Appelmoes

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door sneeuw, 8 sep 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sneeuw

    sneeuw Fanatiek lid

    29 okt 2010
    1.671
    0
    0
    NULL
    NULL
    En wat is verantwoorde appelmoes, is dat die van de AH moes? Tuurlijk is zelfgemaakt beter, maar daar moet ik me nog es even over buigen.

    Dank in ieder geval voor het delen van de ervaringen!
     
  2. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Ik weet niet welke het zijn, maar bij de AH hebben ze heel veel verschillende. Ook in cupjes, dus hoef je niet steeds een pot aan te breken....
     
  3. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    hmm, ik wordt op een idee gebracht.;)
    mijn dochter eet 's avonds vrijwel niks, maar dan ook echt helemaal niks. Af en toe pasta en een lik aan de broccoli en dat is het. Ik denk dat dit al wel een jaar zo is. Ik heb er nooit een probleem van gemaakt, maar het begint me nu zo langzamerhand te irriteren.

    aan appelmoes erdoor had ik nog niet eens gedacht. Ze heeft wel eens een schep naast het eten gehad, maar je raad het al... ze eet dan alleen de appelmoes. ;)
    en nu heb ik ook zoiets, dan maar met appelmoes erdoor, dan krijgt ze iig groente binnen. ik ga het iig proberen.
     
  4. engeltje1977

    engeltje1977 Actief lid

    24 nov 2008
    313
    0
    16

    Heerlijk!!!!
     
  5. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Bij de AH idd, hebben ze appelmoes zonder toegevoegde suiker. Die zou ik sowieso nemen als je t doet. Dat is dan ip tzelfde als er fruit doorheen mengen (zoals iemand schreef) ;)

    Maar toch, ik zou liever een kind hebben dat tijdens de peuterjaren bar slecht eet (dat is -kennelijk- normaal), dan later een 'appelmoeskindje'.

    Lijkt me overigens ook ontzettend lastig hoor, hier zitten we meer met t omgekeerde probleem. Ze eet zó ontzettend veel, heeft altijd honger en zeurt er heel erg veel om.
     
  6. diddi

    diddi Bekend lid

    1 jan 2010
    590
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou het persoonlijk niet doen.
    Wij geven hier heel af en toe wat nadat ze het eten al helemaal op heeft, zeg maar als toetje!

    Zelf kreeg ik vroeger bij alles wat ik niet luste appelmoes en nog heb ik bepaalde gerechten die ik niet zonder lust!
    Nu is het wel zo dat ik al veel meer zonder eet en dat ook een stuk lekkerder vindt, maar bij drie dingen blijft het nog een beetje hangen!

    Dit willen wij bij onze dochter niet en doen we dus ook niet, nu moet ik wel zeggen dat onze dochter alles eet wat los en vast zit, scheelt natuurlijk ook!
     
  7. noa80

    noa80 Bekend lid

    7 jun 2009
    695
    0
    0
    NULL
    NULL
    hier soms appelmoes en soms niet.....als ik appelmoes doe dan wel een lepel naast haar groente, meestal gaat ze zelf dippen dan.
     
  8. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    Ja, dat hebben wij ook gedaan..(met kethcup). Er naast en dan dippen ze vanzelf wel....
     
  9. Arja

    Arja Bekend lid

    2 nov 2008
    951
    0
    0
    Even off topic; Voor de mama's wiens kinderen helemaal geen groente eten. Ik maak nog wel eens roze prinsessen of mega mindy pannekoeken, net hoe je het noemen wilt. Volkoren pannekoeken beslag met gekookte bietjes erdoor, even de staafmixer er op en bakken maar. Je krijgt zuurstokroze pannekoeken en zijn nog lekker ook ( een beetje zoetig ). Soms doe ik het ook met spinazie ala creme. Werkt ook prima.
     
  10. Theepot

    Theepot Fanatiek lid

    21 mrt 2010
    1.447
    0
    36
    Zuid Holland
    Dat is een goed idee zeg! Hier ook een kind wat eigenlijk niks een 's Avonds maar wel pannekoeken. Vanavond maar eens proberen! Dank je!
     
  11. mora27

    mora27 VIP lid

    25 nov 2009
    6.381
    0
    36
    webwinkel eigenaar
    in een huis
    ja hier krijgen ze altijd wel zo'n bakje appelmoes bij het eten... zou niet weten waarom niet?
     
  12. mamamuts

    mamamuts Niet meer actief

    Wat een leuk idee! Helaas eet onze dochter ook geen pannenkoeken, ja 1 of 2 stukjes. Ha,ha. (Zelfs patat eet ze niet).
    Gister heeft ze 1 broccoli roosje en 2 stukjes vlees gegeten en dat vond ik al heel wat. Ze zag haar broertje wel eten en daar wil ze niet voor onderdoen natuurlijk. ;)
    Maar wellicht kan ik het eens gaan proberen, ze is gek op alles wat roze is.
     
  13. mamavanjuul

    mamavanjuul VIP lid

    10 aug 2010
    11.954
    31
    48
    Vrouw
    Publieke sector
    In mijn herinneringen aten wij vroeger best wel vaak appelmoes...

    Ik vind het zelf nu nog heerlijk bij de patat of bij de frikandel ;):D
    Zegt mijn vriend altijd: Mama en haar jeugsentiment....maar ik vind het echt heerlijk!!!
     
  14. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    26 jun 2009
    5.330
    0
    36
    Midden v/h land
    Mijn dochter heeft 1.5 jaar geen avondeten gegeten. En met geen bedoel ik dus ook echt niks, geen hap. Of het nou groente, vlees, patat, pannenkoek of wat dan ook was. Ze weigerde. In die periode heb ik dus alle trucjes en tips wel uitgeprobeerd, inclusief de appelmoes. Niet dat het werkte hoor, ze moest het evengoed niet :)

    Sinds een jaar is haar knop gelukkig om en eet ze alles wat de pot schaft, het is heerlijk om haar alles te zien proeven en eten. Ik had dit een jaar geleden nooit durven hopen hoor!

    Geweldig idee van die pannekoekjes trouwens, voor de groente is het hier niet meer nodig, maar ik wil t wel eens gaan proberen. Leuk!
     
  15. Theepot

    Theepot Fanatiek lid

    21 mrt 2010
    1.447
    0
    36
    Zuid Holland
    Er is dus nog hoop! Dank je!
     
  16. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    bedankt voor de pannenkoeken tip! Onze dochter eet niet héél moeilijk (gewoon bij vlagen :p ) maar rode bietjes eet ze dus niet. Dus voor de afwisseling is dat wel leuk ! Pannenkoeken smult ze van!
     
  17. Wijffie75

    Wijffie75 VIP lid

    26 jun 2009
    5.330
    0
    36
    Midden v/h land
    Uiteraard is niet ieder kind t zelfde, maar je bent écht niet alleen! Ik was op een gegeven moment echt de wanhoop nabij, zodra t uur of 5 werd zonk de moed me al in de schoenen want ik wist dat ze wéér niet zou gaan eten. Ben bij pedagoge geweest, heb thuisbezoek van CB gehad en alle huis-tuin-en-keuken adviezen opgevolgd. Iedereen zei 'het is een fase' maar ik kon me echt niet voorstellen dat ze ooit nog zou gaan eten. Maar nu ben ik degene die zegt...Het is een fase!

    Succes, ik weet als geen ander hoe frustrerend het kan zijn als je andere kindjes ziet eten en jouwe gewoon weigert (althans, bij mijne was t dus echt gewoon weigeren).
     
  18. Theepot

    Theepot Fanatiek lid

    21 mrt 2010
    1.447
    0
    36
    Zuid Holland
    Ja hier is ook gewoon weigeren, ze lust het allemaal echt wel want ze heeft een tijd (lang, lang geleden) wel alles goed en met smaak gegeten...

    Maar we gaan gewoon stug door!
     
  19. draak86

    draak86 VIP lid

    7 mrt 2008
    5.427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    In de periode dat kyan heel slecht at deden wij het ook erdoor, of gewoon een potje fruit (olvarit). Waarom niet,dan at hij tenminste. En nu eet hij niets met appelmoes meer,en al had het wel geweest,lekker boeiend dan eten ze iig. Zal vast ooit wel weer goedkomen. Maarja,ik ben er ook best makkelijk in.
     
  20. Joyce84

    Joyce84 VIP lid

    24 nov 2006
    5.350
    0
    0
    administratief medewerkster
    Rotterdam
    Hier werkte dat ook niet appelmoes erdoor, mijn zoontje at ook echt heel slecht, bijna niks met het avondeten. (wilde eigenlijk altijd alleen zijn vlees)

    Maar hier gaat het nu sinds een paar maanden weer beter, moet eerlijk zeggen hij eet nog steeds niet echt heel veel, maar het is al een stuk beter dan eerst, dus ik ben er blij mee :D

    Heb ook nooit moelijk gedaan eigenlijk en dat doe ik nog steeds niet, als ze niet willen eten dan niet, toetje krijgen ze wel alijd.
    En geen ander eten als ze later honger hebben.
     

Deel Deze Pagina