He meiden... Ben ik weer na zo een lange vermoeiende dag... was 18.40 uur klaar bij het ziekenhuis. Om 12.45 uur had ik een echo al gehad bij een verloskundige... omdat die van mij geen echos doet. Nou daar bleek mijn kindje mooi in de groei te zitten. Hij was volgens echo mooi gegroeid en geschat op ongeveer 2300 gram... Prima.. zat nu op P24. Bij de gyn was dat weer anders... Hij werd geschat op ongeveer 2000 gram... Er is gelet op mijn navelstreng, op de functie van de placenta en er is een hartfilm van 30 min gemaakt. Dat zag er prima uit. Maar omdat het kindje klein is willen ze mij overnemen. Ik moet dus vanaf nu mijn afspraken maken bij de gynaecoloog. Dus geen VK meer voor mij. Mijn bevalling is nu ook verplicht in het ziekenhuis en onder begeleiding van een gynaecoloog dus ook niet meer van de vk. Er is geen oorzaak gevonden van de groeiachterstand van mijn kindje gelukkig. Bloedvaten van mijn navel naar de baby liepen goed... dus... Hij zei dat ik me geen zorgen moest maken. De lengte was niet zorgwekkend. Maar wel altijd goed om het onder controle te houden. Verder is gekeken naar de conditie van de baby... Nou mijn jongen maakt het gelukkig goed in mijn buik... Ik moet hem wel altijd voelen.. minstens 5x per dag... voel ik hem minder gelijk bellen. Verder veel rust nemen. Niet meer sjouwen, niet meer veel trap lopen, 1x in de week naar school etc etc. Klink redelijk goed... maar ja werd angstig van al die couveuses op de gang... grrrrr... Ik ga nu even slapen ben doodmoe.... liefs.
Fijn dat het allemaal mee viel! Wel een groot verschil in gewicht op de echo's maar dat hoor je toch vaak zeg... Ik hoop dat het een geruststelling is dat je bij de gyn loopt nu, en de gyn zei dus zelf; maak je niet teveel zorgen! Je ventje maakt het goed, er is niets aan te zien waarom hij klein zou zijn, dus je krijgt gewoon een klein kindje!! Enneh wat betreft couveuze's; ook voldragen, grote kindjes van bv 4 kilo moeten soms even in een couveuze he, als ze een moeilijke start hebben!
Nee hoor maak je geen zorgen. Bij mij was het omgekeerd... ze schatte Julian op een ruime 8 ponder hahaha en hij was met de geboorte 3225gr dus zaten er helemaal langs!!!! Ondanks een liggingsecho!
Damiana, wat fijn!! Jij hebt dus ook goed nieuws gehad. Zat zo voor je mee te duimen! Jouw kindje op P24, goed hoor! Mijn Frummel nog op P10 en probeer me nu ook niet meer druk te maken.
Nou hij zat op P24 bij de verloskundige maar de gynaecoloog had het nog over tussen P8 en P10... Dus, maar ja het is niet zorgwekkend ook gezien mijn bouw...Ik ben maar 1.60 en slank.. normaal gewicht 52 kg. Ik krijg gewoon een kleine man... als hij maar gezond is denk ik dan maar.... over een week weer terug.. die gynaecoloog was zooooooooo een lekker ding niet normaal en hij zal waarschijnlijk mijn bevalling doen... nu gaat het helemaal niet meer lukken met persen.... Naast 2 leuke mannen Ja ja dames ondanks dat ik daar best zenuwachtig zat... kon ik nog even de gyn goed bekijken voelde me even weer de ouwe ik. En die rot ex van mij (toch is hij ook best lief) zat daar echt indruk te maken... kon me daar echt vreselijk aan storen soms... alsof ik met 2 gynaecologen zat te praten... echt hij weer. Maar soms kon ik wel om hem lachen, als we bijvoorbeeld op de gang liepen en ik me zo zat te stressen kwamen we weer van die couveuses tegen hij keek me meteen lachend aan van "moet jij die ook weer zien"....... Maar ja... het is voor nu even achter de rug.... wel fijn dat hij erbij was.
Ik heb even een vraagje aan de dames met kleine kindjes. Is dit ook aan jullie buik te zien? Mijn kindje word bij de geboorte geschat op een krappe 6 pond, maar mijn buik stelt ook echt niets voor, heeft dat verband met elkaar?
Nee je buik zegt niets over je kind... Ik had al een flinke buik vanaf 20 weken... Nu nog hoor... Heb echt een zwangerebuik.. super rond kan niet missen.. en iedereen zei zo je krijgt een groot kind... Nou mooi niet want hij is kleiner dan de gemiddelde dus nee je buik zegt niets over het kind.
Fijn damiana dat het toch goed is. en rustig aan doen kan nooit kwaad! Ook wel een fijn gevoel dat je onder extra controle staat toch? Ik heb morgen de echo in het ziekenhuis. heb steeds vrouwen, wil ook wel eens een lekkere man ghe ghe
Nee, ze zeggen van niet. Maar ik twijfel daar toch aan. Mijn buik stond stil tussen week 21 en 25. Precies wanneer het kindje ook groeiachterstand opliep. Dus tja.... En vaak heb je minder vruchtwater als je kindje klein is, maar dat hoeft niet perse. De hoeveelheid vruchtwater zegt wel iets over de grootte van je buik.
klopt... mijn vruchtwater is prima.. mijn buik is ook lekker vruchtwater vol.... maar baby is lekker klein heb er nou vrede mee.
Ik had ook 2 kleine meisjes.: Mijn oudste was geboren met 39 weken en ze was 2835 gram en 47,5 cm Mijn jongste was geboren met 37 weken en 2490 gram en 46,5 cm allebei kerngezond en geen couveuse Fijne zwangerschap verder.. Liefs..
Hier een baby die klein geschat werd (3000 gram), maar nog veel kleiner bleek nl. 2510 gram bij de geboorte. Géén couveuse, maar wel een ziekenhuisopname van 6 dagen i.v.m. te snelle gewichtsdaling (minder dan 2200 gram in 2 dagen), hypo's (suikerspiegel) en een maagsonde want geen energie om te drinken. Nu 7 weken later weegt ons bonkie 4200 gram, dus gaat hardstikke goed Succes met je bevalling!
hallo ik ben vorig jaar bevallen van een gezon meisje van 2615 gr. ze zeiden tegen mij ook dat ze achter liep op groei. en dat ze der misschien eerder gingen halen. bla bla bla. ik vind het zoiezo kwats dat ze zeggen ja ze loopt 2 weken achter ofzo. want ieder kindje groeit na zijn eigen curve, mijn man en ik zijn allebij klein. dus is het ook niet zo raar dat ons kindje niet 8 pond zou worden. ze maken je al snel bang om niks. en het ligt ook aan de gyn die je hebt. de een maakt er een drama van de ander zegt maakt je geen zorgen. als de rest allemaal goed is hartje enz enz, en alles gelijk groeit dan is het toch goed. laat je niet gek maken o trouwens onze dochter is nog steeds niet de grootste zit onder de middelijn, ma is zo gezond als een visje. dus komt allemaal goed. grtjes patries
klopt de verhoudingen van het lichaampje en hoofd kloppen wel gelukkig het is niet dat hij een te groot hoofd heeft en een inimini lichaam... alleen is zijn beentje nu misschien een week kleiner dan het hoofdje... etc etc... Ik wil me ook geen zorgen meer maken voor voorlopig... het hartje klopte netjes en mijn kindje maakt het goed in mijn buik... wat gisteren gezegd is... dus dat is in ieder geval fijn... en idd ik ben ook niet groot dus mijn kindje kan ook niet zoveel groter worden...
Er is meestal helemaal geen specifieke reden waarom sommige babies klein worden geboren: hier bleek mijn placenta ieniemini, maar dat hebben ze niet kunnen zien met al die echo's, doplers etc. Dat was toch nog een verrassing op de ok...onze beeb zat vanaf week 28 op P5, daarvoor was hij gewoon gemiddeld, maar daarna gaan ze ook pas echt groeien en hebben ze de placenta écht nodig. Ach hij is nu vrolijk, lief en gezond. Voorlopig zal hij licht blijven, maar qua lengte loopt hij gewoon mee met het gemiddelde, dus gewoon een lange dunne worm
Vandaag heb ik weer een echo gehad in het ziekenhuis. Gelukkig mocht ik weer naar huis. onze baby is in 2 weken tijd 300 gram gegroeid. hij of zij weegt nu 1800 gram. Ik moet nu wekelijks terugkomen in het ziekenhuis voor controle en rust houden. Echt heerlijk dat ik niet hoef te blijven! Straks even weer babywasjes draaien maar nu eerst even pannenkoeken bakken mmmm