Baby op bestelling voor slechts €14.000,-

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door MamaEsther, 13 mei 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MamaEsther

    MamaEsther Fanatiek lid

    24 okt 2006
    1.535
    0
    0
    Pompbediende/Shopmedewerkster
    Laag Soeren
    Uw droombaby voor 14.000 euro

    Kandidaat-ouders kunnen kind 'bestellen' in Amerikaans ziekenhuis

    BRUSSEL - Een ziekenhuis in Los Angeles biedt ouders de mogelijkheid hun baby zelf samen te stellen. Een meisje met blond haar en blauwe ogen? Een jongetje met groene ogen en donker haar? Dankzij 'cosmetische medicatie' zou het allemaal mogelijk zijn.
    Waar anders dan in het mekka van de plastische chirurgie, Los Angeles, kunnen rijke kandidaat-ouders een baby op maat bestellen? Een vruchtbaarheidskliniek meent een methode te kunnen aanbieden waardoor je zelf het geslacht en de kleur van ogen, haar en huid kan bepalen.

    De behandeling is gebaseerd op pre-implantation-genetic-diagnosis (PGD). Met die techniek kunnen specialisten al verscheidene jaren ziektes of afwijkingen opsporen bij embryo's. Sinds kort is de methode verfijnd en is het ook mogelijk om voldoende dna te identificeren waardoor je als het ware in elke cel kan kijken. Dokters kunnen vaststellen wat de specifieke eigenschappen zijn van elk gen. Geneticaspecialist William Kearns, die de methode op punt stelde, vergelijkt het met de zoekmachine Google Earth. 'In het begin was het mogelijk vanuit de ruimte straten terug te vinden, vandaag kunnen we door de ramen van de huizen kijken', zegt hij.

    De techniek maakt het mogelijk embryo's nog beter te screenen op ziektes of genetische afwijkingen. Maar Jeff Steinberg, directeur van een vruchtbaarheidskliniek in Los Angeles, ziet een veel lucratievere toepassing. Hij zat mee in het team van specialisten die de eerste proefbuisbaby Louise Brown, in 1978, op te wereld zette en wil de nieuwe techniek voor cosmetische doeleinden gebruiken. 'Hier in Los Angeles wil iedereen een rechte neus en een mooie kaaklijn', zegt hij in een interview aan de Britse krant Sunday Telegraph . 'Mensen zijn bereid veel geld te betalen voor plastische chirurgie.' De prof ziet niet in waarom toekomstige ouders al niet vooraf kunnen bepalen welk geslacht hun baby zal hebben en hoe hij/zij er moet uitzien. 'Ik begrijp dat veel mensen zich hier zorgen over maken', zegt hij. 'Maar we kunnen niet ontsnappen aan de vooruitgang in de wetenschap. IVF werd destijds ook op veel scepsis onthaald, vandaag wordt er niet eens meer over gesproken. Als ik nu om de oren word geslagen met kritiek, dan kan ik daarmee leven.'

    Volgens Steinberg zijn er al 'vijf of zes' verzoeken gekomen van kandidaat-ouders. Hij verwacht dat de eerste designbaby volgend jaar wordt geboren. Ouders betalen daarvoor 18.000 dollar (ruim 14.000 euro).

    De plannen van Steinberg stuiten op heel veel verzet. Vruchtbaarheidsspecialisten reageren woedend. 'Steinberg is op mijn onderzoek gesprongen, maar ik ben het volstrekt oneens met zijn bedoelingen', zegt William Kearns. 'Mijn enige doel is ouders te helpen een gezonde baby te krijgen.'

    In eigen land reageert professor Jean-Jacques Cassiman verbaasd op het nieuws. 'Ik vrees dat het niet meer is dan pure volksverlakkerij bedoeld om geld uit de zakken te halen van rijke kandidaat-ouders', zegt hij. 'Ingrijpen op genetisch materiaal is vooralsnog onmogelijk.'

    Bron: http://www.nieuwsblad.be/Article/Detail ... =GR6273TC7



    :confused: KOTS!! :confused:
     
  2. gemke

    gemke Niet meer actief

    nouja zeg belachelijk dat dat kan
    ik bedoel je krijgt een kindje dat van jou en je partner is dat mag je toch zien
    niks is perfecter dan een eigen uiterlijk waar niemand een kopie van is of kan zijn
     
  3. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    dit moeten ze echt verbieden en wordt er gewoon kotsmisselijk van dat dit kan. elk kind is uniek en bijzonder en waarom er dan aan sleutelen. voor bepaalde ernsige ziektes oke maar voor het geslacht of omdat het blauwe ogen moet hebben is gewoon ziek. als ze dit doorlaten dan komen er nog flink wat protesten denk ik.
     
  4. momhairy

    momhairy Fanatiek lid

    13 aug 2007
    2.180
    0
    36
    kapster
    ik vind echt dat dit niet kan en mag..laten ze lekker dat geld aan een project geven voor mensen die moeilijk kinderen kunnen krijgen of geen kinderen voor adoptie....

    laat lekker de natuur zijn werk doen....
     
  5. Daydreamy

    Daydreamy Fanatiek lid

    7 sep 2007
    3.945
    42
    48
    Vrouw
    Onderwijsassistent
    Ergens in de Polder
    :confused: :confused:

    Dit moet echt verboden worden!! om misselijk van te worden zeg, gadverdamme!!
    dat er ook echt mensen zijn die dit willen :( waar gaat de wereld toch heen :(

    Helemaal mee eens!
     
  6. R1lana

    R1lana Fanatiek lid

    24 mrt 2009
    4.465
    0
    0
    Huisvrouw
    Venhuizen
    dit gaat echt veel te ver
    hier word ik dus pas echt misselijk van !!
     
  7. Kirby

    Kirby Fanatiek lid

    1 jun 2006
    4.175
    0
    0
    Roeselare
  8. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    :sick: :sick: niet normaal dit echt weer Amerika...Vreselijk dat zouden ze gelijk moeten verbieden!!
    Laat ze idd dat geld voor goede doeleinden gebruiken en niet voor de wensen van die rijke apen..dat mensen zich er ook gewoon al voor aangemeld hebben dat is echt triest als je zo bent....
     
  9. wendyp

    wendyp Niet meer actief

    What's next?

    Een drive in, dat je bij het poortje je bestelling kan laten opnemen en dan bij het volgende venster je baby kan ophalen?

    Ik vind dat dit ook niet mag en kan! Ik vind je moet blij zijn met wat je krijgt, ernstige ziektes daargelaten.
     
  10. LadyDaisy

    LadyDaisy Niet meer actief

    Waarom zouden (toekomstige) ouders niet deze keuze mogen hebben?
    Het gaat maar om de kleur haar en ogen...
    Er wordt al gescreend op ziektes, en daar wordt door veel mensen al negatief op gereageerd.

    Ik vind dat als de techniek er is deze ook gebruikt mag worden.
     
  11. wendelaa

    wendelaa VIP lid

    30 nov 2008
    8.641
    0
    36
    Noord Brabant
    Nou ik vind het ook niet kunnen hoor!
    Voor bepaalde ziektes, oke dat kan ik wel begrijpen.

    Maar het uiterlijk!
    Dat slaat toch nergens op, net zo achterlijk als mensen die een bepaalde kleur hond of kat nemen omdat ie beter in t interieur past!
     
  12. Isolde

    Isolde Actief lid

    9 dec 2008
    211
    0
    0
    rotterdam eo
    Met alle respect hoor maar dat ben ik niet helemaal met je eens!I Ik denk dat wij mensen eens gewoon tevreden moeten zijn met wat ons gegeven word!! We moeten maar niet alles willen plannen, en zeker niet uitzoeken hoe je kind eruit komt te zien. Een aantal jaren geleden was er ook zo'n mafketel die een superras wilde creeren, daar spreekt nog steeds iedereen schande van, zijn wij dan een haar beter als we zelf deze methode gaan toepassen........
    Een kind is nog steeds een geschenk een wonder, het spijt me als ik hier iemand mee kwets maar kan er nu eenmaal niet anders over denken!

    Het zullen de hormonen wel zijn, maar kan hier echt met mijn pet niet bij!!
     
  13. boni001

    boni001 VIP lid

    1 mrt 2008
    6.548
    0
    36
    Twente


    Nou idd!
    En krijgen de ouders het geluksgen voor de baby ook bijgeleverd?!?!? Leuk voor zo'n kindje, papa en mama wilden je alleen maar hebben met blond haar en blauwe ogen.
    Het allermooiste aan mijn kind is juist te zien hoe ze zich ontwikkeld én om jezelf en je partner terug te zien in haar/hem.
    Pfff.
     
  14. Daydreamy

    Daydreamy Fanatiek lid

    7 sep 2007
    3.945
    42
    48
    Vrouw
    Onderwijsassistent
    Ergens in de Polder
    Inderdaad! mooi gezegd :)
     
  15. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    Screening is iets waar je heel erg mee moet oppassen. Dat is namelijk tegennatuurlijk en kan heel ernstige gevolgen hebben. Zeker met betrekking tot de keuze van het geslacht; je kunt daardoor een scheve verhouding creeeren tussen jongens en meisjes met alle mogelijke (onbekende) gevolgen van dien.

    Ik verbaas me dat het mag! Hier in Nederland is het streng verboden en terecht! Straks gaan ze zeker ook kinderen klonen daar is dat stomme Amerika. Tssssk.
     
  16. Merijn

    Merijn Niet meer actief

    IVF is trouwens ook niet zaligmakend. Ik begrijp wel dat daar veel weerstand tegen was en dat blijkt ook wel deels terecht. Maar dat is nog tot daar aan toe. Bepalen of je een jongen of meisje krijgt met blauwe of groene ogen is gewoon in geen enkel opzicht een noodzaak. Laten we het manipuleren van genen en dergelijke zo min mogelijk houden alstublieft.
    Straks willen rijke ouders een kloon van hun ongeneselijk zieke kind :rolleyes: Want ja, dat kunnen ze ook. Moeten we er dan maar gebruik van maken?
     

Deel Deze Pagina