Doet mij denken aan Emilie Zola, de Franse schrijver inderdaad. Zou er zelf niet direct voor kiezen. Misschien: Zita Mira Oona Jutta Nissa Nyhla Uma Zea Sila Nela Seba Hera Lio Juno Aïko Ylva Lia
Zola valt af. Ik dacht dat de meisjesnaam gemakkelijk zou zijn. @Emilie69 Dankje! Oona en Juno vind ik wel leuk! Juno is juu-noo? Of joe-noo?
Zola.... interessante naam! Ik denk wel meteen aan mola. Misschien niet de associatie die je zou willen. Wat dat dacht je van Vita?
Ik ken het als Juu-no, maar de uitspraak Joe-na moet ook kunnen lijkt me. Juno was in de Romeinse mythologie de godin van het huwelijk en koningin van de hemelen als vrouw van Zeus/Jupiter. Een krachtige naam zou ik denken!
Heb geen associaties bij de naam, ken niemand met de naam. Persoonlijke mening is wel oke, zou er zelf niet voor kiezen vanwege de klank. Vida zou ik niet doen vanwege de betekenis in het Spaans (la vida=het leven) . Misschien: Zita, Zora, Lola, Lila, Liva?
Emil zola inderdaad. Juno is heel mooi. Op z'n Latijns spreek je het uit als Joeno, op z'n Nederlands kan Juuno. (We zeggen meestal ook geen Joepiter).
Deze betekenis zou voor mij juist wél een reden zijn om de naam te kiezen. Vind het een mooie betekenis. @Liselou: Lila vind ik wel lief en zacht klinken, maar zou het zelf niet gauw als naam doen omdat ik continu blijf denken aan de kleur. Juno zou ik uitspreken als juu-noo. Als ik joe-noo zou horen zou ik steeds denken aan 'you know?' (je weet wel..). Weet even niet meer of ik al gelezen had wat je van Ziva vind?
Jaa dat zijn inderdaad de nadelen van beide namen die me tegenhouden.. Ziva vind ik leuk maar helaas slechte associatie mee.
Balen he als er iets is wat je tegenhoudt En net zo van de slechte associatie.. Zijn jullie al uit 1 van de 3 namen uberhaupt?
Haha snap ik wel! Had ik eerst ook wel een beetje. Maar het is net als hoi maar dan met de Z, dus zoi en dan la. Succes met je zoektocht verder!