Er staat me iets van bij dat kindjes onder de 1 nog geen spruitjes (en allerlei koolsoorten) mogen Weet iemand of dit zo is? IK ben namelijk een grote spruitjes fan en wil wel mijn best gaan doen dat onze kleine dit ook gaat lusten (hopelijk) Ik dacht namelijk dat je kinderen voor hun 1e jaar het beste van alles kunt geven zodat ze later meer lusten maar twijfelde over de spruitjes. Alvast bedankt!!
Spruitjes staat in het voedselintroductieschema bij vanaf 6 maanden, je kan/mag het de kleine dus gewoon geven ! Borstvoeding.com: kenniscentrum voor borstvoeding - Schema - Voedselintroductieschema vanaf zes maanden
Ik heb een kookboek van albert heijn en daar staat een recept in met spruitjes in de leeftijdscategorie van 10 tot 12 maanden. Er staat wel bij dat spruitjes bij kinderen op jonge leeftijd krampjes kunnen veroorzaken en als dat zo is je dus moet wachten tot na het eerste jaar. Ik kan er ook weinig over vinden eigenlijk. In het groeiboekje staat in elk geval niks over spruitjes.
Succes! En krijgt de kleine er last van dan idd gewoon even uitstellen en over een tijdje weer eens proberen.