ik ben al heel lang bezig met het schrijven van een boek(je). vannacht lag ik weer es te malen en besloten het af te maken en te laten uitgeven. maar hoe doe je zoiets? is er iemand die hier ervaring mee heeft?
Wat leuk! Wat voor soort boek is het? Ik heb er geen ervaring mee hoor, maar zag gisteren toevallig dit in een boekje staan: Uitgever: Boekscout. Bij Boekscout kun je je eigen boek laten uitgeven. Je stuurt je manuscript op en in 85% van de gevallen wordt dat inderdaad een echt boek. Uitgever: mijneigenboek. 'Mijn eigen boek' is een uitgeverij die in grote lijnen hetzelfde opereert als het in deze rubriek al genoemde 'boekscout'.
het boek gaat over het verlies van mijn kleine Bas, maar dan zo verteld dat je het aan bijvoorbeeld kleine broertjes of zusjes kan voorlezen. zodat ze een klein beetje begrijpen wat er is gebeurd. Het speelt zich af in het kippenhok, waar elke kip eitjes legt en kuikentjes krijgt, maar bij deze kip gaat het mis. het heet "het gebroken ei" en is best zielig ik was al aan dit boek begonnen toen ik herstellende was van een knallende burnout en depressie. het schrijven luchtte echt op!
Hoi Loopy, Wat gaaf dat je een boek wilt uitgeven. Je moet op een paar dingen letten. Wil je het in eigen beheer uitgeven of via een uitgever. Als je het in eigen beheer doet zijn alle winsten voor jou, als je het via een uitgever uitgeeft zul je een gedeelte moeten afstaan. Via een uitgever heeft zijn voordeel dat zij al het werk voor je doen. Er komt toch best nog wel wat bij kijken. Namelijk een ISBN nummer, dit is een nummer die uniek aan het boek toegekend wordt. Hierdoor krijgt het boek een barcode waarop het verkocht kan worden. Ook de kosten van het laten drukken van het boek zijn vaak hoog en daarom beginnen mensen vaak heel klein omdat de kosten anders te hoog worden. Ook zul je het boek moeten promoten, het zal aan boekwinkels of websites verkocht moeten worden. Ik zelf persoonlijk zou het via een uitgever doen, zij hebben de contacten om het boek te promoten. Ook kunnen zij met mindere kosten het boek kunnen laten drukken. Let wel goed op bij de uitgevers, ga niet gelijk met de eerste de beste in zee. Als je op internet kijkt zul je zien dat er heel veel uitgevers zijn. Luister vooral naar je eigen gevoel. Als je nog meer vragen heb dan kun je ze altijd stellen. Veel succes, groetjes conny
Leuk zeg, klinkt als een bijzonder boekje. Ik ben ook kinderverhalen aan het schrijven, en mijn wens is over een tijdje ook een boek uit te geven van mijn werk. Dus leuk om hier wat tips te lezen over het uitgeven. Zal het voor mezelf even opschrijven. Ik kan niet spreken uit ervaring!! Maar zou het zeker proberen.
Ik zou het opsturen naar verschillende uitgevers. Zij nemen ook de promo kosten op zich... En kennen het wereldje natuurlijk al!
ik zelf heb een gedichtenbundel uitgegeven via boekscout, ik vind hun erg goed! voor meer info stuur je maar een pbtje!!