Antidepressiva

Discussion in 'De lounge' started by Ecosa, Apr 20, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamamadelon

    mamamadelon Fanatiek lid

    Aug 13, 2007
    4,077
    5
    38
    Erg misselijk en ontzettend moe, en m'n kindjes waren toen 3 en 1 en ik kon die moeheid er niet ook nog bij hebben.

    Ik vind het zo moeilijk kiezen ook, iedereen zegt weer wat anders en om zo maar even wat te experimenteren...
    Ik vraag me of af hoe slecht het voor je lichaam is... Maar goed die depressive klachten zijn ook niet echt gezond!
     
  2. ik hoorde trouwens dat je met paroxetine 4 tot 6 weken niet mag auto rijden? iemand hier ervaring mee? of dit echt zo is of dat dit wel meevalt?
     
  3. Athina

    Athina VIP lid

    Oct 31, 2007
    23,815
    3,343
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Volgens mij staat er op (bijna?) alle anti depressiva een ws dat het je rijvaardigheid beinvloed. Ik voelde me in het begin wat duffer en trager, dus toen nam ik ook het risico niet om auto te rijden.
    Als je eenmaal 'ingesteld' bent, kun je dat weer oppakken. En ze gaan er vanuit dat je na 6 weken pas het volledige resultaat voelt van de werking van de a.d. .
     
  4. dank je athina
    net terug van de dokter en zal zo eens beginnen met de tabletten..
     
  5. mamamadelon

    mamamadelon Fanatiek lid

    Aug 13, 2007
    4,077
    5
    38
    Hoe gaat het nu? Hoe voel jeje?
     
  6. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    Oct 7, 2007
    7,759
    3
    0
    mama!
    @mamamadelon, hoe misselijk was je precies? De hele dag door, af en toe; weeig of echt kotsmisselijk?
    Ik wordt nl door mijn PDS en van heel veel voeding ook al snel (kots)misselijk en dit kan idd verergeren de eerste weken heb ik begrepen. Maar kan daarna dus minder worden..

    Moeheid heb ik nu ook van medicatie die ik momenteel uitprobeer. Iets heel anders (zaditen), maar daar was ik de eerste dagen steeds (paar x opgehoogd) ook echt een zombie door en daarbij ook weeig/misselijk. Lijk er dus nogal vatbaar voor helaas ;).
    Maar goed, dit lijkt niet te helpen, dus ga t binnenkort ws afbouwen. Hopelijk in juni afspraak met de goede specialist voor de AD.
     
  7. mamamadelon

    mamamadelon Fanatiek lid

    Aug 13, 2007
    4,077
    5
    38
    @arevinol:
    Voelde me gewoon erg beroerd,kotsmisselijk,vreselijk moe en trillerig. Voelde nogal eng. maar achteraf denk ik ook dat ik toen ook totaal niet goed in mn vel zat en ik echt even door had moeten zetten.
    Ik ben me trouwens op dit moment aan het verdiepen in Sint Janskruid.
     
  8. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    Oct 7, 2007
    7,759
    3
    0
    mama!
    Hm, dat klinkt niet bepaald fijn!
    Ik geloof ook niet dat ik dat nog een paar weken ga trekken, na 2 jaar ziek zijn en nu bijna niets meer kunnen eten. Ik kan er steeds slechter tegen als ik weer eens voeding probeer en dan 3 dagen misselijk ben. Dan word ik ook behoorlijk depri.

    Maar goed, ga er maar vanuit dat t niet perse zo hoeft te zijn. Ik begin ws ook met een erg lage dosis..
     
  9. Je moet ook niet simpelweg experimenteren, het gaat in overleg met een psychiater meestal over het algemeen wordt een SSRI aangewezen. Als je op 1 SSRI niet goed hebt gereageerd mag je nog een andere proberen.
    Ik was (en ben nog een beetje) ook moe met de zoloft maar het stabiliseert zich wel, je went er in bepaalde zin ook aan dat je het op een gegeven moment niet meer als een last ervaart. Als je heftig reageert op bijwerkingen is het misschien handig om op een hele lage dosis te beginnen (zoloft bijv 25 mg).
    En of het verder slecht is voor je lichaam, dat is moeilijk te zeggen zoals met meerdere medicijnen. Ze zijn wel uitgebreid getest maar bepaalde dingen zijn niet te zeggen, vooral niet omdat het in verhouding vrij nieuw is. Geestelijke problemen zijn ook niet goed voor je nee, verder is het afwegen wat jij wilt natuurlijk..
     
  10. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    Oct 7, 2007
    7,759
    3
    0
    mama!
    Tja, ik ga ws beginnen met een TCA, die staan nog meer bekend om hun bijwerkingen..
    Voor mij is de afweging wel makkelijk. Zonder gaat het nu al 2 jaar keihard bergafwaards, kan steeds minder eten en kom nu ook voedingsstoffen tekort. Dat is sowieso erg slecht voor mijn lichaam (en geest).

    Kwam er vanmiddag achter dat de mdl arts waarschijnlijk de doorverwijzing niet gestuurd heeft! Op de poli is het iig niet aangekomen.. Aargh, ik begin die man nu echt een beetje te haten (heeft me ook al 2 onnodige, vreselijke onderzoeken aangedaan en me in eerste instantie voorgehouden dat ik daarna de AD zou krijgen)!!
     

Share This Page