Hier een jongetje dat een afbuigende groeicurve had, met name qua gewicht. Begon op -1, eindigde onder -2.5 (en dat bij een lengte van +1; je kan zijn ribben hier echt tellen). Eten/melk drinken was niet echt zijn hobby... en het klinkt alsof jullie dat ook een beetje hebben. Wij zijn er voor onder controle geweest bij een kinderarts (waar we al liepen vanwege wat andere dingen - afwijking aan urinewegen). Uiteindelijk bij 18 maanden - net geen 10 kilo - hebben ze besloten dat het blijkbaar genetisch is en dat net iets onder -2.5 blijkbaar zijn 'natuurlijke curve' is, omdat hij dat lijntje toen hij daar eenmaal op zat is blijven volgen. Zo lang hij blijft groeien, is het goed, zeggen ze nu. Het hoeft dus niet altijd een probleem te zijn. Maar ik kan me voorstellen dat je je zorgen maakt (deed ik ook) dus in dat geval zou ik ermee naar de HA gaan (niet CB, dat heeft ons echt HELEMAAL niet geholpen en gaf volkomen tegenstrijdige adviezen met de kinderarts). Hier nu een supersterk actief mannetje, maar nog steeds graatmager... En eten blijft een issue, maar we zorgen ervoor dat wat hij binnenkrijgt telt: volle melk, volle yoghurt, extra boter op brood en door zijn eten, etc. W moeten hier helaas alles nog prakken: meneer gaat onmiddelijk kokhalsen van stukken eten (vooral avondeten, brood, bananen etc. gaat op zich wel redelijk). Oh en wat betreft het koukleumen: hier ook. Ik denk dat het een beetje komt doordat er geen isolatielaagje is haha!
Hoi, Hier heb ik vergelijkbare groeicurves bij mijn zoontje, alleen begon hij boven de +1 lijn en zit hij nu onder de -1 lijn met 16 maanden. Bij de laatste weging was hij iets afgevallen en woog toen 8,8 kilo. Binnenkort moeten we naar het CB voor een extra weging om het even extra in de gaten te houden. Maar de arts had zelf zoiets van: hij ziet er goed uit, toont niet te mager en is alert (ofwel, hij zat niet ziekelijk bleek als een stil muisje op mijn schoot) dus maken we ons niet druk en hoort het gewoon bij hem. Haar ontwikkeling lijkt mij ook prima, hier kon hij ook nog niet zitten met 9 maanden, wel als ik hem neerzet met wat ondersteuning. Het enigste wat hij deed was wat rollen, zelfs tijgeren deed hij toen nog niet. Was niets mis mee. Met 16 maanden kruipt, zit, klimt en loopt hij langs de tafel. Natuurlijk zijn er leeftijdsgenootjes die al los kunnen lopen, maar dat betekend niet dat hij achter loopt en dat er iets mis is. Ik zou in ieder geval niet ongerust zijn. Eventueel zou je een extra keer naar het CB of HA kunnen gaan als je je echt zorgen maakt, maar anders zou ik het gewoon rustig afwachten. Voeding lijkt mij prima, je zou eventueel kunnen kijken of ze misschien iets meer wilt hebben, maar niets opdringen want anders krijgt ze een hekel aan eten en dat is dan ook weer niet de bedoeling
hier 2 meisjes die op de zelfde manier groeien. Jongste met pieken en dalen maar had zelfde lengte/gewicht op die leeftijd. Geboren met 40,3 weken en 3330 gram Nu met bijna 11 maand 7260 gram en 69 cm. Oudste met 2 jaar 82 cm en 10 kilo. Nu ruim 2,5 jaar 89 cm en 10,8 lopen met beiden bij de ka. Oudste heeft een hartafwijking en jongste kma en nog wat allergieen. ze eten veel tot goed. 1a2 boterhammen, koekje met fruit, 1a2 boterhammen, koekje met fruit , avondeten een soepkom vol en soms nog wat. Jongste krijgt nog bv op verzoek naast al dat eten.
Ik zou het zeker even aankaarten bij CB of huisarts. Wat betreft eten; ze eet precies wat ze moet zeg je? Qua melk misschien, maar voor de rest vind ik dat ze erg weinig binnenkrijgt op een dag. Mijn jongste is 8,5 maand en eet al een maand of 2: ontbijt: 1 boterham met beleg tussendoor: 1 stuk fruit lunch: 1 boterham met beleg tussendoor: weer een stuk fruit of een soepstengel, babykoekje oid avondeten: groenten met aardappel of rijst of pasta, af en toe wat vlees of vis erbij en yoghurt voortoe Plus dan nog borstvoeding.
Ik zou me qua eten geen zorgen maken. Ze krijgt melk, dat is de hoofdvoeding, en voor haar leeftijd eet ze haar bijvoeding prima! Hier nog bijna niets aan bijvoeding, dat is op deze leeftijd niet het belangrijkste. Om haar gewicht een boost te geven zou je juist kunnen overwegen om minder fruit aan te bieden en meer melk, maar ik denk niet dat dat nu echt nodig is. Bij mijn oudste leek de curve hier heel erg op! Die was met 8 maanden 7 kilo en 66 cm. Met 1,5 was ze 9 kilo en 77 cm en nu is ze 3 jaar en is ze 13 kilo en 94 cm. Een klein dunnetje, maar geen zorgen. Wat je wel in de gaten moet houden is dat ze nu niet verder zakt, want ze gaat wel gestaag steeds lager zakken. Ik zou het nog een maandje aankijken en dan bij het CB vragen of ze je kunnen door verwijzen naar een kinderarts. Al is het alleen om even uit te sluiten dat er niet meer aan de hand is dan alleen 'klein en dun'. Daarbij was mijn dochter juist heel snel, waardoor het aankomen ook langzaam ging, terwijl jouw dochter juist alle rust heeft om lekker te groeien, zou je denken.. Maak je niet te veel zorgen, maar blijf het in de gaten houden!
Ik heb besloten om vandaag te starten met een eetdagboek. Om te zien wat ze nu echt eet. Wat betreft melk krijgen we er niet meer in, ze weigert gewoon. Maar aangezien ze toen ze tussen de 3 en 5 maanden oud was regelmatig maar 500ml dronk per dag, vond ik dat ze het nu wel goed deed. De laatste fles vd dag is trouwens een droomvoeding, ze gaat om 18:00 namelijk al naar bed (dan is ze moe..) en als ik dan een fles geef, drinkt ze hem slecht of spuugt ze hem uit omdat het dan te kort op haar avondeten zit. Datzelfde geldt voor dr avondeten. Ik bied een heel potje aan, maar soms wil ze dus maar de helft. Ik wil het idd niet forceren. Maar eens kijken of ik tijd kan vinden om vers voor haar te maken, zodat ik er wat extra's door kan doen. Vreemd, ik vond dat ze, zeker voor een meisje van nog geen 7 kilo, best veel binnenkreeg. Ik kijk het nog wel even aan. En dan ga ik met het eetdagboek wel naar de dokter...
Ok, na een dag goed op haar eten letten, valt me op dat ze idd niet zoveel eet, en kom ik er ook achter dat er geen tijd is om er meer in te stoppen... Ze slaapt zo veel! Pfff... Wat een gedoe... Ze is vandaag om 17:00 de nacht in gegaan, omdat ze zo moe was. En haar avondeten iets voor 5en ging gepaard met krijsen (van de moeheid?) Na een paar happen maar opgegeven. Even zien hoe ze het morgen doet.
mijn zoon heeft ook een paar week slecht gegeten. Nu bieden we hem om 15u geen fles meer aan maar een soepstengel/ rijstwafel met een beetje thee of water aan. Nu eet hij een stuk beter. Sowieso avonds eten gaat veel beter maar ook de rest van de dag eet hij beter. ons schema is nu ( maar bij 7 maand ipv 9): 6.40 bv 9.30 fruit ( meestal een stuk of een potje) 12u broodje met boter en bv 15u soepstengel/ rijstwafel 17.30 warm eten 19u bv maar als je er geen lekker gevoel bij hebt zou ik sowieso even langs het cb of de ha gaan. kan geen kwaad om eens extra te laten wegen en even te overleggen.
Ik denk dat ze zeer zeker te weinig voeding krijgt. Mijm dochter van 5,5 mnd eet zelfs meer. Ik zou ook een toetje toevoegen na het eten en misschien 2 stuks fruit ook zou ik haar pap wat dikker maken. Overleg in iedergeval met de huisarts/kinderarts.
Vandaag waren we op pad... Verjaardag. Niet zo goed gegeten... Papfles zoals altijd prima. Overigens zit daar al veel pap in, meer kan bijna niet Fruit ging ook goed. 1 stuks in totaal (halve peer, halve banaan) Maar de rest vd dag gerommel met halve flessen en maar een paar happen avondeten... Ik krijg er gewoon niet meer in. De tijd dat ze wakker is en daarbij ook wakker genoeg om te eten is erg beperkt. Nou ja, morgen weer een dag. En zo nog een droomvoeding
hoi, je zou naar de ka kunnen gaan. wat zeggen ze op t cb? qua gewicht gaat t niet helemaal lekker denk ik gezien de afbuigende lijn. groei lijn gaat wel goed. nu weet ik mij te herinneren dan mijn dochter ook zon gewicht dip heeft gehad met 6 en met 9-10 maanden. mijn dochter zit helemaal op de -2 lijn al die tijd al zowat. is geboren met 40+1 met gewicht van 3040gr. als ze dit lijntje blijft volgens is t haar eigen lijn maar overleg met ha en evt ka kan geen kwaad misschien is er wel iets te vinden waarom ze zon dip heeft in gewicht
Ze is nu bijna 9 maanden. Het CB doet er erg laconiek over. Zolang ze aankomt, hoe weinig ook, en wel vrolijk en actief is, vinden ze het allemaal prima. Maar ze is inmiddels van de +1 lijn naar de -2 lijn gegaan, en heb nog niet echt een eigen lijntje kunnen ontdekken. Haar curve blijft afbuigen. Ook niet echt sprake van dipjes, het is gewoon 1 grote dip Ik wil idd uitsluiten dat er iets aan de hand is. Als ze "gewoon" een klein meisje is, is dat prima natuurlijk.
De curve buigt wel echt af, dus ik zou denken dat een bezoek aan een ka geen slecht idee is. Koude handen en voeten kunnen erg duiden op eenslechte doorbloeding. Osteopaat al eens bezocht? Die kunnen daarmee soms ook we wat.
Toen ze 3 weken oud was zat ik al met haar bij een osteopaat Recent niet meer geweest, wist niet dat zij ook iets met doorbloeding konden doen. Ik zal er eens naar kijken!
Ik wil het dus nog eventjes aankijken, maar laat m'n man wel naar het inloopspreekuur gaan. Laatste keer wegen is alweer bijna een maand geleden, wil weten of de curve verder is afgebogen of toch op de -2 lijn is blijven hangen.
Ja bij ons dochtertje zouden de koude en soms blauwe handjes te maken kunnen hebben met spanning op het borstbeen, vandaar dat ik daaraan dacht! Maar een ka bezoeken kan nooit kwaad natuurlijk!
Je zou een over een week eens een afspraak kunnen maken met de HA om eens met hem/haar te overleggen (groeiboekje meenemen). Je hebt dan een week een eetdagboekje bijgehouden en dan kun je een gemiddelde zien wat ze per dag eet. Misschien is ze een kleine eter, maar dan weet je dat, en dat er niks medisch aan de hand is.