Wie heeft ervaring met baby in tractie?

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door sannie1981, 22 dec 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. sannie1981

    sannie1981 Bekend lid

    25 nov 2009
    514
    0
    0
    NULL
    NULL
    Dag dames,

    Vandaag van de orthopeed te horen gekregen dat onze dochter in tractie gaat. De pavlikbandage doet helaas niet voldoende zijn werk.
    We zijn er helemaal kapot van. We zagen het al wel aan komen, maar nu puntje bij paaltje komt, komt de klap hard aan. Ik zelf ben nog niet aan het werk, vanwege psychische klachten. We hebben namelijk al een enorme rottige achter de rug wat betreft de gezondheid van ons dochtertje.
    Nu zie ik dus enorm op tegen de tractie behandeling. Ons dochtertje is ruim een half jaar en ik vraag mij dus eht af hoe zij die dagen liggend op haar rug door moet komen? Ben zo bang dat ze alleen maar huilt en dat ze pijn heeft.
    Daarom zoek ik lotgenoten die al ervaring hebben met een tractiebehandeling.

    Liefs sannie
     
  2. Elynada

    Elynada Bekend lid

    12 jan 2011
    502
    0
    0
    België
    Hier geen ervaring mee maar wilde je veel sterkte toewensen! Lijkt me inderdaad niet leuk, en zeker niet als je kindje al 6 maand is. Mijn zoontje is nu 7 maand en een ontzettend wrikkelpoepje zoals wij hier zeggen. Kan niet echt stilzitten of stillliggen.
     
  3. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Wij hebben helaas wel ervaring, echter was mijn zoon net 2 jaar en had een bovenbeen breuk. Hij heeft 4 weken in tractie gehangen. Dus dat is toch wel iets anders dan jou kindje. Hoelang moet ze in tractie hangen?

    Het verbaasde ons echt hoe ons zoontje hier mee omging. Hij paste zich eigenlijk prima aan aan de situatie. Natuurlijk had hij wel erg boze dagen er tussen dat hij heel gefrustreerd was. Maar dat is ook niet vreemd als je zolang moet liggen en alles liggend moet doen.

    Mag je dochter thuis in tractie of in het ziekenhuis?

    Veel sterkte gewenst voor jullie en als je vragen hebt hoor ik het wel
     
  4. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    ik heb ervaring...
    mijn dochter was 5 en halve maand en heeft een maand in tractie gelegen
    voor ons erger dan voor haar
    omdat ze zo klein zijn geven ze zichzelf snel over
    maar heb jij hyves?
    er is een hyves pagina over heupdysplasie en luxatie
    daar staat veel info en je zal opkijken hoeveel lotgenoten er zijn

    als je vragen hebt.....geef me een pb
    en als je wil mag je me ook bellen

    dan geef ik via een pb wel mijn nummer
    kijk maar wat je wil

    mirella
     
  5. YvonneT

    YvonneT Lid

    2 jan 2011
    8
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb ook ervaring. Onze dochter heeft ook eerst een Pavlik gehad die helaas niet voldoende effect had. Daarna heeft ze 8 weken in tractie gelegen, ze was toen 6,5 maand. Voor ons inderdaad erger dan voor haar. Ze heeft het heel goed gedaan. Was elke dag erg vrolijk en at en dronk ook gewoon goed. Ze had veel te kijken en kon ook best leuk spelen.

    Veel succes met de kleine meid!
     
  6. NooNoo

    NooNoo VIP lid

    18 jul 2010
    5.422
    1
    0
    Hier gelukkig geen ervaring, maar wel van heel dichtbij meegemaakt. Dat kindje is rond dezelfde leeftijd in tractie gegaan en pakte het hartstikke goed op. Er werd zelfs gezegd dat "tractie-kindjes" over het algemeen heel vrolijk zijn, dat kindje was (en is) ook echt het zonnestraaltje van de afdeling.

    Wat zij vooral als erg zwaar ervaarden is dat de gewone dingen niet meer kunnen. Oke, je moet ze liggend eten geven en dus dubbel zo vaak verschonen, liggend verschonen, alles liggend. Maar niet meer in bad, geen échte knuffel meer, die kleine dingen waar ze in eerste instantie niet bij stil stonden hebben er enorm in gehakt. Denk dat het dus wel goed is om je daar op voor te bereiden. Kindjes zijn flexibel, net wat mirell zegt; ze passen zich best makkelijk aan.
     
  7. mama van ruben

    mama van ruben Fanatiek lid

    2 aug 2010
    1.094
    0
    0
    NULL
    NULL
    Onze dochter heeft 3 weken geleden een week in tractie gelegen, dus ook zo'n 7 maanden oud. Het eerste wat ze deed toen ze met de beentjes omhoog lag en een babygym had: omdraaien. Ze moest vastgelegd worden omdat ze anders drie keer in de rondte ging (en een lol).
    Ervaren dat het voor haar wel mee viel, alleen het verstellen van de tractie zodat haar beentjes wijder kwamen te staan vond ze niets. Zelf hadden we zo iets van het is rottig voor haar, maar ze kon niet goed met haar ene been bewegen. Als wij er overdag niet waren zetten ze haar met bed en al bij de zusterpost. Fun al die aandacht daar!!
    Ze werd op woensdag opgenomen en die dag heeft de arts 's avonds de boel gelijk wijder gezet. Vrijdags weer en toen was het brullen, schoot haar heup waarschijnlijk in de kom. Met een week was het gepiept en kreeg ze een campspreider. Jammer maar helaas na 2 dagen zat de boel weer scheef. Daarna een Pavlikbandage en toen was het met een paar dagen goed. Nu tot eind januari de Pavlik en dan nog een aantal weken campspreider.
     
  8. mammie1982

    mammie1982 Fanatiek lid

    25 aug 2010
    1.459
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hai,

    Ik heb vroeger als baby zelf in tractie gelegen. Het is voor jou erger dan voor haar. Ik kan me er niks meer van herinneren.

    Leuk is het natuurlijk niet. Maar ze zal er zelf later niks meer van weten.

    Sterkte!
     
  9. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    ik mocht Amy-lynn elke middag in badje doen ze werd dan uit verband gehaald ik had 10 minuutjes oom haar te badderen te knuffelen en dan werd ze weer ingepakt
     
  10. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee

    hahahha Amy-lynn werd ook vastgelegd omdat ze ging gymen
    kijk maar op de foto een laken over haar heen en aan bijde kanten een zandzak voor het gewicht

    ze ging ook met haar benen heel hard heen en weer dan ingen die gewichten op en neer:D
    agh mijn man en ik hebben beide aan bodybuilding gedaan dus wij zagen de humor er wel van in:)

    ikzelf heb een maand bij haar op de kamer geslapen
    ben een maand vrij geweest van mijn werk zorgverlof
     
  11. mirell

    mirell VIP lid

    17 jul 2007
    15.021
    1
    0
    in een hele leuke winkel de xenos
    ik woon in julianadorp aan zee
    2e foto is later in het gips
    haartjes wassen boven de wasbak

    agh je word overal handig in

    en onthou 1 ding asjeeblieft

    het is maar iets mechanisch he!
    na 1 maand zelf ook 24 uur in ziekenhuis met haar geweest te zijn
    denk je ahhhh het is maar een heupafwijking
    het valt zo in het niets bij al die andere ziektes die kindjes kunnen hebben
     
  12. mama van ruben

    mama van ruben Fanatiek lid

    2 aug 2010
    1.094
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mirell schreef: het is maar iets mechanisch he!
    na 1 maand zelf ook 24 uur in ziekenhuis met haar geweest te zijn
    denk je ahhhh het is maar een heupafwijking
    het valt zo in het niets bij al die andere ziektes die kindjes kunnen hebben

    Klopt, toen onze uk in het ziekenhuis lag, waren er twee hele kleintjes (met nog om de 3 uur een voeding) die aan allerlei monitoren en zo lagen. Ben je blij dat die van jou 'maar' een heupluxatie heeft. Wij zijn niet bij haar blijven slapen, ook vanwege de oudste. Speelde ook mee dat er maar een paar kinderen lagen en ze dus alle aandacht van verpleging en pedagogisch medewerkers had.
     

Deel Deze Pagina