Hallo, Wij hebben in de woonkamer een open trap. De enige optie voor een traphekje beneden lijkt me een hekje dat rust op de tweede tree van de trap, en dan het liefst een rolhekje want anders klapt dat ding zo ons (niet al te grote) kamer in vanaf die tweede tree. Wie heeft zo'n rolhekje? Wat is jullie ervaring ermee? Ik weet dat ze bestaan, maar zag ze zo gauw niet in de babyspullenwinkel. Welke kan ik het beste kopen en waar zijn die dingen een beetje betaalbaar?
kiddy guard heet t. Heeft voor en nadelen zoals elk ding wel. Mijn voor en nadelen zijn Voor: - neemt weinig ruimte in - katten kunnen eronderdoor klimmen omdat t meegeeft na: - Kan t niet met 1 hand openmaken. Je hebt aan beide kanten een hand nodig en t pinnetje moet je blijven vasthouden anders maakt t enorme herrie - niet geschikt boven de 2 jaar. Beetje ruw spelen of klimmen en ze zijn er zo overheen of zelfs onderdoor. Dit mag niet maar hoe groter hoe sterker ze worden. Kiddyguard oprolhekje
Hoi, Wij hebben ook zo'n hekje, wij vinden hem ideaal, want we hebben weinig ruimte op de overloop boven. We hebben hem bij Babydump gekocht, maar ik heb ze ook al wel bij Prenatal, babyplanet ed. gezien.
ik heb er ook voor gekeken.... maar ik zie dat een heleboel mensen ze kort of ongebruikt te koop zetten.... dan ga ik toch denken waarom is dat????? het leek mij in eerste instantie ook handig.... maar las je met de baby de trap op loopt en je kunt hem niet met 1 handbeweging sluiten of openen en je hebt nog een peuter rondlopen.... lijkt m niet handig... gr Jose
Heb er ook 1 van Kiddyguard, en kan hem prima met 1 hand openen hoor! Wel maakt ie dan wat herrie, met als bedoeling dat ALS je kindje hem zelf op een of andere manier openkrijgt dat je dat dan hoort. Met 2 handen is ie geruisloos. Wel heerlijk dat ie amper ruimte inneemt!
fijn traphekje! wij hebben 'm al zo'n 3 jaar. Eerst voor de honden, zodat die niet naar boven konden, en toen voor ons meisje.
Bedankt voor jullie reacties. Op de momenten dat het ding geen herrie mag maken (als meisje naar bed gaat bijvoorbeeld vind ik dat niet prettig) kan ik hem natuurlijk ook gewoon vooraf open doen.. Mijn ouders hadden vroeger trouwens zo'n harmonicamodel, maar die zie ik nu ook nergens meer.
@Danabelle; Op die momenten heb je bovendien 2 handen vrij (meestal), dus kun je hem geruisloos openen en sluiten. Ach, en herrie is ook maar relatief hoor!
Mn ouders hebben m ook ja. Voor 2-, bij 1 of andere kringloop gekocht. Ze wisten daar niet wat het was, maar mn moeder wel Maar goed, is erg handig omdat ie geen ruimte in neemt, maar hij is idd moeilijk te openen met 1 hand. Maakt nu niet meer zoveel uit nu ze ouder is, maar toen ze nog niet kon staan vond ik m niet handig!
@ Roodkapje1979, dat is nog eens een koopje! Hij zou bij ons overigens beneden bij de trap moeten komen, niet boven. Dus ik denk dat met twee handen openen niet zo'n punt is, want dan kan ik mijn dochter gewoon even op de grond zetten/leggen of in de box, en dan kan ik hem openmaken. Bovenaan de trap kunnen we wel een gewoon klaphekje kwijt.
Ja, die hadden mijn ouders vroeger ook. Maar ik vermoed dat daar aardig wat vingertjes tussen hebben gezeten en dat ze daarom niet meer in de handel zijn.
wij hebben het rolhekje ook voor boven aan de trap en zijn er zeer tevreden over. Wij doen hem alleen maar dicht als ze boven rond loopt dus dan heb je makkelijk twee handen vrij. Ik vind het ideaal dat het zo weinig ruimte in neemt. VOlgens mij zijn alle traphekjes maar tot 2 jaar omdat ze er daarna over heen kunnen klimmen. Dus niet alleen dit hekje.
Tot 2 jaar omdat ze er over heen kunnen klimmen? Denk dat ze dat nog niet voor elkaar krijgt als ze 3 is haha
Hoi, Ik heb ook de kiddy guard. Of ik heb iets niet goed gedaan maar vind het echt een rotding! Hij hang hier boven aan de trap (wonen op de eerste verdieping) Maar krijg hem al met moeite met 2 handen dicht. Vant weekend gaan we hem nog is opnieuw plaatsen. Hoop dat ik dan een ander oordeel kan geven. Iemand tips waar ik goed op moet letten? Groetjes!
echt idd goed recht anders is t een drama, dan moet je zowat je hand verdraaien om een dicht te krijgen
Hier hebben we ze ook, vind ze geweldig. Was wel even oefenen met open en dicht doen Ben er echt tevreden over, wij hebben ze toen via een site in duitsland gekocht, dat was goedkoper..
Ho even.. goed recht? Ik had juist gelezen dat je hem ook schuin, bijvoorbeeld op een traptrede, kunt plaatsen? Dus tussen twee muren die niet recht tegenover elkaar staan? Voor de duidelijkheid: hij moet hier ónder aan de trap, maar óp de tweede trede. En zal dan gemonteerd moeten worden tussen twee balken ('muren') die niet recht tegenover elkaar staan. Daar leek hij me zo handig voor.. Nouja, we hebben nog niets aangeschaft..
Er zit allemaal bevestigingsmateriaal bij om hem bv aan een paal ipv aan een muur te bevestigen. Hij kan idd ook scheef (om een hoek wordt afgeraden), maar de haken waar het hekje aangehangen moet worden om dicht te gaan moeten wel redelijk recht hangen. Volgens mij zijn alle traphekjes maar tot 24 mnd, heeft iets met juridische aansprakelijkeheid te maken. Alleen bij het ene hekje staat het duidelijker aangegeven dan bij het andere. Ik zou trouwens wel graag horen hoe jullie dit hekje met één hand openmaken. Als ik dat palletje heen en weer haal moet ik dat vasthouden en met m'n andere hand het hekje uit de haken halen. Anders schiet dat palletje weer terug en is 'ie niet meer ontgrendeld. Daar heb ik twee handen voor nodig.