Party: je zou kunnen proberen minder light te drinken. Ik moest en zou ook light-fris toen ik nog rookte, heel weirde combi. Ik krijg nu juist koppijn als ik light-fris drink. Zelfs al na 1 glas. Op i-net zal je net zoveel voor- als tegenstanders vinden.
@dirksmama, jij mag geloven wat jij wilt geloven en dat mag ik dus ook. Dat jij hier jouw mening als de waarheid presenteert vind ik echt gaar maar goed, wij hebben wel vaker niet op 1 lijn gelegen met elkaar in het verleden, dus ik ga ook geen verdere discussie met je aan.
Huh? Ik geef alleen maar aan dat de dingen die Partyrocker gehoord heeft vrij algemeen bekend staan als hoax. Ik ben geen 'fan' van zoetstoffen, ik denk dat je met te veel te zoete dingen je lichaam geen goed doet. Maar dat gaat om zoet in het algemeen. Ik zie aspartaam niet als duivels brouwsel of zo.
Oke, nou dan heb ik jou (door de hormonen?) verkeerd begrepen dan. Ik vind stofjes zoals aspartaam verdacht en eet/drink het dus daarom ook niet. Wat voor en of het effect heeft op je gezondheid...daar zijn de meningen over verdeeld. Het feit dat er al jaren onderzoek naar wordt gedaan zegt mij genoeg, ik hoef het niet, neem het risico niet en het is geen eerste levensbehoefte ofzo, dus loop ik niks mis.
aspartaam is verboden in de usa dus dat zou genoeg moeten zeggen. HEt geeft sowieso een nare nasmaak aan sapjes ed dus ik hoef het niet
Ik vermijd ook aspartaam, sowieso alle frisdranken, ik drink alleen de normale cola of ice tea als ik uit eten ben of uitga. Verder is het altijd water, en soms thee. Een fles of meer frisdrank per dag, ik snap het niet
Ik drink nu een paar jaar geen light frisdranken meer en heb veel minder last van hyperventilatie en hartkloppingen. Als ik een avondje wel een paar glazen drink merk ik dat wel en ml ook want die hou ik dan ook wakker met mn onrustige gedoe. Ik heb dus geen onderzoeken nodig om te weten of iets slecht voor me is. Luisteren naar je eigen gezond verstand en je lichaam. Sommigen kunnen er beter tegen dan anderen.
Vind dat je er toch weinig over hoort in de media eerlijk gezegd. Als ik hier zo lees moet ik eigenlijk stippen met drinken van zoetstoffen, maar kan je het helemaal voorkomen? Ik drink 1 zoetje per dag in de koffie en ongeveer 1 blikje light drink per week. Verder drinken wij ook weleens optimel, daar zal het dan ook wel inzitten?!
Twee liter frisdrank per dag?! Met of zonder aspartaam, kan niet gezond zijn, des te meer omdat zoals al eerder gezegd, dat soort gewoontes dan vaak ook samengaan met andere slechte voedingsgewoonten. Ik krijg in elk geval barstende koppijn van de light drankjes, dus blijf er vanaf. Hooguit één keer in de twee weken een glas 'vette' cola. Voor de rest 3-4 liter water per dag, groene thee, een paar koppen koffie en minstens één glas vers vruchten/groentensap.
Ik krijg er enorme buikpijn van, diarree en barstende koppijn, en het zit tgenwoordig zelfs in de slasaus dus ik moet altijd alles lezen voor ik t koop.
ik heb hier zo`n 3 jaar geleden in het prematurengedeelte veel over gesproken met moeders die een prematuur kindje hadden. Moet je even kijken bij `zoeken`in de grijze balk hierboven. Er schijnt een verband te staan (niet bewezen maar wordt gedacht) tussen aspartaam en vroeggeboortes. Het verband tussen mij en andere prematuur moeders was dat sommigen van ons meerdere glazen/ bakjes Optimel hadden gedronken per dag. Dit zette ons aan het denken en zoeken naar meer informatie. We zijn verder gaan kletsen in een nieuw (eigen) forum. Overigens kreeg ik ook een tweede vroeggeboorte na een zwangerschap zonder aspartaam. Aspartaam is niet gezond. Ik vermijdt het en ik geef het ook mijn kinderen niet. Als je erop let valt het je pas op waar het allemaal in zit. Vooral in sapjes en snoep van de Hema bijvoorbeeld. Het punt is dat een heel klein beetje waarschijnlijk geen kwaad kan, maar je krijgt er al gauw teveel van binnen (3 glazen op een dag).
geen idee of het klopt, maar mij is laatst verteld dat ze zoetstoffen van stevia in cola enzo gebruiken in meer landen al overgens, zouden ze in NL ook moeten doen. iemand schreef hier over surculose, wat is daar slecht aan dat is toch geen aspartaan, ik gebruik nu sinds 1.5 week nevella zoetjes met probotica in mijn koffie, dacht een goede vervanger voor de aspertaan en gewone suiker gevonden te hebben. ook ben ik gestopt met de Light producten sinds vrijdag en het lijkt toch dat ik beter slaap,
nee. Maar wel af en toe een blikje cola light, heel soms. Maar dan weet ik dat het erin zit en kan er rekening mee houden dat ik bijvoorbeeld maar 1 neem. Ik neem echt de ingredientenlijst door.
Ja je fopt je hersenen en dat is niet goed, je lichaam gaat het hierna proberen te compenseren door jou iets anders te nemen wat suiker bevat.
Joh dat zit bomvol suikers! Lees ook vaak dat mensen denken dat smoothies zo gezond zijn...terwijl juist dat soort drankjes (en vruchtendrankjes) weer zo slecht voor je tanden zijn. Dus het is vaak kiezen uit 2 kwaden....