Haha, nee zeg, dat zou wat zijn 1 cm in buikomtrek gegroeid in 33-34 weken zwangerschap, hahaha. @ star: lekker dat de warme douche geholpen heeft! Hoe is het trouwens met ieders babykamertje? Zijn ze al af? Al mensen met foto's van het definitieve resultaat? Ik begin nu wel de drang te krijgen om het ook echt tot in detail af te gaan maken, nog even een aankleedkussen erbij kopen en wat hoezen (dan hebben we 3 kussens in huis , maar altijd handig). Nog maar wat extra luiers en billendoekjes, die vliegen er straks weer doorheen. Ook nog even zorgen dat er voor Lucas het nodige aan voorraad ligt, dan hoeft mijn man niet veel boodschappen te doen die eerste tijd!
Wij hebben geen babykamer, kleine komt bij ons op de kamer te slapen, pas als de kleine rond anderhalf-twee is, mag die op een eigen kamer of bij de zussen, wat ze zelf willen... we zijn er heel flexibel in bedje opmaken e.d. ga ik pas doen in mijn 37ste week.. hoe bedoel je haast en/of nesteldrang hihihi, heb er totaal geen last van. @buikomtrek: denk dat ik het formaat van een skippybal ofzo heb Wat alvast een goeie tip is, is om een extra voorraad aan te leggen in je boodschappen. Als zo'n kleine is geboren zul je altijd zien, dat je iets tekort komt en gewoon geen tijd hebt om het te halen. Dus in mijn verlof ga ik voldoende boodschappen in huis halen, afgezien van verse producten natuurlijk.
Zo hehe eindelijk ben ik door de babywas heen. Net het laatste gestreken, en alles in de kast gelegd. Bedje is al opgemaakt, en kamertje is af. Alleen wil ik nog even MP afzoeken naar een schommelstoel, we hebben nog een leeg hoekje in de kamer en het lijkt me wel handig om te hebben. Dan ga ik me nu storten op onze eigen kledingkasten en de zolder die een zooi is. Hier dus wel nesteldrang. Zit nu een paar dagen zonder auto'tje, en ik moet zegen dat het me zwaarder valt dan ik dacht. Fietsen is geen pretje met die buik, zeker als je het niet gewend bent. Maar als het goed is kan ik deze week mijn auto'tje ophalen. Wil namelijk nog zoveel dingen doen (naar de prenatal, de babydump, kraamvisite bij collega enz.). Straks op controle bij de VK, en gelijk een groei/liggingsecho. Heb er wel zin in om ons meisje nog een keertje te zien voor ze zich aan iedereen laat zien! Ben benieuwd hoe mijn bloeddruk is als ik als een hijgend paard daar van de fiets afstap haha.
@babykamer: bij ons helemaal af. Vroeg me alleen af of ik de speentjes nog moest uitkoken? Wat doen jullie daarmee? Kwam zomaar opeens in me op. @buikomtrek: ik heb een buikomtrek van 103 cm. Best bescheiden denk ik.
Hier komt de kleine ook de eerste maanden bij ons op de slaapkamer. Daarna bij me dochtertje. Wij hebben een kamertje te kort en verhuizen zit er helaas verlopig nog niet in. Even een vraagje...heb hier een wiegdeken van katoen en een wiegdeken van fleece(polyester).(schrijf ik dat goed?!) Nu heb ik die van fleece in het wiegje liggen en wil ik de katoenen gebruiken voor de wandelwagen. Nu hoor ik tegenstrijdige verhalen dat fleece niet goed is omdat het niet ademd of lucht doorlatend is en de beeb het te warm kan krijgen...? Weten jullie daar iets van of fleece niet goed is!? Zou ik het eventueel andersom moeten doen, of toch nog maar een extra katoenen wieg deken halen?
@ star: ik zou het idd andersom doen. Die van katoen voor het wiegje en die van fleece voor de wagen. Als je kindje in de wagen slaapt, ben je er in principe altijd bij, toch? Of ben je ook van plan de kleine 's nachts in de wagen te laten slapen? Ik geloof idd dat fleece minder veilig zou zijn dan katoen, heb ik ook wel eens gehoord ja. @ speentjes uitkoken: bedoel je de flesspeentjes? Of de 'sabbel-speentjes'? Ik zou de flesspeentjes alleen even uitkoken als je nu al weet dat je flesvoeding gaat geven. Maar daar zou ik nog wel even mee wachten. Nu heeft dat nog niet zoveel zin, wordt toch weer 'vies'. Als je bv. gaat geven/proberen, zou ik ze pas uitkoken als je ze evt. nodig hebt. Ook 'sabbel-speentjes' zou ik pas uitkoken als je ze nodig hebt/als de baby geboren is, tis toch zo gebeurd. Je kraamhulp kookt ook elke dag al die ellende uit (incl. kolf enzo.., wat had ik daar een hekel aan zeg....dat uitkoken!) @ noukie: veel plezier op je controle en met je echo! kan me voorstellen dat je je autootje mist als je hem altijd gewend bent geweest! @ ollebolle: idd een goede tip van die boodschappen! bij Lucas ook gedaan, maar nu nog niet aan gedacht @ iedereen: tip voor je ziekenhuistas. Mik er ook wat schoon ondergoed en toiletspullen voor je man in. Stel dat je een lange bevalling hebt, is het voor hem wellicht ook wel even lekker om op te kunnen frissen. Wel handig als ie dan niet helemaal naar huis hoeft.
Ben weer terug en het is echt een meid! Ze heeft haar geschat op een geboortegewicht van 6,5 pond en ongeveer 50 cm. Gelukkig een fijn poppetje en geen 10-ponder zoals papa was. Bloeddruk was voor mijn doen een stuk hoger, 140/75, de VK vond het in ieder geval prima, dus mag over 2 weekjes terug komen.
@noukie: lekker dat je haar weer gezien hebt en dat alles goed is!! Heerlijk toch! Kan je er weer even tegenaan! @uitkoken: wij hebben een magnetron sterelisator gekocht, schijnt ideaal te zijn. Nemen jullie (als je in t ziekenhuis bevalt) ook een speentje mee voor de kleine? Dat staat nml nergens op de lijst? @ziekenhuistas: ik heb ook een schoon shirtje voor mn man erin gedaan, en schoon ondergoed hihi je weet nooit hoelang je in t ziekenhuis bent.
@mamamarije; Heb een mozeswieg op standaard voor de kleine. Ga idd de dekens dan maar omruilen. Ooh kan ik idd ook nog in de tas proppe, iets schoons voor vriendlief. Thnx voor de tip. @noukie; fijn dat alles goed was! @monique; vroeg ik me dus ook af speentje voor de kleine mee. Ik doe het wel voor de zekerheid, stel je blijfd een dag of 2 langer is het denk wel handig als je er 1 bij je hebt.
@star: ja ik neem ook een speentje mee. Maar kook je die ook eerst uit? Of hoeft dat niet? @ziekenhuistas: mijne puilt uit
Hier ff niet zo veel te melden, vermoeidheid is er weer ontzettend en ook last van mijn rug/bekken. Over speen uitkoken: Je kan hem ook in de waterkoker mikken en mee laten koken. Ik neem er wel 1 mee....
pff, ben ik heel even. enorm drukke dagen gehad! ben echt kapot breekt me toch wel op, nog even fulltime werken. nog 6 dagen.. gisteravond de fotoshoot gehad. heb de foto's op de camera gezien en dat zag er erg mooi uit! ben benieuwd wanneer ze klaar zijn. ook controle gehad. alles was goed. ze is al een klein beetje ingedaald. gaat dus de prima!
Ik moet nog met dé tas aan de slag, moet even een lijst zoeken wat er allemaal in moet... Vandaag wel lekker creatief geweest, heb een schilderijtje voor de babykamer gemaakt en vind het zelf erg leuk geworden ... Zal zo eens kijken of ik een fotootje kan plaatsen!
Ja wel uitkoken van te voren! @mamavanjuul; goede tip speentje ff mee koken in de waterkoker! Voor de eerste x laat ik hem ff 5 minuten uitkoken, gooi er gelijk een flesje bij en extra speentje. Wat voor speentje gaan jullie gebruiken? Ik twijfel nog tussen bibi of een difrax.
@tip van de waterkoker: zeker handig! Ga ik gelijk doen vanavond. @schilderijtje: leuk! plaats maar een foto @hier: wij zijn net naar kinderdagverblijf geweest voor een rondleiding. Erg leuk. Gaan gelijk inschrijven. Staat geen wachtlijst. Ze gaat er dan vanaf september 1 dag in de week naartoe.
Vandaag weer een slechte dag gehad. In eerste instantie nergens last van maar op gegeven moment toch weer vlekken voor de ogen en knallende hoofdpijn. VK gebeld en kon meteen komen. Bloeddruk nog hetzelfde als dinsdag, maar dit keer wel eiwit in de urine. Voor de vk reden om mij door te sturen naar het ziekenhuis voor een consult. Manlief was om 13.30 net thuis vanuit Amerika en kon meteen door naar het ziekenhuis. Uiteindelijk waren daar alle uitslagen goed en op basis daarvan en in overleg met de gyn ben ik weer overgedragen naar 1e lijn. Wel met kanttekening dat ik goed in de gaten gehouden wordt. Bij klachten ook meteen weer bellen en ik moet er rekening mee houden dat ik op het eind toch weer onder controle ziekenhuis kom. Ben benieuwd............. @speentjes uitkoken, mijn ervaring is dat de kraamhulp dit gewoon doet. Ga ik dus niet van te voren doen. Mocht ik in het ziekenhuis bevallen en daar even moeten blijven hebben ze daar natuurlijk flesjes. @kamertje, eigenlijk moet alleen het bedje nog opgemaakt worden. Zal binnenkort eens fotootje maken van het eindresultaat.
Oja, het goede nieuws is dat ik ook een echo heb gehad en de baby een week voor loopt, terwijl tot nu werd gedacht dat ze aan de kleine kant was. En ze ligt inderdaad met het koppie naar beneden, dus daar ben ik heel erg blij mee!
@ Maryloes: Wat een heftige dag voor je dan! Wat zal je blij zijn dat je man weer terug is! Wel fijn dat uiteindelijk alles goed bleek, maar kan me voorstellen dat extra aandacht nodig is, er zit niet voor niets eiwit in je urine, toch? Doe lekker rustig aan de komende dagen, hoop dat je daar aan toe komt. @ Creativiteit... Wie herkent het plaatje? Ik heb het wel helemaal zelf geschilderd hahaha