Weten jullie misschien een paar titels van boeken die interessant zijn om te lezen? En dan met name over natuurlijk eten zonder suiker, e nummers, toegevoegde conserveringsmiddelen etc?
De hormoonfactor, Grip op Koolhydaten, Oerkracht (ofzo), De voedselzandloper... Ik persoonlijk vind Grip op Koolhydaten het makkelijkst te volgen omdat dat gewoon in huis-tuin-keuken taal wordt uitgelegd hoe je lichaam werkt en wat voeding daarin voor rol speelt. Ik heb ook de hormoonfactor maar vindt alle uitleg over hormonen en stoffen soms te lastig... maar dat kan ook door mijn verweekte hersencellen komen ;'-)
oh en eten zonder conserveringsmiddelen is wel een uitdaging.. in bijna alles zit conserveringsmiddel... maar ja, jij wordt er ook niet vrolijk van als je een gekocht product na 2 dagen moet weg mieteren omdat het al bedorven is... niet alle conserveringsmiddelen zijn dus ook schadelijk voor je gezondheid..
Ik vond de voedselzandloper toch wel het duidelijkst. En ook haalbaar. Bij andere boeken heb ik heel vaak dat van, ja klinkt aannemelijk, goed bedacht maar uehhhh laat maar.