Hoi allemaal, ongeveer 2 maanden geleden is ons tweede kind geboren. Alles gaat in principe goed en ik vind de overgang van 1 naar 2 kinderen relatief makkelijk Echter: Onze oudste dochter is anderhalf en redelijk druk. D.w.z. ze rent veel rond, schreeuwt en speelt met van alles en nog wat en vaak gooit ze/valt er wat op de grond. Klinkt eigenlijk wel gezond hahaha Mijn jongste wordt hierdoor vaak wakker overdag. Ook al ligt ze boven in haar bedje. Uit 'wanhoop' zet ik daarom de laatste tijd maar de tv aan als mijn oudste weer zo druk bezig is. En daar voel ik me dan weer schuldig over Maar ja, ik wil ook dat mijn jongste goed door kan slapen overdag. Dilemma dus. Is dit herkenbaar? Wellicht ligt het aan het kleine leeftijdsverschil...... En heeft iemand nog tips? Hoe ging dat bij jullie? Hoor het graag! Alvast dank
Mijn ervaring is dat kinderen bij iets oudere leeftijd vaak wat dieper slapen en minder snel schrikken bij geluiden. En tegen je dochter zeggen dat ze best zachter kan doen?
Ja daar hoop ik inderdaad wel op, dat het een fase is En dat weet ik eigenlijk ook wel. Met dit topic zoek ik ook wat relativering dmv herkenning bij anderen. Mijn dochter is 1,5 en snapt nog niet wat 'zachtjes aandoen' is.
Komt goed. Hier breekt grote zus regelmatig de tent af en zit ze luidruchtig in bad als kleine zus al slaapt en ze hoort het niet.
Dochter uitleggen dat ze wat zachter moet doen? Lemmy speelt erg zachtjes als Liv slaapt. Maar nu mag er hier ook als Liv wakker is niet gerend en geschreeuwd worden.
Heel herkenbaar, daarnaast is mijn jongste ook een slechte en lichte slaapster.... Hier gaat rond 1 uur de tv aan, tot haar zusje wakker word. Het is ook een rust momentje voor haar zelf (4 dagdelen PSZ) en voor mij
Denk dat je 2e wel dieper gaat slapen.. hier werd met een drilboor gewerkt vrijdag en onze meid sliep er prima doorheen, gelukkig
Komt wel...ze moeten er beide aanwennen. Je oudste blijven corrigeren dat het zachter moet en je jongste went vanzelf wel aan de geluiden.
Bedankt allemaal voor de reacties. Gewoon wat geduld hebben dus. Hopelijk gaat onze oudste het steeds beter begrijpen hoe je zachtjes kunt spelen.
Dat komt echt goed. Ik bleef gewoon zeggen dat ik wilde dat ze iets rustiger deed als haar broertje sliep en vooral niet door het huis mocht rennen. Hele luidruchtige speelgoed deed ik dan even in haar kamer, en pakte juist een doos met blokken, lego of andere geluidloze P) speelgoed. Aan tafel laten knutselen helpt ook heel goed.. Tekenen bijvoorbeeld, kan je zelf ook met haar meedoen en zit ze toch even rustig iets te doen. Mijn zoontje is met de tijd gaan wennen aan haar geluid en Mira begon te begrijpen dat als haar broertje sliep we wat rustiger deden. & ach, zo af en toe voor de tv kan naar mijn mening ook geen kwaad. Ik vind dat nooit zo'n probleem.
Hier ging dat vanzelf goed.. Nou had ik een kleuter van 4,5. Maar die kon ook genoeg lawaai maken. Na een maand of 3 kon ik ook gewoon stofzuigen, terwijl hij in de kinderwagen in de kamer lag te slapen (1e keer was noodgeval, maar daarna maar vaker gedaan, toch wel handig). Ook de tv aan als hij in de woonkamer lag te slapen was geen probleem. Ik heb mijn kleuter ook niet echt ingehouden. Het is nou eenmaal het doorsnee geluid van ons gezin, ik kan de oudste niet verbieden gewoon te spelen. Alleen als er een druk vriendje was, dan legde ik de kleine standaard boven. En mochten ze niet zomaar samen boven spelen. Dan haalde ik het speelgoed wel naar beneden,