https://www.ad.nl/dossier-rellen-avondklok/voetbalsupporters-als-buurtwachten-door-verschillende-steden-desnoods-springen-we-ertussen~a99d9fd2/ Dit vind ik eigenlijk heel mooi. Politie en burger werken samen❤️
Maar als jij het callcenter belt met de vraag wanneer je afspraak ook alweer is, want je bent het vergeten op te schrijven. Dan moeten ze dat wel kunnen opzoeken toch? Én degenen die jou bellen voor de uitslag zullen ook je gegevens moeten kunnen zien.
Het klinkt mooi. Maar de gemiddelde voetbalsupporter is niet opgeleid om rellen te voorkomen of stoppen. Én hoeveel van die supporters vind het eigenlijk gewoon best spannend om mee te doen. Aan de "goede kant" uiteraard. Maar wel een verzetje. Dus ja. T is tof van ze dat ze willen helpen. Maar ik vind het ook wel een beetje eng.
Nee. Een uniek nummer om je ervan te verzekeren dat je de juiste persoon aan de lijn hebt is niet echt noodzaak natuurlijk.
Ik snap je helemaal! Ze lopen wel onder leiding van een of meerdere agenten en dragen hesjes om zich te onderscheiden van de relschoppers. Ik probeer in dit nieuwsbericht toch iets positiefs te zien en dat is dat burgers graag de politie willen helpen en dat ook daadwerkelijk doen in grote getalen(of is het getallen?)
Oh dit is echt erg... waarom komen die complotwappies ook zo slecht uit hun woorden? https://twitter.com/cwbbakker/status/1354023799033880578?s=21
Als ik (bijvoorbeeld) Amazon bel met een vraag over mijn bestelling of een klacht o.i.d. dan volstaat het ordernummer, en als ik die niet kan vinden is mijn adres ook prima. Ik heb ze nog nooit mijn BSN hoeven te geven. En dan heb je het over een globale onderneming met miljoenen klanten. Wat is de noodzaak van een BSN om in schubbekutteveen een Coronatest te laten doen? En waarom moeten die gegevens dermate toegankelijk zijn dat een tijdelijke kracht deze kan doorverkopen (ervan uitgaand dat het niet iemand wat verderop de hiërarchie is geweest die zijn/haar kans zag een extra centje bij te beunen)?
Ja heel handig, maar niet noodzakelijk. De belastingdienst helpt me ook hoor zo der dat ik het bsn nr opratel.
Ja, daar zou een strikte scheiding in moeten zitten... maar ze waren natuurlijk wel ergens op uit, dus wellicht zijn er intern ook nog wat regels doorbroken. Bah misschien heb ik hem wel aan de telefoon gehad voor een test
Misschien is het wat waard dat ze weten dat persoon X een bepaald aantal keer getest is en wat de uitslag was. Dan heb je wel een unieke persoons-identifier nodig. Overigens weet ik niet wat die callcenter medewerkers precies doen en of daar bsn voor nodig zou zijn.
Dit had ik ook gezien ja. Ik vind haar best wel onaardig overkomen. Alsof die reporter er wat aan kan doen zeg.
In principe mag alleen de overheid en diensten gerelateerd aan de overheid je bsn gebruiken. Dit staat op de site van de Rijksoverheid: Organisaties buiten de overheid mogen uw BSN gebruiken als dit in een wet staat. En alleen voor het doel dat in de wet staat omschreven. Een zorgverlener (zoals uw huisarts of tandarts) is bijvoorbeeld verplicht uw BSN te gebruiken.
Die hebben je numme wel in beeld als je belt. en als je de GGD belt helpen ze je ws ook wel als je je naam en geboortedatum noemt. Feit is dat dit onder de 'normale ' persoonsgegevens valt. En niet onder medische. Die laatste verwacht is, dat ze alleen voor een beperkte groep zichtbaar zijn. Ik heb het voor de zekerheid even opgezocht: In de Uitvoeringswet AVG (UAVG) wordt het BSN niet als bijzonder persoonsgegeven aangemerkt. Wel mogen de Europese lidstaten onder de AVG zelf voorwaarden stellen aan het verwerken van een nationaal identificatienummer, zoals het BSN. Voor je info: foto's bijvoorbeeld vallen wel onder de bijzondere persoonsgegevens en dus strengere regels.
Ja. Maar mijn punt was dat er geen enkele reden is om een Coronatest te koppelen aan een BSN nummer. En het punt in dezen is dat je momenteel dus ook de overheid niet kan vertrouwen om veilig met gevoelige informatie om te gaan. Dat doet me ook weer denken aan die Coronatesten die naar Abu Dhabi werden verscheept voor analyse. Herinnert iemand zich die nog? Dus nu ligt niet alleen je DNA op straat, maar eveneens je BSN. Fijn geregeld van de overheid weer.