Deed onze oudste ook haar, zalig! Na 10 weken is dat echt geen probleem hoor. Die van ons deed dit vanaf week 8 en is altijd zo'n perfecte slaper gebleven.
Prima toch, mijn dochter sliep op die leeftijd van 19-9u. Kreeg dan wel om 23u nog een droomvoeding. Zoon gaat haar achterna al moet hij z'n nacht nog ietsje verschuiven voor t mooie maar dat komt vanzelf. Slaapt mi van 22.30-8.00, drinkt dan flesje en valt halverwege in flesje in slaap, drinkt hem slapend nog wel leeg en slaapt dan door tot de volgende fles tussen 11 en 12.
Hier ook 1 die het het liefst zou willen maar het mag nog niet, pas als ze 4 maanden is mag ze dit. Het is namelijk zo dat een baby tot 4 maanden een hypo kan krijgen (en dat voelt echt rot, en de baby kan het niet aangeven) Hier dus besloten nog even 3 weken te wachten en dan maar die avondjes geven en om uiterlijk 08:00 uur wakker maken. Ikzelf wil het niet op mijn geweten hebben dat mijn dochter een hypo krijgt daardoor. Btw dit wel besproken met de kinderarts en een verpleegkundige van het academisch ziekenhuis.
Ja dat is ook het verhaal dat ik ook heb gehoord.. Ik vind het op zich geen probleem om vroeg in de ochtend te voeden alleen probleem is dat meneer erg moeilijk inslaapt.. Vanmorgen heb ik hem om 8 uur gewekt en hij heeft s ochtends nog een uurtje geslapen (van half 11 tot half 12) en smiddags nog 3 kwartier bij mij op de arm.. Hij is vanavond om half 10 naar bed gegaan en is toen gelukkig wel redelijk vlot gaan slapen.. Ben bang dat als ik hem om 6 uur wek hij daarna niet weer gaat slapen.. We gaan morgen even proberen hoe het gaat met eerder wekken, we hopen dat hij dan na de voeding nog weer wil slapen en dat hij zo weer wat meer slaap krijgt. Bij geen succes laat ik hem toch echt smorgens wat langer liggen.. Hij is tot nu toe elke keer wel heerlijk vrolijk wakker geworden
Hier was bij dochter echt het advies voeden op vaste tijden. Nu slaapt mijn dochter juist weer extreem veel en is amper wakker en moeten we haar nu met 15 weken ook echt nog wakker maken voor elke fles (ook niet altijd leuk) Hier begint de dag tussen 06:00 en 08:00 uur met 200 cc (als dochter tussen 06:00-08:00 uur zelf komt super! Maar vaak moeten we haar wekken, daarna elke 4 uur maken we haar wakker en dan tussen 22:00 en 23:30 uur krijgt dochter haar laatste fles. En dan mag ze weer slapen tot hooguit 08:00 uur dan zit er 10 uur tussen. Bij veel kinderen gaat het wellicht goed om er 12 uur tussen te laten maar bij sommige kinderen niet en omdat mijn dochter al een slaapkop eerste klas is durf ik het echt nog niet aan. Wat betreft het slapen want slaap is erg belangrijk zeker bij een jonge baby heb je al geprobeerd in te bakeren? Of bijvoorbeeld een uur na de fles hem gewoon op bed te leggen en dan desnoods in zijn kamer te rommelen of in de kamer ernaast bij huilen teruggaan en hem troosten? Vaak is het ook gewenning wat ik begreep. Hier is dochter dus bijna 15 weken en die heeft echt een eigen routine qua slapen, we zetten haar muziekmobiel aan daar luistert ze naar en als ze hem uit wil hebben gaat ze jammeren en mopperen zodra hij uit is valt ze in slaap 😁 Wel lastig hè het uitvinden wat voor je kindje het beste is, wij geven die fles van 22:00-23:30 uur nu ook meer voor de show volgens mij maar de arts en verpleegkundige zeiden beide die 50 cc die ze wellicht net drinkt zorgt er juist voor dat ze geen hypo krijgt. Tja wij blijven hier dus maar die extra fles geven, wij hadden de hoop met 4 flessen dat ze snachts beter zou slapen (dieper) zodat ze overdag wellicht wat wakkerder zou zijn maar helaas wij moeten echt nog even geduld hebben.
Ja ik baker hem al in... Maar overdag blijft hij maar huilen.. Heb hem zojuist gewekt dus nu zit er net geen 10 uur tussen de voedingen in.. Hopelijk slaapt hij zo nog weer wat! Misschien dat we nu ook zo uitkomen met de voeding dat hij nog een late fles kan... Ik hou hier overdag ook om de 4 uur aan.. Als hij zich half uur eerder meldt krijgt hij half uur eerder.. Dat boven rommelen en hem troosten heb ik ook al geprobeerd.. Laten huilen ook al..
Ohh wat balen is dat he als er echt niets werkt voor je gevoel! En hem sochtends niet wakker maken voor de fles maar hem gewoon slapend geven? Lukt dat of heb jij er ook zo 1 die meteen zijn ogen wijd open doet als je alleen al in zijn kamer komt?
Ik geef smorgens nog de borst.. Kan dat dan een kindje slapend de fles geven? Hij is nu na de tijd wel weer verder gaan slapen en hij slaapt nog steeds! 😃
Ja hoor het zuigreflex blijft normaliter bestaan(behalve als je een dochter hebt zoals ik haha die weigert slapend te drinken) Ohh maar wat heerlijk dat hij nu ook nog lekker slaapt! Heb jij ook nog wat kunnen slapen? Heerlijk is dat he!
Niet echt mja heb liever een vrolijk ventje en met tot half 7 kunnen slapen mag ik ook niet klagen volgens mij
Moeders en schoonmoeders moet je sowieso laten kletsen haha.. geintje hoor. Maar bij ons was het net zo hoor, lekker toch. Lekker laten slapen. Hopelijk wordt het overdag ook snel wat beter!
Dat verhaal van de hypo is allang achterhaald. Er is een basisregel dat een kind per pond lichaamsgewicht een uur achter elkaar mag slapen 's nachts, maar als kinderen zelf lang slapen en alert zijn bij wakker zijn, is het allemaal goed. Niet bang laten maken door allerlei wilde verhalen. Er zijn helaas nog altijd artsen die dit blijven vertellen, maar het gros van de artsen lacht er gelukkig om en geeft aan dat je gewoon je kind kunt volgen zolang het goed groeit en gewoon alert is.