Hoi allemaal, Sinds een paar dagen krijgt mijn zoontje van bijna 7 weken 5 flesvoedingen van 200 ml. Hij krijgt nu ongeveer om de 5 uur een voeding. Dit betekent dus ook een nachtvoeding. Mijn vraag is hoe jullie ervoor gezorgd hebben dat de nachten steeds langer worden? Wat ik nu doe is de nachtvoeding zo simpel mogelijk houden: klein lampje aan, luier verschonen en na de fles direct weer in bed zonder tussendoor te praten of te spelen met hem. Ik merk wel dat hij snachts makkelijker in slaap valt dan overdag, maar de tijd tussen alle voedingen blijft hetzelfde. Ik heb overwogen (nog niet gedaan) of ik hem overdag tussendoor misschien eerder wakker moet maken voor de voeding. Dus dat er overdag bijvoorbeeld 4 uur tussen de voedingen zit en snachts 6. Maar mijn angst is dan dat hij snachts alsnog eerder wakker wordt en een voeding wilt. Van het consultatiebureau hoorde ik dat hij tot 4 maanden sowieso niet meer dan een liter melk per dag mag... dat krijgt hij nu al dus ik vind het een beetje spannend om hem binnen 5 uur te voeden. Dus hoe hebben jullie dat gedaan/doen jullie dat? Als jullie baby zelf een ritme ontwikkelde ben ik erg benieuwd hoe dat proces gegaan is. Alvast bedankt!
Je mag niet meer dag 30 schepjes melkpoeder per dag geven, dat komt neer op 5 flessen van 180+6=200 ml. Dag- en Nachtritme ontstaat vanaf de 6 weken, omdat de kleine dan de hormonen gaat aanmaken. Als je kleintje 's nachts goed slaapt dan heeft hij dat al. Nachtvoedingen kunnen bij veel baby's nog maanden doorgaan, dus richt je nergens op op dat punt. Je kunt wel proberen om de flessen op tijden te gaan geven, maar hier werkte dat niet, ze kwamen 's nachts alsnog voor een fles omdat hun slaap dan eventjes uit was of zo. Ik zou het gewoon proberen en dat enkele dagen de tijd geven. Omgooien kost ook aanpassing, dus tijd. Ik persoonlijk zou het gewoon laten gaan en het ritme van je kleintje volgen. Dat werkt het beste, omdat ze kunnen slapen wat ze nodig hebben. Hij is pas 7 weken, dus is het veel te vroeg om hem in een ritme te dwingen als je het mij vraagt. Kinderen moeten tegenwoordig veel te snel volwassen gedrag vertonen.
Ik ben voorstander van het bijsturen van het dag- en nachtritme van je baby. Deden wij eerst niet, maar dl ging dan pas om 5 uur 's ochtends slapen en sliep dan bijna de hele dag en werd weer wakker als papa&mama naar bed moesten Vanaf 6 weken heb ik daarom overdag echt om de 3-4 uur gevoed en haar dus ook wakker gemaakt hiervoor. 's Nachts voedde ik dan op verzoek. Na 2 weekjes sliep mevrouwtje de klok rond. Tot op heden (afkloppen!) is ze 's nachts nooit meer wakker geweest. Daarnaast kun je ook overdag de gordijnen openhouden.
Wij hebben vanaf het moment dat de kz weg was gevoed op verzoek. Eerst met borstvoeding, later met de fles (na ongeveer een maand). Dit hield in dat we hem het ritme (grotendeels) lieten bepalen. We probeerden ongeveer 4 uur tussen de flessen te laten zitten, maar als hij na 3 uur al honger had gaven we hem dan al de fles. En als hij na 5 uur nog geen signalen had gegeven dat hij honger had, dan gaven we hem wel op eigen intiatief de fles. Na een poosje begon hij soort van te 'clusteren', dus overdag liet hij er opeens telkens 3 uur tussen zitten.... Maar 's nachts ging hij dan juist steeds langer doorslapen. Hij heeft zijn ritme op die manier zelf geregeld uiteindelijk. Nooit problemen gehad met het minderen van flessen ook niet, hij gaf het allemaal zelf aan. Toen we overstapten op opvolgmelk ging hij direct van 4 naar 3 flessen.... Maar sorry, ik dwaal af... Ik zou aanraden om op verzoek te gaan voeden.
7 weken en dan al op 200 cc? Hier was max 150 water 5 schepjes voeding. Soms 5 cc extra water voor de ontlasting die ging moeilijk. Dus zou wel terug gaan na de 150 5 schepjes en 4u maxtussen de voeding Denk dat het wel fijner is. 5 a 6 voedingen per 24 uur. Hier was het toen even denken. Doe even in. 1e: 3 uur nacht 2e: 7 uur ochtend 3e :11 uur middag 4e: 3 uur middag. 5e: 7u avond. 6e: 10 u avond. (deze werd steeds minder en verviel langzaam. Zo zag het er ongeveer uit soms moest ik haar wakker maken na 4 uur wat ik dus ook deed door even een beetje te rommelen in haar kamer of wakker streelde. Soms verschoof het een uur als ze 4u in de nacht kwam maar de laatste fles deed ik 10 uur gewoon een rust moment. Hou je de gordijnen overdag open? dit deden wij wel en na 6 maanden deden wij die dicht. En wat je snachts doet is goed mij werd toen dit ook gezegd om haar de nacht ritme te krijgen want wij hebben een piriode gehad dat ze 3x in de nacht kwam en 2 x in de dag dus die was helemaal van de riggel mij werd verteld maak het zo onaantrekkellijk mogelijk
Hier nooit iets gedaan, het kwam vanzelf. Heb altijd op verzoek gevoed(geef kv) en op een gegeven moment, denk met 6 weken zat er ineens een ritme me. Hij wordt tussen 6-7 wakker, krijgt 7 uur fles en 11 uur de laatste. 8 uur gaat hij op bed. Heb hem nooit wakker gemaakt voor een voeding maar goed, hij kwam uit zichzelf wel om de 4 uur. Je kan het eens doen, kijken hoe het gaat. Ik zou de voeding wel terug schroeven. Vind dat je hem onnodig veel geeft.
Ik zit me heel hard te bedenken hoe dat bij ons ging. En ookal is het zo kort geleden, ik vergeet nu al de helft. Anyway. Wij voeden ook op verzoek. En ik merk dat er nu sinds een paar weken pas echt een ritme in zit. Wij hebben geprobeerd haar steeds iets eerder op bed te leggen en dan maar te zien wanneer ze honger had. Dit werd steeds iets later. Nu slaapt ze goed en wordt tussen 6 en 9 wakker voor haar fles, meestal rond 7. Als ze voor die tijd wakker word, heeft ze geen honger maar is ze gewoon even wakker. Dan geven we haar een schone luier een knuffel en een speen en dan gaat ze (meestal) zonder mopperen weer heerlijk slapen. Wat het CB vaak adviseerd is om 's nachts kleine flesjes te geven. Maar je zoontje is pas 7weken, daarvan mag je nog niet verwachten dat hij van 19:00-07:00 slaapt.. Wij zaten trouwens bij 7wk nog op 6 a 7 flesjes ik denk 120/150(ivm overgeven).
Ik zou gewoon blijven voeden op verzoek en het over je heen laten komen. Hij geeft zelf wel aan wanneer hij een fles nodig heeft. Wij hebben het ook een paar keer geprobeerd om bijvoorbeeld om 23.00 uur de laatste fles te geven (dus wakker maken), maar dat werkte voor geen meter. Hij werd dan alsnog snachts wakker. Nu na 4 maand ongeveer, eigenlijk sinds ik weer werk, begint er ietsje ritme te komen. Hij slaapt sinds een week of 2 ineens door vanaf een uurtje of 7 / 8 savonds tot 5 /6 uur sochtends. Zonder fles tussendoor. Trouwens om de 5 uur voeden daar moet je echt blij mee zijn. Die van ons heeft heel lang nog om de 2 uur voeding gehad. En nu na 4 maanden nog steeds om de 3 uur (soms zelfs 2,5) overdags. Ik dacht dat er nooit een ritme in zou komen, maar het ging toch vanzelf. Het beste is om het gewoon los te laten en het ritme van je baby te volgen. Dat geeft echt het meeste rust.
Grote genade zoveel voor 7 weken?? En zelfs met 4 maanden mag er nog geen fles af als je gaat bijvoeden. Een maag is echt niet zo groot hoor! Je kan dan beter forte voeding overwegen en dan 120/4 of 150/5 klaarmaken.
Hier ging dat allemaal vanzelf, met 7 weken sliep mijn dochter van 23 laatste fles door tot 0630uur volgende fles. Hier nooit wakker gemaakt voor de fles, altijd op verzoek fv gegeven. Naderhand de avondfles steeds meer gaan vervroegen en wat indikken. Maar dat is voor jou kindje nog veelste vroeg.
Bedankt voor de tips! De 200 ml heb ik gisteren besproken met het consultatiebureau. Zij adviseren om het toch even zo te laten. Fijn om te lezen dat er vanzelf een ritme ontstaat
Ik zou kleinere flesjes geven en dan om de 4 uur gaan voeden overdag en je kleintje niet meer wakker maken voor de avondfles van 22.00/23.00. Je geeft nu om de 5 uur 200ml 5 flesjes. Kan je bijvoorbeeld vanaf 7.00 tot 19.00/20.00 om de 4 uur voeden met kleinere flesjes en na 19.00/20.00 op verzoek laten komen. Je kan snachts het flesje ook nog kleiner maken maar op deze leeftijd hebben ze echt nog nachtvoedingen nodig. Hoeveel weegt je kleintje?
Wat hier hielp om een dag en nachtritme te krijgen: -De slaapkamer overdag licht houden en 's nachts donker -'s Avonds een slaapritueel als hij naar bed gaat -Voeden op verzoek maar max. 4 uur ertussen. -Overdag geluiden zoals stofzuigen en wasmachine/droger en 's avonds stil. -'s Morgens zelfde tijd wakker maken met ochtendritueel bijv gordijnen opendoen etc. Wij hebben zoonlief altijd tegelijk met dochterlief om 19 uur naar bed gebracht met avondritueel zoals badderen, fles melk (niet voor dochterlief hoor), verhaaltje voorlezen, muziekje aan en slapen. Duurde even maar op een gegeven moment viel hij bijna direct in slaap. In het begin gaven we hem nog een voeding als wij naar bed gingen maar dan dronk hij maar 40 of 50 cc. Op een gegeven moment lieten we hem zelf komen. Eerst nog 2 keer per nacht (ca 1 uur en 5 uur) daarna maar 1 keer (rond 3 uur). Dat werd steeds later. Nu heeft hij afgelopen nacht voor de eerste keer het klokje rond geslapen van 7 tot 7. Ik vind 200 cc voor deze leeftijd ook vrij veel hoor. Bij ons leek het ook die kant op te gaan totdat wij Hero extra gingen gebruiken. Daardoor hebben wij zoonlief tot gisteren 150/5 kunnen geven. Doordat hij nu het klokje rond geslapen heeft en dus maar 4 flessen krijgt, probeer ik 180/6 maar dat drinkt hij nog niet helemaal leeg. Zoonlief weegt trouwens rond de 5,5 kilo.