Ik snap ook nog even niks van het nieuwe forum, dus ik hoop dat dit lukt: Iez, wat ontzettend verdrietig. Veel sterkte. Hoe ver was je nu eigenlijk? Hier lijkt de rust weer wat weder gekeerd. Mini slaapt nog heel veel, gelukkig, want hem entertainen kost veel energie, omfat ie nog steeds niet mag. En dan ga ik zo Ovitrelle spuiten, vrijdag terugplaatsing (als ie goed ontdooit).
Ook spannend en zwaar voor jullie,Cindy! Ik hoop dat mini zich steeds beter gaat voelen. Goed slapen helpt hopelijk al een hoop.
Help!!!! Mn kleine meid draait in de avond op de buik . Man ik kreeg al 2x bijna een hartaanval bij wijze van spreken, van de schrik. We gaan een aerosleep matras kopen asap, maar hoe kan ik het haar afleren???? Ik heb haar nooit op de buik laten slapen, geen idee waarom ze dat opeens doet. Ben zo bang dat ze stikt en doodgaat.
Ik denk echt niet dat je dat af kunt leren, of moet willen. Tussen de 6 en 9 maanden gaan ze een eigen slaaphouding ontwikkelen en voor je het weet gaat ze het hele bed door. Op deze leeftijd zijn ze echt wel sterk genoeg om hun hoofd te draaien en ze krijgen echt wel die prikkel om dat ook daadwerkelijk te doen. En voor het idee, mijn baby slaapt al vanaf 6 weken alleen maar op zijn buik, zonder aeosleep oid. Ik snap wel dat je het spannend vindt zo opeens, maar ik hoop dat je het een beetje los kan gaan laten.
Mijn berichtje klinkt wel een beetje hard zie ik, zo bedoel ik het niet hoor (ben net wakker). Met jouw voorgeschiedenis is het niet gek dat je bang bent om haar te verliezen, maar het is echt heel normaal dat ze gaan draaien in bed, komt echt goed!
Snap inderdaad wel dat dat spannend is! Ga maar eens stiekem kijken als ze zo ligt. Je zult zien dat ze haar hoofd weggedraaid heeft. Maar wil je het toch (nog even) voorkomen dan zou je eens kunnen proberen om haar in een te grote slaapzak te leggen en dan het onderste stuk in te stoppen onder haar matras. Met nog een strakke deken heb je kans dat het haar niet meer lukt. Maar mijn ervaring is dat dit ofwel van korte duur is; ofwel ze slaapt niet meer goed omdat ze graag op haar buik wil.
Ik begreep dat vastleggen met een slaapzak juist werd afgeraden bioluun omdat ze zichzelf dan juist vast kunnen draaien
Onze mini slaapt ook veel op zn buik sinds hij uit de inbakerversie van de puckababy is. Hij ligt wel op een aerosleep, maar hij is inmiddels ook wel sterk genoeg om zich weg te draaien. Overigens is er dus wel een oplossing, want momenteel mag en kan hij alleen op zn rug slapen, maar dan moet je wel bereid zijn haar aan zes kanten vast te binden en ernaast blijven slapen .
Mijn oudste ging ook rond deze leeftijd op zijn buik slapen. Op het kdv moesten ze hem dan telkens terugleggen met als gevolg dat hij weer wakker werd. Dus toen hebben we een formulier ondertekend dat ze hem mogen laten liggen. Op een gegeven moment gaan ze toch hun eigen houding zoeken. Ik kom nu mijn middelste vaak tegen op zijn buik, knieën onder zich gevouwen en kontje omhoog. Er is ook van mij een foto dat ik zo slaap. Ik vond juist een goed zittende slaapzak waarin ze goed kunnen bewegen en die goed meedraait, de oplossing. Als de slaapzak niet goed zit draaien ze zich vast, maar als deze goed zitten zoeken ze zelf de meest comfortabele houding.
Dat is inderdaad nog beter, maar ik heb de truc van de lange slaapzak wel eens gebruikt toen onze middelste steeds omdraaide en dan ging huilen omdat hij dat niet wilde. Werkte prima. Ik vind het altijd erg schattig als ze hun eigen lighouding gaan zoeken. Lijken ze opeens minder baby Al slaapt onze kleine man nog steeds in zijn puckababy We proberen het wel eens anders maar dan gaat hij echt niet slapen. Volhouden is lastig dan, vooral als je het voordeel nog niet zo ziet. Tom zit echt in een gooi- en smijtfase dus zijn tut ligt overal als hij erbij zou kunnen. En nu slaapt hij zo heerlijk! Zo, nu lekker slapen. Ben benieuwd hoe vaak we er weer uit mogen...
Bedankt voor jullie reacties, maar ik denk dat ik zo ongerust ben omdat ik al 2 kindjes heb moeten begraven en met het verlies van een derde wordt de angst niet echt minder nu ze op de buik ligt. Wat ook niet helpt is dat ze haar gezicht niet wegdraait. Ze slaapt gewoon met haar gezicht in het matras. Zo heb ik haar nu telkens getroffen. Als ze nou haar gezicht naar links of rechts had zou ik het iets minder spannend vinden. Ze draait met slaapzak en al ook ondanks dat we haar lakentje heel erg strak en vast zetten om te proberen te voorkomen dat ze draait. Maar fijn om te weten dat jullie kindjes het ook doen/ hebben gedaan zonder dat er iets ernstigs is gebeurd. Hopelijk gaat het bij ons ook zo. Ik weet dat niet iedereen voor een aerosleep zou gaan, maar zijn er nog alternatieve matrassen in de trand van aerosleep maar dan goedkoper?
Geen idee, maar je zou voor een tweedehands aerosleep kunnen gaan? En als je je echt zorgen maakt, zou je ook nog voor zoiets als dit kunnen gaan: http://www.nannycare.nl/. Ook wel tweedehands te krijgen. Ik kan me voorstellen dat je echt geen risico's wilt lopen, en voor de meest veilige opties wilt gaan.
Gisteravond ontdekte manlief trouwens een nieuwe doorkomende tand! De derde dus. Wel in de bovenkaak, maar niet die in het midden, maar eentje ernaast.
Oja dat zou ik ook echt niet fijn vinden, als ze haar hoofd niet wegdraait. Dan is zo'n aerosleep of nannycare wel een goede optie. Cindy bij ons komt ook een derde tand door. Weer onder: dadelijk drie op een rij! Hebben jullie ook vakantie nu? Heerlijk s morgens geen haast Vanmorgen lekker met z'n vieren in bed gelegen. Vl was al werken, dan kan hij vanmiddag wat eerder thuis komen. Over twee dagen heeft hij ook 1,5 week vakantie. Onze mop heeft het wippen ontdekt. Lekker op de wipstoel, maar ook in de triptrap: dat vind ik spannender. Dadelijk wipt hij hem om! Haha!
Bedankt voor de tip Cindy. Ik zal meteen even googlen of ik iets kan vinden. Mijn kleine heeft nog geen enkele tand nog. Sinds maand vier denkt iedereen te weten dat ze tandjes door gaat krijgen, maar nog niet dus.
Dames wat voor activiteiten ondernemen jullie met jullie kleintjes van nu 8 maanden. Wat voor speelgoed gebruiken jullie en welke daarvan valt goed in de smaak. Even kijken of ik wat ideeën kan opdoen.
Even denken hoor, speelgoed nu een plastic sleutelbos met liedjes en geluidjes, plastic kikker ook met geluidjes. Houten autootjes van de hema. Maar het is allemaal maar kort interessant. Hij wil graag alles wat wij hebben en alles van zijn broer (duplo, diertjes, metalen auto's) Activiteiten is vooral samen knuffelen/stoeien, naar zijn broer kijken is ook live entertainment wandelen ook wel, boodschappen doen en hij gaat natuurlijk mee met alles waar zijn broer heen moet. Ik weet wel van de oudste dat ik dit een lastige leeftijd vond, het kleine baby-achtige is er af maar ze zijn te klein voor echte activiteiten. Dat is wel minder bij een tweede vind ik omdat ik nu voor de oudste al dingen doe en baby gewoon mee gaat natuurlijk
Ja dat herken ik ook nog wel. Merk dat ik dat nu minder heb maar dat komt ook doordat hij twee grote broers heeft die perfecte entertainment zijn. Ik laat hem nu ook bewust vaak op de grond liggen zodat hij het bewegen kan oefenen. Misschien dat hij dan leert kruipen. Maar toevallig keek ik weer eens in oei ik groei net. Tom is onrustig, vooral s nachts, en ik was nieuwsgierig of hij niet toevallig een sprongetje had. En waar ik niks had aan dat boek bij de oudste twee, lijkt dit hummeltje steeds precies te passen! Bij week 35-38 (doe het even uit m'n hoofd) vindt er een belangrijke sprong plaats. En deze is in veel onderzoeken naar de hersens van baby's bewezen! Ze beschrijven daar precies wat Tom nu doet! Oa het onderzoeken van dingen en het volgen en nadoen van volwassenen. Echt grappig! En daar vind je ook veel leuke spelopties Iez. Veel over zintuigen. Samen voelen en benoemen en knopjes uitproberen. Als je dat boek niet hebt wil ik die pagina's wel even fotograferen morgen. Verder voor nu: ringen, plastic sleutelbos, knuffels met ringen ed, muziekdingen, z'n voeten, z'n broers.
Wij zitten er even helemaal doorheen. Mini slaapt helemaal niet meer, behalve in onze armen /op onze schoot. Dat betekent dat je overdag opeens helemaal nooit meer handen vrij hebt. Gelukkig vanaf donderdag vakantie, dan moeten we maar even doorpakken en trainen om haar weer in haar bed te krijgen. Ik vind laten huilen geen optie, ze gaat hoesten en kokhalzen. We zullen dus even aandacht moeten verdelen onder de kinderen zodat 1 van ons haar in haar bedje kan troosten. Daarnaast is mijn schoonvader in het ziekenhuis opgenomen en moet hij nu nog minimaal 4 weken blijven. Dat is op zich al lastig, maar mijn schoonmoeder heeft een paar jaar geleden een herseninfarct gehad en kan niet alleen thuisblijven. Dus moeten we samen met schoonzussen en zussen van mijn schoonvader een roulatie systeem opzetten waarbij er steeds iemand daar is. En ze wonen bij iedereen minimaal een uur rijden vandaan. En om het af te maken zijn we opgelicht met onze nieuwe auto. In plaats van een betrouwbare diesel blijken we een auto met een kapotte motor gekocht te hebben. Dat betekent €4000 weggegooid en geen auto hebben. Waardoor we nog moeilijker naar schoonouders kunnen (duurt 2x zo lang met ov) en ik de kinderen nauwelijks zie op werkdagen omdat met de trein mij een uur langer kost. We gaan toch maar proberen verhaal te halen bij de dealer (nota bene officiële merkdealer, daarom durfden we het wel aan), maar ik ben bang dat we sowieso zwaar verlies gaan lijden. En gezien hoe voorzichtig we deze stap hebben genomen en dat we oprecht dachten genoeg research te hebben gedaan, ben ik ontzettend boos en eigenlijk schaam ik me ook. We dachten eindelijk juist een meevaller te hebben, dat blijkt dus nogal niet het geval. Al met al, het huilen staat me heel wat nader dan het lachen.