Hallo,, Ik ben sabine, 23 jaar en net 5,5 weken zwanger. We waren beiden superblij met dit nieuws! Vooral omdat we het zo graag wilden. Eerst had ik de angst om niet zwanger te kunnen raken( daar was overigens geen reden voor, ik dacht dat gewoon ) en nu ben ik zwanger en heb ik de grote angst dat het niet goed gaat! Vorige week voelde ik me best moe, beroerd, en nu is dat minder. Ik maak me zorgen! Heb 27 juli pas de 1e echo, dus moet tot die tijd in onzekerheid zitten. Herkennen jullie dit? Ik heb geen bloedverlies ofzo gehad, dan moet het toch wel goedzitten?ik vind die angst echt vreselijk! Groetjes, Sabine
Hey meis, ik denk dat velen je angst zullen herkennen. Ik had en heb het nog steeds. Zelfs na 3 goede echo's blijf je soms onzeker als je je ff anders voelt of whatever. Heb zelf ook weinig kwaaltjes dus dat maakt onzeker...(enkel doodmoe steeds) MAar idd, je hebt een hele grote kans dat het helemaal goed gaat, en zeker zonder bloedverlies etc. Heb zelf ook zoiets van, ben blij als ik de kleine straks ga voelen. Dan heb je een tastbaar teken van leven! Meis rustig aan en probeer er toch zoveel mogelijk van te genieten. Blijft een mooi wonder Liefs!
Hai kellox, Wat fijn zeg, je snelle en lieve reactie. Het heeft me een beetje gerustgesteld, dat je het zo herkenbaar vindt. Kan me voorstellen dat ook voor jou iederen echo weer spannend is: maar zoals je zegt: het zal wel goedzitten toch?iedere dag zetten zoveel vrouwen een gezond kindje op de wereld, dus waarom zou het misgaan. Het is bij mij vooral dat gevoel dat ik de controle niet heb erover. Je kan niets dan gezond leven etc. En afwachten of het goed mag gaan. Maargoed, een grote wens is uitgekomen, dus spannend is het zeker! Ik wens je een hele fijne zwangerschap toe! Groetjes, Sabine
Oh, zeker herkenbaar meid! Ik was heel blij dat we na een tijdje met de angelsound zelf het hartje konden horen. Als ik dan weer even heel onzeker was/ben (vanmorgen nog, omdat hij gister niet goed had gevoeld) luister ik even naar het hartje. En die onzekerheid zal waarschijnlijk nog heel lang blijven en gewoon doorgaan na de geboorte, alleen maak je je dan weer zorgen om andere dingen denk ik.
Hai zeehondje, Dat apparaatje waarmee je het hartje kan beluisteren, met hoeveel weken kan je dat gaan proberen? Kan namelijk begrijpen dan dat veel rust geeft.. Zag dat je 24 weken bent, gefeliciteerd! Welke symptonen voelde jij aan het begin van je zwangerschap? En was jij ook zo nerveus tot je 1e echp en tot je de 12 weken gepasseerd was? Zonder echo jeb je gewoon niet gezien o er nou echt iets zit! (Ook al had ik 3 duidelijk positieve testen) maar het is zo lastog voor te stellen als je weinig voelt. Liefs! Sabine
Meis ik snap je onzekerheid volkomen. Het is ook super spannend maar je moet onthouden dat de meeste zwangerschappen gewoon prima verlopen. Totdat je de eerste echo hebt gehad is het heel spannend. Ik heb bij 8 weken de eerste echo gehad en t hartje zien kloppen en nog ben ik soms onzeker. Ik denk dat dat er een beetje bij hoort, zeker bij een eerste zwangerschap. Want alles is nieuw. Dinsdag is de 12 weken echo en dat vind ik spannend. Maar toch geniet ik wel van mijn zwangerschap en mijn buik die nu al begint te groeien. Ga er ondanks dat je je nu zorgen maakt wel van genieten hoor! Er groeit een wondertje in je buik! Succes meis! xx
heel erg herkenbaar! ik was dat ook, en daarbij heb ik zowat geen kwaaltjes gehad. ik ben nu 15 weken en alles is prima en gaat allemaal goed 2x echo's gehad en mooi kloppend hartje, maak je eigen niet te angstig zolang je geen bloedinge heb gehad hoef je,je nergens zorgen over te maken! geniet lekker van je zwangerschap!
Fijn al jullie reacties! Ben enigzins gerustgesteld, aangezien jullie het zo herkennen! Ik ga gewoon proberen te genieten, al ben ik blij als t 27 juli is! Ik hou jullie op de hoogte. Trouwens, heb we'll een aardig opgezette buik, ook herkenbaar? Groetjes! Sabine
Hoi Sabine, Dit is zooooooooooo herkenbaar!!! Ik heb 2 jaar geleden een miskraam gehad, de zwangerschap was niet gepland maar zeker welkom! Hierna dacht ik elke keer dat ik niet zwanger kon worden (maar dat sloeg nergens op want we waren het niet aan het proberen maar dat gevoel had ik ook gewoon) Ik besprak dit regelmatig met mijn partner en zelfs had ik het over ivf/ adoptie etc...echt heel erg...kon soms helemaal gek van mezelf worden. Nu zijn we afgelopen maand begonnen en het was meteen raak! Maar ook IK voelde vorige week heel wat dingen en deze week behoorlijk minder tot soms niet waardoor ik erg twijfel elke keer omdat ik dan zooo bang ben dat het fout gaat. Maar ik probeer te genieten van deze zwangerschap en hoop dat het allemaal goed gaat. Ik heb 13 juli mijn eerste echo...kan niet wachten!! Maar meis probeer te genieten van je zwangerschap, iedereen is anders en iedereen ervaart/ voelt dingen weer anders. Komt allemaal goed!
Hai meerie, Bijna hetzelfde verhaal! Wat kan een mens zichzelf onnodig druk maken he? Wat leuk voor jullie, dat je nu zwanger bent! Gefeliciteerd. Geniet ervan! Ben benieuwd naar je 1e echo. Groetjes, Sabine
Ik heb die angsten ook.. stel.. het duurd lang.. welke alternatieven zijn er.. stel.. het gaat niet.. welke alternatieven zijn er.. stel.. zijn zaad is niet goed... wat dan? zucht... Daarnaast ben ik heel erg bezig met alles wat bij kindjes krijgen hoort en zie ik overal baby's... Ik fantaseer er wat op los... vriend zegt dat ik moet kappen met het fantaseren.. hij is bang dat ik me zelf tegen ga komen als het inderdaad niet lukt... Maar ondertussen voel ik me wel alleen op mijn "ik wil zo graag een kind krijgen-steen" zucht..
jeetje moeilijk allemaal heh!!! Laten we voor iedereen hopen dat de meiden die nog niet zwanger zijn, snel zwanger zullen zijn en voor de meiden die zwanger zijn, de baby lekker blijft zitten!!!! Ik duim voor jullie meiden! Na mijn miskraam (zwangerschap was niet gepland maar absoluut welkom) wilde ik alleen maar meer zwanger worden...ik was jalours op alle meiden met een kindje kon soms niet eens kijken naar die meiden, huilde regelmatig en smeekte mijn partner om te beginnen....maar na lang wachten en heeeeeeeel veel geduld is het nu eindelijk raak...en sja ik ben nog steeds bang...bang dat het niet goed gaat...dat ik ineens een bloeding weer krijg...maar daar probeer ik niet te veel aan te denken...en meer te genieten van het moment. Het moment...dat er NU een heeeel kleine baby in mijn buik zit... good luck girls!!
meerie, ik hoop inderdaad dat het snel raak is.. kan niet wachten.. Jij gefeliciteerd met je zwangerschap, hopelijk gaat nu alles goed!!
Ik denk dat het heel normaal is. Ik heb een echo gehad bij acht weken en bij twaalf weken, allebei prima. De combinatietest was prima. En nu moet ik aanstaande woensdag voor de twintig weken echo en ben ik toch weer nerveus. Het is mijn eerste zwangerschap, je weet niet wat je moet voelen. Dus die onzekerheid probeer ik maar te accepteren en het genieten niet in de weg te laten staan. Daarbij is het ook een vrouwending volgens mij, dat nadenken. Stel nou dit, als nou dat, wat als dit, ... Niet teveel zorgen proberen maken en genieten van het wonder in je buik! Succes!