Vanwege mijn zuivelintolerantie heb ik extra calcium tabletten voorgeschreven gekregen. Daarin zit 1000 mg calcium en 800 IE vitamine D3. Nu slikte ik al zwangerschapvitamines van Centrum Materna waar al D3 inzit, 5 ug = 200 IE. Dan zit ik samen op 1000 IE aan vitamine D, = 20 microgram. Terwijl ze zeggen op sommige sites dat 10 mg extra voldoende is als je zwanger bent. Ik krijg dus het dubbele binnen, volgens de apotheek kan dat geen kwaad. Heeft iemand hier ervaring mee?
als de vk ze heeft voorgeschreven hoef je je geen zorgen te maken. ik heb zelf ook extra vitamine d moeten slikken en dat was ook meer als normaal moet. liefs doris
20 mcg is de normale extra dosis voor vrouwen met osteoporose en 50 microgram is de bovengrens voor een aanvaardbare (veilige) inname per dag volgens het voedingscentrum.