Hey meiden Siem is nu 19 weken en krijgt sinds 2 weken bijvoeding. Hij was ietsje te licht dus het cb zei dat hij best wat vast voedsel mag proberen. Smorgens krijgt hij gepureerd fruit (banaan, mango, appel, framboos, net wat ik voor hem ingevroren heb in ijsblokjes.) En smiddags krijgt hij bijv worteltjes, zoete aardappel of broccoli. Hij krijgt nog bv en drinkt om de 3 uur. Hij krijgt zijn vaste voedsel 1.5 uur na zijn bv zodat het mooi tussen zijn bv in valt. En nu is het zo dat Siem het fruit en de groenten echt helemaal heerlijk vindt. Zoet of niet, hij lust alles! Hij krijgt nu 3 ontdooide/verwarmde ijsblokjes per maaltijd maar dit heeft hij binnen no-time op en wil duidelijk nog meer. Hij raakt zelfs een beetje gefrustreerd als het op is. Mijn vraag: hoeveel mág hij eten? Het is natuurlijk niet de bedoeling nog om het ter vervanging van de bv te doen maar hij drinkt na de vaste voeding altijd gewoon nog goed. Moet ik het bij 3 ijsblokjes houden of meer geven? Hij heeft totaal geen last van z'n darmpjes oid en is dus een lekkere smulpaap. Maar hij is natuurlijk nog best klein dus ik wil z'n darmen oid ook niet overbelasten. Hoor t graag Thanks
Ik zou niet meer dan 100g tot 125g per keer geven zit hij al aan de max met melk? je kan ook 10 tot 20cc extra water toevoegen aan zijn flesjes voor een meer verzadigd gevoel (mits hij ze leeg denkt)
wat een raar advies van het cb, in borstvoeding zitten meer calorieën dan in groente en fruit. tot 6 maand vervangt bijvoeding geen melkvoeding, ik zou het dus bij probeerhapjes laten. Om aan te laten komen zou je hem wellicht een paar keer per dag extra aan kunnen leggen?
Tot 6 maanden vervangt vaste voedsel toch geen borstvoeding. Wij zijn begonnen met 6 maanden dus weet niet precies hoeveel , maar weet wel van vriendinnen eerst borstvoeding en dan pas een paar hapjes.
Oh sorry! idd vaker aanleggen dan.. Wij hebben (wel met fv) rijstebloem gegeven voor iets meer verzadiging (in 1 fles) misschien kun je een appje maken? ik probwerk alleen maar ff wat mee te denken
Ons zoontje is ongeveer even oud. Hij krijgt flesvoeding, 5 flessen, 180ml/6schepjes. Daarnaast 1x per dag een kwart potje olvarit. En bij de fles van 22u 2 schepjes rijstebloem.
Waarom zou een bv kindje geen bijvoeding mogen? Wat een onzin! Ik weet wel dat ze hrt aanraden vanaf 6 mnd, maar zo'n beetje kan toch geen kwaad. Waarom laat je hem dan na t eten niet nog wat drinken? Of kan dat niet.. ik geef geen bv dus heb daar geen verstand van verder.. Hoeveel gram is 3ijsblokjes? Wij begonnen bij mij zoontje met de helft van een klein potje
Ik ben bang dat je CB je erg op het verkeerde been gezet heeft. Als hij ietsje te licht is heeft hij juist vaker borst nodig, een paar slokken moedermelk leveren meer calorieën en groeikracht op dan happen fruit of groente, dat kost alleen maar energie om te verwerken, dus werkt juist tegengesteld. Daarbij, je kind is wel erg jong om al twee keer op een dag vast voedsel te krijgen. Liever geef je op deze leeftijd nog helemaal geen vast voedsel, maar als je het perse geven wilt, hou het dan bij eens per dag. Het belangrijkste is het tijdstip: je schrijft dat je het halverwege twee voedingen geeft...maar dat is een kunstvoedingsadvies! Jouw melk bevat spijsverteringsenzymen die je kind helpen bij het verteren en verdragen van vast voedsel. Daarom kun je het beste vlak voor vast voedsel een borst geven en meteen daarna een toetjesborst. Als je op die manier aanbiedt mag je kind na die eerste borst in principe zoveel eten al hij zelf wil, al is 2 a 3 theelepel echt al voldoende.
of t kwaad kan, daar verschillen de meningen nogal over Maar daarnaast is het raar dat het cb zegt fruithapje omdat t kindje blijkbaar wat moet aankomen. In fruit zitten minder calorieen dan in moedermelk, en waar fruit zit, kan geen melk zitten. Als het kindje dus aan moet komen kunnen ze beter zeggen dat je vaker moet aanleggen.
Bedankt voor alle reacties tot nu toe. Vooral dirks mama daar heb ik wat aan. Echter is mijn vraag hoeveel vast voedsel hij mag hebben, niet hoe ik zorg dat hij extra aankomt dus als iemand me dat nog in milliliters vast voedsel oid kan aangeven heel graag! Ik ga morgen sowieso even het cb bellen denk ik!
Een prakje smullen ze sneller naar binnen dan een stuk broccoli. Je kan bijv. een gekookt stukje wortel geven en kijken wat hij er mee doet. Het zal in het begin meer likken en knoeien zijn maar zo leert hij wel te happen ipv alles naar binnen te slurpen. Ik heb geen rapley gedaan de eerste maanden. Mijn dochter had verborgen reflux en ging veel meer bijvoeding eten dan de flessen drinken. Maar ze werd wel een stuk vrolijker! Daarom ben ik met de 6 maanden al 3 flessen gaan geven van 180/6 en 's morgens een hapje fruit en 's middags groente. De vierde 'fles' was dan een hapje Griekse yoghurt van 100ml.
Volgens mij 20 tot 25 g is standaard voor een ijsblokje. wat ook leuk is om hem als je bv worteltjes geeft hem na zn hapje een stukje wortel te geven.. is hij daar even mee bezig
Ik vond deze link wel interessant: How Much Baby Food Should My Baby Be Eating? | Is my baby eating enough food? Quantity of Baby Food Formula Milk that Your Baby Should Be Eating
Ik zou dirksmama's advies opvolgen en eerst een borst geven, dan eten en dan toetjesborst. Als hij er lekker van smult en niet minder gaat drinken zou ik me er geen zorgen om maken! Wat is de lengte en gewicht van je kind? Cb's zijn snel bang dat kindjes te licht zijn en daardoor niet goed groeien, maar zolang zijn lijntje blijft oplopen is het prima!