hoi ik weet me af en toe echt geen raad meer met mijn dochter, nu al . ze is zo ontzettend driftig als haar iets niet lukt of zij haar zin niet krijgt begint ze echt keihard te gillen en houd mevrouw echt niet op. ik heb haar al volledig genegeerd als ze het deed dat hielp wel even maar dan begint ze echt te huilen en vind ik het ook weer zielig. ook heb ik haar al geprobeerd te corrigeren door haar vast te pakken en zeggen dat het niet mag. vandaag was echt het toppunt ik had haar opgetild en zit gewoon lekker gek te doen met haar en uit het niets knijpt ze me toch zo hard in mijn wang het was helemaal rood gewoon. ik zei gelijk noa niet doen dat mag niet en gewoon vast blijfen houden . ik was het zo zat ben gelijk door gelopen naar boven en heb tegen haar gezegt: je mag mama niet knijpen dat doet pijn en heb haar in haar bed gezet en ben weg gelopen naar een tijdje heb ik haar weer gepakt en heb haar weer gezegt dat ze het niet mag doen. tja of ze het begrijpt of niet ik moet het haar toch afleren want het wordt alleen maar erger, ik vraag me dan echt af doe ik het wel goed ben ik wel een goede moeder . heeft er nog iemand hier ervaring mee en hoe pak je dit dan aan?
welkom in de wereld van het opvoeden... ikzelf zou niet als strafplek haar bed kiezen... bed is om te slapen, dat moet ze niet associeren met stout zijn. Ik waarschuw 2x en de derde keer zet ik mn dochter (mn zoon is nog niet zo stout) op de mat bij de voordeur. Mn dochter zat al voor haar eerste verjaardag op de mat... ze is altijd al erg tempramentvol. Dan moet ze daar blijven (1 jaar ong 1 minuut, 2 jaar ong 2 min.) Daarna nog ff over praten wat er fout ging, sorry zeggen en verder gaan... soms gaat het heel goed en gaan er dagen, weken voorbij dat ze op de mat zit en soms 4x in een uur... Kwestie van volhouden en duidelijk zijn. 1 manier bedenken die je oke vind en je daar samen met je man aanhouden.
ik dacht dat ze nog te jong zou zijn om haar in de gang te zetten, dan mag ik die wel gaan leeg halen (schoenen enz.)
Ook daar moet ze leren vanaf te blijven en als ze eraan zit dat ze het opruimt... de benedenverdieping is hier kids proof in de zin van dat het niet gevaarlijk is maar ik heb niet alles afgeschermd en weggehaald. Ze moeten gewoon leren dat bijv. de stereo niet om te spelen is, dat niet alle boeken uit de boekenkast mogen worden gehaald enz. anders kan ik ook nergens anders met ze heen waar wel gewoon alles voor het grijpen staat Het ene kindje is nou eenmaal eerder stout en ondeugend dan een ander dus zal er ook eerder moeten worden ingegrepen dan bij een ander. Je weet zelf wel of het nodig is... knijpen is het ook niet oke, zou ik idd 2x waarschuwen, zeggen dat dat pijn doet en niet leuk is en de derde keer op de mat.
tja dan ga ik dat ook gewoon doen op de mat want ze heeft het echt nodig want ze kan echt ontzettend vervelend zijn en ik loop de hele dag te waarschuwen.
waarschuwen zonder sancties nemen ze op gegeven moment ook niet meer serieus... op een gegeven moment als ze echt beseft dat er echt een sanctie aan stout gedrag vast zit dan hoef je vaak idd maar 1x te waarschuwen.... maare je hoeft niet perse op de mat he, sommige doen de trap, anderen een stoeltje oid... en er zijn er vast die het heel anders aanpakken. Voordeel voor de mat is dat er overal wel een mat te vinden is (winkel, bij oma ed.) nu zal het nog wel meevallen maar het gaat nog wel een stukje erger worden (wij zitten midden in de peuterpubertijd) Hoe dan ook succes
Ik vind dat je een kleine van deze leeftijd nog niet moet straffen! Ik heb vernomen dat je een kleine pas moet gaan straffen als ze 2 jaar zijn! Ze snappen namelijk nog niet de consequenties van hun acties! Wel probeer ik laura te leren wat ze wel en niet mag! Bij mij werkt haar sreng aanspreken nog het beste, dan is ze best onder de indruk!
Rond de leeftijd van 4 a 5 jaar heeft een kind pas inlevingsvermogen, het beseft dus niet dat het jou pijn doet als het slaat of knijpt, je kan je kind wel corrigeren want hij of zij snapt het wel als je zegt" nee dat mag je niet doen,"naar mijn mening heeft straffen dus nog niet veel zin. Groetjes missmama
hier ook een temperamentvol mannetje hihi hij kan echt met zijn benen keihard trappelen als hij zijn zin niet krijgt of als ik iets afpak waar niet mee gespeelt mag worden... Ik negeer het maar gewoon, anders heeft hij straks door dat hij dat kan gaan inzetten als iets niet mag en gaat hij het juist doen heb ik het idee.. het negeren helpt volgens mij al wel... als hij echt iets doet wat niet mag (knoppen van de decoder indrukken) zeg ik nee, en luistert hij wel en zo niet dan pluk ik hem net zovaak weg ervan tot hij dat niet meer doet... volgens mij kan je wat noa betreft gewoon het beste zeggen dat het pijn doet en dat ze dat niet mag doen...(zal je misschien vaak moeten doen voordta ze t snapt) je kan als ze afgekoeld is ook haar handjes pakken en over je gezicht aaien (deed ik als meneer neiging had te knijpen) en zei er aai, aai bij... succes
nou min dochtertje van 20 maanden weet echt wel wat wel en niet mag... ze doet bepaalde digen juist express om uit te lokken ze heeft veel temperament en kan soms stront eigenwijs zijn.. as ik haar niet zou straffen dan zou het hier helemaal ui de hand lopen... wat ik meestal doe als ze met dingen gooit uit boos heid is als het speelgoed is afpakken dan krijgt ze get pas de volgende dag weer en als het schoenen of war dan ook is moet ze 5 min op dr kamer..
denken jullie echt dat waarschuwen bij een kind van 1 jaar helpt? Ik niet namelijk. Afleiden kan ook een goede zijn. Probeer zo snel mogelijk over te stappen op een liedje, of iets wat buiten te zien is. Ook al ben je boos of geschrokken. Even op het goede pad zetten en de sfeer gezellig houden...
Ik ben vorige week naar een cursus geweest genaamd: "Peuters, lief maar lastig". Dit was erg leerzaam, en ook daar gaven ze aan dat je vanaf 1 jaar kan beginnen met "straffen". Een strafhoekje maken, dit kan op een stoeltje/matje/dekentje, het belangrijkste is dat het veilig is voor het kind (die plek) en dat het kind je dan niet kan zien! 2x waarschuwen en de 3e keer het strafhoekje in! Ze zeiden ook dat als je kindje op de strafplek gezet werd je het kind maar max 1 minuut (als ze nog zo jong zijn) daar moest blijven zitten. Komt het kindje van de plek, terugzetten! Als ze nog zo jong zijn moet je daarna er niet meer over beginnen wat hij/zij fout heeft gedaan. Een zinnetje als: "ben je nu weer lief" is voldoende. Ga niet weer aanhalen wat hij/zij fout heeft gedaan, dit snapt het kind dan toch niet meer, dat verhaal is hij al volledig kwijt. Ik had laatst ook gelezen dat straffen pas nut had vanaf 2/2,5 jaar, dat ze het dan pas zouden kunnen begrijpen, dus ik stond ook te kijken op die cursus!
Ik denk niet dat het al helpt, maar ik wil hem er wel aan wennen. Meestal zeg ik duidelijk dat het niet mag en dan haal ik hem er weg. Maar hij weet het wel hoor, maandagmorgen ging hij werkelijk alles doen wat niet mag en dan uitdagend achterom kijken. Ik wist niet wat ik meemaakte zeg. Vond het doodvermoeiend .
ehm.. ik denk dat het niet werkt bij iemand van 1 jaar dat je haar op de gang zet, en als ze dan aan de schoenen komt dat ze het dan zelf weer terug moet zetten hoor! Mijn zoontje is ook ontzettend temperamentvol, maar ik zie me hem nog niet op de deurmat zetten.. ook niet als hij 1 jaar is.
straffen is pas nuttig bij een jaar of 6, dan hebben ze namelijk echt de wil om iets goed te doen. Van straffen leren die kleintjes niks als ze jonger zijn, ze worden hooguit geremd. Op het goede spoort zetten, aanmoedigen en belonen werkt daarentegen heel erg goed op jonge leeftijd. Het kost wel veel meer energie, maar levert ook meer op. Ik ben het echt niet eens met die cursus die zegt dat je een kind bij 1 jarige leeftijd moet afzonderen of laten wennen aan straffen. Het is zo normaal allemaal, omdat iedereen straft, maar effectief is het niet hoor. Maar goed, ook pegagogen verschillen van mening Ben ik zelf niet hoor, maar werk in dat veld
hier ook een pittig dametje.. krijg regelmatig klappen in mijn gezicht (ze trekt dan ook echt een gemeen koppie) en als ik dan met haar hand aai doe dan wil ze ook nog wel eens gaan krabben(oh wat een lief kind) ik zeg ook duidelijk nee en na 2/3x dan zet ik haar op de grond en dat vind ze niet leuk dus is een soort straf...