Ik zoek me rot op Google, maar kan het niet vinden, dus vraag ik het hier, wie weet ! Ik heb afgelopen zondag een zelfgemaakte tomatensaus gemaakt. Tomaten, uien, knoflook, wat water, bouillonblokje, kruiden. Er zit geen vlees doorheen, het is puur een basissaus. Ik heb er voor het eten wat van gebruikt, de rest in de koelkast gedaan, waar het nu nog staat. Is dit nog bruikbaar en hoe lang is zelfgemaakte tomatensaus houdbaar in de koelkast?
Ik zou het vandaag nog wel eten, maar morgen niet meer. En even ruiken van tevoren natuurlijk, als het nu al raar ruikt dan sowieso weggooien.
idd in de koelkast is 2 dagen en daarna weg , heb het wel eens op de derde dag willen eten tot ik dag wat ruikt het hier vies .. jagges
Je ruikt al snel of ze nog goed is. Als je ze vers gemaakt hebt, zou ik ook vandaag als uiterste dag nemen om te eten of in te vriezen.
Ik vermoed dat dit ong. hetzelfde is als bij soep, houdbaarheid dus een dag of 3, 4. Uiteraard wel in de koelkast bij de juiste temperatuur.
Dank je wel meiden!! Ik had het ook moeten invriezen, maar ben daar zo slecht in... Toch moet ik dat doen, drie maanden! Dat is veel beter dan 2,3 dagen! Zal zo even ruiken, maar ik ben daar zeer onbetrouwbaar in, als ik iets niet lekker vind ruiken is het per definitie al niet goed meer
Ik twijfel zelfs als het gewoon ruikt. Nu, ik heb hele gevoelige darmen en durf vaak maar tot max de dag erna te eten. Eet ik het de derde dag nog, kan het zijn dat ik er al ziek van word terwijl bijv. manlief er totaal geen last van heeft. Meestal laat ik mijn papa proeven
Hier ook, maar dan vanwege 'vroeger'. Zodra ik iets at wat even niet meer kon, bingo. Zodoende ben ik veel voorzichtiger geworden en bij twijfel laat ik mijn man proeven. Maar als hij niet in de buurt is en ik twijfel, word het niet gebruikt. Maar, moet wel zeggen, als iets echt niet goed is, ruik je het echt wel denk ik zomaar. Is het niet zo, dan wel in de pan. 1 keer eens een ei gebakken en die was dus niet goed. Die lucht vergeet ik nóóit meer!