Hallo, De titel zegt het eigenlijk al maar mijn dochter van 20 maanden heeft al 3 weken continu verhoging/ koorts. het begon met ruim 2 weken heftige diaree die nu gelukkig over is maar de verhoging/ koorts blijft aanhouden. schommelt tussen de 37.8 en 38.3 haar normale temp is 36.8. Mijn HA geeft alleen aan af te wachten dus doe dit nu maa het zit me toch niet lekker... Verder oogt Sem niet ziek, eet en drinkt ze goed en is ze erg beweegelijk. Verder heeft ze al haar tanden al dus dat kan het niet zijn. wel wat sneller moe, slaapt langer en ziet bleek. Heeft iemand een idee wat het kan zijn? Is dit normaal of moet ik toch even terug naar de HA? Alvast bedankt voor de reacties! x Escal
Als het je niet lekker zit, dan zou ik haar toch gewoon eens na laten kijken bij de HA en evt doorverwijzing naar KA.
Dat is wel erg lang, dan verwacht je toch wel bijvoorbeeld een ontsteking ergens... dus inderdaad; terug naar de HA. En laat je niet afschepen met 'gewoon even aankijken', dring aan op onderzoek van bijvoorbeeld bloed.
Dat dacht ik dus ook alleen geeft mijn HA aan dat ik moet wachten (lees; het zal wel over gaan) hij zegt dat namelijk al 2.5 week. elke keer moet ik wel terug komen maar vragen ze gewoon hetzelfde (en ik antwoord dus ook hetzelfde) en weer dezelfde uitslag, wachten... wel kweekje van de ontlasting gedaan maar daar kwam niets uit, conclusie van de ha was toen: DAN ZAL HET WEL WAT ANDERS ZIJN?! JOH! zou je denken? (sorry maar dat snap ik ook wel hihi ) vandaar hier mijn post, kan toch niet normaal zijn zolang verhoging/koorts? in mijn ogen geeft het lichaam hiermee aan dat er iets niet klopt maar wat weet ik dus niet... miss inderdaad eens vragen naar doorverwijzing naar de KA...
Pff jeetje wat is dat voor huisarts!! Ik zou het allemaal even wat overdrijven en er op staan dat je naar de ka wil. Niet normaal dat je kindje al zolang koorts heeft!! Hier moet je na 3 dagen al aan de bel trekken en dan wordt ze ondersteboven gekeerd!!! Sterkte!
ik herken dit. vorig jaar kreeg mijn dochter ook koorts. verder mankeerde ze niet veel. speelde gewoon enzo. die koorts bleef aanhouden, wel 2,5 maand. ik ben wel 6 keer bij de ha geweest en elke keer werd ik naar huis gestuurd met virusje hier virusje daar. kinderen hebben nu eenmaal snel verhoging en koorts. bla bla bla. we zijn uiteindelijk door gestuurd naar de kinderarts en jawel die zei hetzelfde. ( ondetrussen ook diarree erbij en slecht drinken). buikgriepje, rs virus. bla bla bla. in december is mijn dochter zo ontzettend ziek en ben ik ermee naar de spoedeisende hulp gereden. midden in de nacht. dochter was compleet uitgedroogd en enorm ziek. 42 graden koorts. opgenomen , meteen aan alle toeters en bellen. infuus, sonde, bewaking etc. een dag later krijgt ze een koortsstuip in mijn armen. ik kreeg de schrik van mijn leven. ik ga je de details hierover besparen. na vier dagen vraagt mijn man zouden jullie niet eens bloed en urine na kijken want er is in al die maanden nog niks gebeurt. en jawel, wat blijkt. mijn dochter heeft al die maanden een nierbekkenontsteking gehad! nu een half jaar later heeft ze vorige week een nierscan gekregen om te kijken of er blijvende schade is aan de nieren omdat de dokters het niet nodig vonden om toendertijd even de urine na te kijken. vandaag de uitslag dat alles goed is. gelukkig/. wat ik hiermee wil zeggen is: zolang koorts is niet normaal. er is iets aan de hand in dat lichaampje en laat je niet afschepen aub. laat in ieder geval even bloed prikken en urine na kijken. daar kunnen ze een hele hoop uit halen. veel succes! ik wil je helemaal niet bang maken trouwens.
Gelukkig is er geen blijvende schade maar wat erg hoe het allemaal is gegaan! niet normaal! heel fijn dat je dit verhaal met mij wilde delen!! ik ga zo de HA bellen en aangeven dat ik bloed en urine onderzoek wil. Is je dochter nu beter? arm kind! verschrikkelijk eigenllijk dat huisarten niets doen... hou je op de hoogte hoe het hier afloopt x
Hier heeft Djayson het ook gehad! Uiteindelijk bij de kinderats beland, maar die wist het ook niet, alle onderzoeken waren gewoon prima.. We moeten het even in de gaten houden, maar niet meer elke dag tempen.. (moesten 3x per dag temp opnemen om te kijken hoe en wat) Als ik eerlijk ben weet ik eigenlijk niet wat zijn temp nu is
Hier ongeveer hetzelfde incl de koortsstuip(en), na een half jaar kwamen ze erachter dat ze reflux heeft aan beide nieren. TS inderdaad bloed en urine laten controleren en desnoods zelf een kinderarts bellen voor advies als de huisarts je niet doorverwijst!! Lang leve het zorgstelsel in NEderland waar je overal zelf achteraan moet zitten!!
heel goed nieuws dat er niks uit de bloed en urine test is gekomen. gelukkig maar. toch akelig he als je kindje koorts heeft of ziek is en je weet niet wat er is. @ sandraske: ik ben je naam inderdaad al eens vaker tegengekomen op het forum als het ging om koorts en stuipen. zo akelig he. heeft je kindje 1 keer een stuip gehad of vaker, ben zo bang dat het vaker gaat gebeuren. we hebben standaard diazepam in huis enz maar de angst blijft. met mijn dochter gaat het goed. ze is alleen enorm bang van kleine ruimtes en dokters.
lijkt me werkelijk zo eng een koortsstuip! gelukkig nog nooit meegemaakt en hoop dat het me ook bespaard blijft! begrijpelijk dat de angst blijft, zou ik ook hebben! hopelijk gebeurt het ook jullie niet meer! even nog een vraagje, als het een urinewegifectie of iets met de nieren is zou dit toch uit de bloedtest moeten zijn gekomen he.. urine is namelijk niet op kweek gezet... vraag dit ook aangezien ik een historie heb met mijn nieren en in mijn mans familie zit een historie met complicaties met de urinebuis (alleen bij de meisjes)
bij mijn dochter was het een nierbekkenontsteking doordat ze in oktober een blaasontsteking heeft gekregen en die is verwaarloosd. daarna zat het al in de nieren. een urineweginfectie hoeft niet altijd zichtbaar te zijn in het bloed. dit was bij ons in ieder geval niet zo. ze zien het wel in de urine. die hoeft voor een blaasontsteking niet op kweek. als het een blaasontsteking is zullen ze waarschijnlijk wel wat op kweek zetten om te kijken of hetr in de niertjes zit. hopelijk niet te warrig verhaal zo. een koortstuip is inderdaad afschuwelijk want je denkt bij de eerste keer dat je je kindje verliest. ik hoop ook dat je dit bespaart blijft en ik hoop dat wij het nooit meer meemaken. ik zal dat nooit vergeten en waarschijnlijk als ik later in het bejaardenhuis woon zal ik het nog kunnen herinneren als de dag van gisteren.
(Urine)kweek is alleen nodig als er inderdaad een blaasontsteking is aangetoond en om dan te kijken welke bacteriën dit veroorzaken. Op die manier kun je gerichter behandelen, want ieder beestje reageert weer op een andere antibiotica... Je kan er dus niet aan zien of het wel of niet in de niertjes zit. Maar vaak geeft dat inderdaad hoge koorts, zieke indruk en pijn in de flanken. Weet overigens niet of je een reflux van de nieren ook in urine kan zien??
Heb de HA gebeld en alles zou zichtbaar moeten zijn in urine of bloed zoals nu getest, nu dus koorts/ verhoging zonder focus :S moet wel zeggen dat het vandaag nog niet boven de 37.8 is gekomen dus hier tot nu toe gelukkig
@boxertje, sorry had even over de post heengelezen gister maar is helemaal geen warrig verhaal hoor en die stuipen aaah bah, nee weet echt niet hoe ik zou reageren maar ik zou waarschijnlijk ook denken dat ze dood gaat verder is hier de temp weer 38.4 dus te vroeg gejuigd
Hier ook een kereltje dat regelmatig verhoging cq koorts heeft. Is gewoon heel erg vatbaar voor alles dat in de lucht zweeft. Hierdoor hebben wij hem ook van kdv af moeten halen. Nu gaat het iets beter maar wel veel vaker 'ziek' als een gemiddeld kindje. groetjes kim
he bah wat naar! en van het KDV moeten halen! Sem is gelukkig normaal nooit ziek, pas 1 keer verkouden geweest en 5de en 6de ziekte gehad, voor de rest eigenlijk niets... hebben we nog geluk in vergelijking!
And the story continues.. vandaag weer bij de HA geweest, hij vond het niet allarmerend maar zou even overleggen met de KA. (op aandringen van mij) zoals hij het over liet komen zou de KA ook niets kunnen doen dus houd het hier gewoon op. Toen ik aangaf dat ik het niet normaal vond dat ze zolang verhong/ koorts heeft zei hij dat het helemaal niet erg is... ?!?! ienmand nog tips, iedeeen enz wat nu te doen, ben echt sprakeloos na deze doktersafspraak! denk zelf dat als ik niet naar de KA mag dat ik ergens ga voor een second opinion.... 4 weken lang 1 tot 1.7 graad hoger dan de eigen temp is niet normaal in mijn ogen