mijn nieuwe vriend staat bij heel goed bij dat is heel fijn
Ken je Homestart van Humanitas? Dit is een vrijwilligersorganisatie speciaal voor moeders. Dus niet zo zeer gespecialiseerd in adhd, maar wel een paar uur aandacht voor jou en de dingen die je in je gezin en in je leven tegenkomt. Ik geloof er persoonlijk heel erg in dat als je als ouder goed in je vel zit en rust voelt, je dit uitstraalt op je kind en hij hier baat bij zal hebben. Wie weet is dit een goed begin? Daarna kun je altijd nog kijken of je specifiek hulp nodig hebt om je zoon te helpen leren om te gaan met zijn adhd. Er zijn best veel kindercoaches die gespecialiseerd zijn in adhd. Misschien tzt ook een optie? Succes en sowieso mijn complimenten dat je je zo inzet voor je kind.
Hoe oud is jouw zoontje en waarom geen medicatie als dat hem zou kunnen helpen? Zelf zou hij dat nooit kunnen aangeven want wat hij voelt is normaal, want hij weet niet beter. Lastige is dat hij pas zelf zal beseffen dat medicatie prettig is als hij volwassen is omdat hij zich er dan misschien in zal gaan verdiepen, maar dan heeft hij er heel wat moeilijke jaren op zitten. Zelf ben ik ook geen voorstander van medicatie, maar wanneer iemand vast loopt in het dagelijks leven en dit een oplossing kan zijn dan vind ik persoonlijk wel dat je het goed moet overwegen. Mijn man heeft ADHD, op latere leeftijd (nu 2 jaar geleden) de diagnose gekregen. Hij kan dus heel goed vertellen hoe hij zich voelde voor de medicatie en hoe hij zich nu voelt. Tot welke dingen hij nu wel in staat is die hij vroeger echt níet kon. Maar ook ik kan je vertellen dat medicatie soms een oplossing kan zijn. Zijn gedrag voor de medicatie werd steeds heftiger, nu met medicatie is het soms wel lastig maar gaat het echt stukken beter. Maar hierdoor heeft hij wel een moeilijke jeugd gehad. Het is zo zonde dat hij zich zo voelt als het niet nodig is. Maar ook dat hij straks over een aantal jaren een vervolgschool moet kiezen die misschien onder zijn niveau is terwijl hij met medicatie misschien wel zijn concentratie erbij kan houden.