Even een vraag. Ik heb twee kinderen, een van 20 mnd en een van 4 mnd. Niet zo heel veel leeftijdsverschil maar toch krijg ik nu bij de tweede weer hele andere adviezen dan bij de oudste. Nu sta ik wel open voor nieuwe inzichten maar dan moeten die wel onderbouwd zijn met goede argumenten. Bij het cb zei de vpk nu: 'Ja, en dan natuurlijk nu beginnen met hapjes he, goed voor de mondmotoriek enzo...' Ik gaf als antwoord dat ik van plan ben met zes maanden te beginnen, of desnoods wat eerder als ik denk dat hij er aan toe is. Bij mijn oudste merkte ik dan met vijf en halve maand. Waarop zei zei dat dat allemaal achterhaald was, qua allergieën enzo, en het toch echt beter was voor de mondmotoriek en het herkennen van andere smaken. Oké, ik neem het mee. Maar bovenstaande vind ik toch als dat de enige argumenten zijn wat zwak. Mijn oudste lust nl alles wat ik hem voorzet, praat me de oren van mijn hoofd en is ook goed verstaanbaar, kan uit een beker drinken en met een vork of lepel eten. Mijn jongste is ook nog eens in alles veel makkelijker dan mijn oudste dus als nr een het al goed doet verwacht ik dat het met nr twee ook goed zal komen. Als ik met hapjes begin ga ik geprakt afwisselen met stukken eten, en oefenen met slokjes uit een beker. Gewoon common sense, daarmee zal ik die mondmotoriek toch ook wel voldoende stimuleren? Ik ben niet zo heel bang voor allergieën, maar het lijkt mij voor de darmen nog wat vroeg om al groente en fruit te gaan eten. Of is dat ook achterhaald? En waarom dan? Wat zijn jullie bevindingen?
Voor de ontwikkeling van allergieën schijnt het idd niet uit te maken wanneer je begint met bijvoeden. Qua voedingswaarde hebben ze aan bv of kv genoeg tot 6 maanden. Dat zei de diëtiste (martiniziekenhuis (MACK) van mijn zoontje. Zij is gespecialiseerd in complexe voedselallergieën bij kinderen. We lopen bij haar vanwege groei- en eet- en drinkproblemen met hem. Dit vertelde ze mij toen ik er naar vroeg.
Hier hanteren zowel het CB als de dietist nog steeds 6 maanden. En als ik zie hoe hat hier nu gaat ben ik blij dat ik niet eerder begonnen ben. Het is zo wennen he, en dan zon inieminie popje een lepel in de mond.. vind dat zo apart staan. Ze kan nu lekker recht zitten (even) en kleine stukjes eten, ideaal.
Hier cb ook vanaf 6mnd maar vanaf 4 mag wel meeproeven. Ze heeft het benadrukt dat niet gewoon geven maae stel eet je broccolie geef dan lepeltje. En dat wel waneer hier vaak 1L max wordt overschreden.. Ik kijk uit naar over twee weken zelf want met zo hongerige baby hier is echt drama.. Dus ik ga wel beginnen meeproeven vanaf 4. Maar je kan toch zelf bepalen 4 of 6 bij je kids? Cb geeft adviezen en dan bepaal je zelf hoe je het opvolgt..
Heeft jouw baby forte voeding piccolina? Anders is dat voor die 2 weken nog wel een oplossing, ik bedoel dan volledig forte he, niet half-half.
Hier adviseren ze bij 6 maanden te beginnen bij borstvoeding. Zelf iets daarvoor begonnen (2 weken), maar wilde graag rapley'n en met 4 maanden had dat echt nog niet gekund.
Het is dus wisselend afhankelijk van wie je spreekt op het cb. Ik dacht ook altijd: het mag vanaf vier mnd en het moet vanaf zes mnd. Maar deze verpleegkundige was echt heel stellig dat het moest vanaf vier mnd. Wellicht een persoonlijke mening van haar dan.
De verpleegkundige bij ons zei dat de officiele richtlijn nog steeds 6 maanden is.. Ik wacht dus toch maar. Heb nu al idee dat hij soms nog wat krampjes heeft.. dus laat hem voorlopig nog op volledig bv
Hier ook 6 maand aangehouden. Veel vriendinnen om me heen begonnen met 4maand maar geeneen af een heel potje op maar ze waren er zo aan toe!! Hier op mijn verzoek met 6 maan begonnen, niet zozeer omdat ok dacht dat ze eraan toe was. Op zich at ze het prima zolang ik het met pap mengde. Sinds 2maand eet ze echt goed en kijkt ze het dus echt van m'n bord af. Maar ieder kind kan natuurlijk anders zijn. Mijn internist adviseerde groente vanaf 6maand (heb zelf de ziekte van crohn) eerst groente daarna fruit.
Onze kinderarts zegt vanaf 6 maanden, ons CB zegt ook vanaf 6 maanden. En het advies van de WHO is ook gewoon 6 maanden. Dus snap nooit zo goed als ze dan toch vanaf 4 maanden gaan adviseren als het met de gewone borst en flesvoeding goed gaat en er niks met het kindje aan de hand is.
Het is dan dus ook niet zozeer voor het kind maar omdat moeder het zo leuk vind.. Hier ook gewacht tot 6 maanden.Ik zag het nut er niet van in om eerder te beginnen eerlijk gezegd.
@Zoe123 Inderdaad, dat denk ik ook vaak dan. Omdat moeder het zo leuk vind. Het gaat allemaal al zo snel, ik zie er ook het nut niet van in om eerder te beginnen. En het is gewoon bewezen beter om pas met 6 maanden te beginnen.
Als je kindje gewoon tevreden is met de BV/Flessen kun je echt beter wachten tot 6 mnd. Hier was dochterlief er echter echt aan toe, had niet genoeg aan de borst of fles, wilde constant meer en meer en meer, ben een kleine 2 weken begonnen en ze eet meteen half/heel 'potje' (vers gemaakt wel). Oudste had ruim voldoende aan de borst. Met 6 mnd begon haar curve wel af te wijken naar beneden dus moesten we ook wel beginnen maar ja, toen was ze dus 6 mnd. Had bij haar ook echt niet eerder gehoeven Elk kindje is anders, kijk naar je kind. Is hij/zij tevreden, lekker zo laten, en wachten tot 6 mnd.
Dat is waar, hier toen ook heel vaak.. Was de wanhoop nabij. Bij ruim 5 maand wat eten gegeven maar ze taalt er niet naar.. En nog nauwelijks. Drinken is wel weer minder/beter geworden gelukkig.
Hier werd juist afgeraden al te beginnen. Ik mocht met 5 maanden beginnen met kleine proefhapjes, omdat onze kleine er aan toe was. Handje sabbelen, eten van ons bord afkijken. Heb toen alleen 's ochtends wat fruit gegeven en verder volledig bv. Met 6 maanden echt begonnen met groente en fruit. Nu ook brood gaan geven tijdens de lunch, wat later dan eigenlijk zou mogen en toen zeiden ze bij het cb ach ze kan nog brood eten tot haar 80ste dus wat maakt 1 maandje nu dan voor verschil. Nu zit ik goed op schema van cb en voedingscentrum voor wat ze allemaal mag hebben .
Fijn! Hier eerst drie weken gekokhalsd daarna ging het beter. Nu de laatste paar dagen echt een paar hapjes. Maar mn productie is teruggelopen dus het hoeft niet zo snel van mij.. eerst borst dan eten pikt ze vaak niet. Geen zin in melk IS geen zin. Ach, tja.. Wil het nog echt een paar maandjes volhouden daar ze KMA en soja allergie heeft, beetje lastig met de melk dan.