Mijn zus en zwager hebben een scenic, en das een prima auto! Nergens last van.. Wij hebben een twingo gehad (eentje van t eerste uur zeg maar; uit okt 1993) en die deed t ook prima! Hebben m net ingeruild voor een nieuwe Twingo... Ouders hebben een espace gehad, ook prima.. Jammer dat er zoveel 'slechte' scenics rondrijden! Oja, mocht je voor een andere gaan, dan zou ik wel letten op de prijs van onderdelen, aangezien niet-europese auto-onderdelen vaak heel duur zijn.... Succes!
ook hier meerdere renaults gehad..scenic, laguna, clio en espace...maar NOOIT meer...met allemaal veel problemen gehad..ze reden heerlijk, maar het zijn echt rampenbakken..iedere keer als we de anwb weer moesten bellen, kwamen ze lachend aan, weer een renault hoorden we dan, ook zij zeggen dat het rampenbakken zijn, schijnt dat het grootste percentage aan auto's die ze van de snelweg op moeten pikken renaults zijn...vind het zelf heel erg jammer, vind ze ook heel mooi en lekker rijden, maar totaal onbetrouwbaar helaas.. ik zou het je ook afraden dus suc6
Op mijn werk hadden we ook een tijdje Renaults (twee bussen, twee clio's, Megane, Megane Station en een Laguna) en met de clio's nooit problemen gehad, met de bussen heeeeeel veel gezeik met de sleutels en de startonderbreking, met de gewone Megane... Hou maar op. Daarentegen met de Megane Station is nooit iets geweest, die heeft 120.000 in drie jaar gedaan zonder mankementen, idem met de Laguna. We hebben zelf een Avantime, die is gebouwd op het onderstel van een Espace en dat gaat tot heden prima! Een keer een lege accu gehad maar die moet na 7 jaar ook vervangen worden.... Tja en met auto's is het net als met bevallingen als je de nare verhalen gaat zoeken zijn die er vol op terwijl het vaak allemaal best mee valt... Ik heb met een Golf IV die toen 2 jaar oud was ook van alles gehad, een koppelingspedaal dat niet meer wilde (was gewoon 'lam'), een gaspedaal dat bleef hangen) en met mijn Clio nooit iets. Vaak is het ook meer de naam: Alfa's roesten, Renaults hebben storingen, Fiat's vallen uit elkaar, Skoda's zijn Oostblokrammelbakken... Probeer dat maar eens uit mensen hun hoofd / belevingswereld te krijgen. Is niet makkelijk, zeker niet bij de 'oudere' mensen! Moet je maar zoeken naar de Tevredenheidstroffee van Autoweek Aangezien auto's steeds beter worden gaat dit soort cliche's steeds minder op. Google op 'Scenic + problemen' en je vindt ze, idem met andere merken... Plus dat je denk nog een onderscheid moet maken: sommige auto's worden als lease auto veel gebruikt en daarna verkocht naar het buitenland, terwijl andere types het juist beter doen om hier in NL verkocht te worden daarna. Logisch dat je dan naarmate de auto's ouder worden meer problemen krijgt. Oei lang verhaal. Dat dus.
Wij waren zoooo enthousiast over de Scenic... We wilden er 1 kopen uit 2005.... Ik laat manlief deze reacties eerst even lezen kijken of tie nog zo enthousiast is......
Wij hebben een Scenic uit 2004 en ik zou echt geen ander meer willen. Rijdt al 10 jaar Renault en hebben idd wel eens wat problemen gehad, maar mijn ouders rijden Volvo en die staat ook om de 2 maanden met computerproblemen bij de garage, dus dat zegt niets.
Ik persoonlijk ben niet zo kapot van franse auto's in het algemeen. Ik heb zelf de renault megane gehad uit '99 en hij reed wel fijn enzo, maar er was continu wel iets met de computer. Renault staat dan ook bekend om deze problemen. De nieuwe zijn overigens al iets beter, maar nog niet optimaal. Als ik voor zo'n soort auto zou gaan. dan zou ik zelf de chrysler voyager nemen. Rijdt super en is motorisch gewoon een hele sterke auto (maar er zullen vast ook mensen zijn die het daar niet mee eens zijn natuurlijk )
Ik rij al een jaar in een Megane uit 2003 en heb nog geen problemen gehad. Ik vind het een heerlijke auto om in te rijden
Wij hebben 2 jaar terug een renault laguna gehad uit 2002, we hebben hem een jaar gehad en toen is hij ingeruild er was steeds wat mee. Gelukkig was het een topoccasion en werd alles vergoed wat er aan mankeerde. Bij ons moest er een compleet nieuw dashbord in, nieuwe kaartlezer en altijd storing in de computer. Als hij het deed dan reed hij wel perfect dat moet ik toegeven en het is een luxe auto. We konden vorige week kiezen uit een renault megane en een opel astra station maar hebben voor veilig gekozen dit keer en zijn voor de opel gegaan. We hebben nu 5 opels gehad en er was bijna nooit wat mee, voor ons dus geen renault weer! Gr Jacquelien
ik bedoelde veilig niet op die manier, ik bedoelde dat we betere ervaringen hebben met opels en mankementen. Kan op meerdere manieren gelezen worden zie ik nu. Bericht wijzigen lukt niet meer anders had ik het even aangepast, maar hoop dat het zo ook duidelijker is.
wat ik vooral storend vind aan franse auto's is dat het dahsboard altijd zo rammelt omdat het hard plastic is, peugot's hebben dat ook. en als je lange stukken moet rijden zijn de stoelen te zacht... ben er geen liefhebber van, vind het wel mooie wagens om te zien.
Nou als we renaults met opels gaan vergelijken kan ik ook wel een waslijst met dingen op noemen die ik met opel gehad heb, nooit meer een opel voor ons.
Helemaal mee eens. Als ik dan moest kiezen zou ik ook voor de renault gaan. Opels worden niet voor niks "slopels" genoemd Bij mij zal er echt nooit, maar dan ook nooit een opel komen!