Hallo meiden, Een hele goede vriendin van mij is onverwachts zwanger. Nu slikt ongeveer een jaar venlafaxine 150 als ik het goed heb. In eerste instantie zou dit geen probleem zijn volgens de huisarts, dat is nu allemaal een beetje anders geworden. Ze moet in ieder geval gaan afbouwen, waar ze zelf enorm tegen opziet. Als het kindje geboren is zal het kindje 3 dagen af moeten kicken en het ziekenhuis.... hier is eerder nooit over gesproken. Ze zit sterk te twijfelen of ze het kindje wel wil houden. Ze was er enorm blij mee maar weet nu niet wat ze moet doen. Ben bang dat ze er enorme spijt van gaat krijgen als ze het weg laat halen. Vandaar dat ik hier even vraag of hier iemand ervaringen mee heeft. XxX
Zo, dat is niet niks! Ik vind dat ze het gewoon moet houden, en lekker moet gaan moederen als het er is (persoonlijke mening hè ) Dokters weten heus wel hoeveel je per keer moet minderen om er zo weinig mogelijk last van te krijgen... ze slikt ze niet voor niks en dat weet de dokter ook wel Hij zal het langzamer af gaan bouwen dan ze denkt.
Is er niet iets vervangends wat ze eventueel zou kunnen slikken wat wel mag tijdens de zwangerschap? Natuurlijk is t het beste om helemaal niets te slikken, maar als ze alleen door dat idee al zo gestresst raakt lijkt me dat al helemaal niet goed voor het ukje.
Mijn zus is nu in verwachtig met de laagste dosering,en sinds ze zwanger is voelt ze haar eigen wel beter. OOk zij moet straks zoiezo in het zh blijven als het kindje is geboren voor een check van moeder en kind Was t gepland bij je vriendin?
Hoi, Ik heb in mijn vorige zwangerschap een lage dosis antidepressiva geslikt. Heb inderdaad toen ook afgebouwd en bij de meeste vangen de zwangerschapshormonen ook wel een deel op. Daarnaast kreeg ik nog vanuit het ziekenhuis extra hulp aangeboden voor de eventuele angst enzo. Uiteindelijk een prima zwangerschap gehad, tot bijna 42 weken doorgelopen en werd gewoon in de gaten gehouden en vond dat zelf toen ook heel fijn. Daarnaast is die 3 dagen gewoon protocol. Het hóeft namelijk niet te betekenen dat het kindje ergens last van heeft. Is alleen voorzorg. Ik vind weghalen wel wat drastisch? Ik hoop dat ze er goed over nadenkt en er met de huisarts/gyn over heeft en dan een plan van aanpak maakt.. Succes!
Ik heb het ook geslikt en ik moest dan wel met de baby in het ziekenhuis blijven 2 dagen maar mijn kindjes hebben verder na de geboorte nergens last van gehad. Het kan zijn dat het kindje bv moeite heeft met drinken ivm mogelijke misselijkheid en kan wat onrustig zijn. Maar hier hebben de kindjes er geen last van gehad,had ze ook snel lekker bij me en thuis ging het ook super goed. Er zijn wel andere antispressiva's die wel mogen in de zwangerschap maar ook daar geldt de regel dat de moeder en baby gewoon uit voorzorg 2 a 3 dagen moeten blijven. Maar dat is een standaard protocol omdat het zou kunnen dat de baby er wat last van heeft,maar hoeft niet.
Ik kom tijdens mijn werk regelmatig bij zwangeren die ad gebruiken tijdens de zwangerschap. Er zijn vaak wel vervangende ad die wel tijdens de zwangerschap in een lagere dosis gebruikt kunnen worden. In de praktijk gaat dit meestal heel goed. In mijn werkgebied lopen deze dames vaak bij de POP poli die speciaal bedoelt is voor zwangeren die te kampen hebben met psychische klachten/ aandoeningen. Misschien de moeite waard voor je vriendin om na te vragen of er een POP poli in de buurt is? Over het algemeen zijn mijn clienten zeer tevreden over de begeleiding daar. Niet alleen wat het medicijngebruik betreft, maar ook over de begeleiding van evt. Stress die een zwangerschap ( en de periode daarna) op kan leveren. Desnoods zetten ze praktische begeleiding voor thuis in. Echt een aanrader!
super fijn jullie reactie's Ze heeft al 2 zwangerschappen schappen achter de rug zonder die medicijnen. De medicijnen waren eigenlijk wel nodig, vandaar dat ze er enorm tegen opziet en ook minder prettige ervaringen heeft met zwangerschap en bevalling. En is bang dat dit weer een enorm vervelende tijd gaat worden. Zelf ben ik van mening dat het juist alleen maar prettig zal zijn, extra begeleiding, de medicijnen die toch zorgen voor een heel stuk minder stress als bij de vorige en misschien een nadeel maar kan ook een voordeel zijn, 2 dagen in het ziekenhuis in de gaten gehouden worden ondersteund en geholpen worden gewoon even de rust voor jezelf en kind. Die rust heeft ze namelijk nooit gehad na de bevalling. Maar snap haar dan ook wel weer heel goed, vandaar dat we benieuwd waren naar de ervaringen en hoe dit nu echt is om mee te maken. XxX
Ik slikte citalopram 40mg in mn zwangerschap maar besloot om af te bouwen ivm zwangerschap. Citalopram mag je slikken tijdens zwangerschap en borstvoeding maar dan moest ik wel in t zkh bevallen en een kinderarts moest dan naar t kindje hebben gekeken voordat we naar huis mochten. Idd gewoon uit voorzorg. In principe veilig om citalopram te gebruiken, in sommige gevallen beter dan in mijn geval continu paniekaanvallen. Ik ben toch af gaan bouwen omdat ik me goed voelde wat betreft de paniek. Na de bevalling weer veel last gekregen van paniek en nu gaan we toch weer starten met medicatie. Ik zou het kindje zeker niet laten weghalen. De risico's zijn minimaal aanwezig en als er idd iets met t kindje is dan is t vaak ontwenningsverschijnselen. Vervelend maar volgens mij niet heel schadelijk. Ik zou je vriendin adviseren om dit met haar psychiater te bespreken. Afbouwen en wellicht starten met citalopram zou een optie zijn maar misschien afbouwen langzaam en dan na de bevalling meteen weer starten?of afbouwen naar een lagere dosering zodat de risico's verkleinenn en na de bevalling weer naar normale dosering. Succes
Ze kan beter via een pop poli begeleiding vragen dan dat het via de huisarts loopt. Sommige anti depressiva mogen namelijk wel tijdens de zwangerschap doorgebruikt worden. Zelf gebruik ik sertraline. Dit mag tijdens een zwangerschap. Wel moet ik als ik zwanger raak in het ziekenhuis bevallen en een nacht blijven. Maar dat is protocol.