Op 12 November te horen gekregen dat het hartje niet meer klopte. Op 21 November medicatie ingebracht om het op te wekken. Vandaag bij de gynaecoloog geweest. Baarmoeder is leeg. Er was zelfs al weer baarmoederslijmvlies op aan het bouwen. Ik mocht bloedonderzoek laten doen maar dan moest de eerste keer bloed prikken over 6 weken en dan 6 weken daarna weer. En in de tussentijd niet zwanger worden. Ik vind dat zelf te lang en wil zsm verder. Ze zei ik hoop het natuurlijk niet maar mocht het weer een keer gebeuren kun je het dan laten doen. Maar nu mijn vraag: kan ik mss wel op sommige dingen al bloed laten prikken? Of moet er bij alles waar op geprikt wordt minstens 6 weken tussen zitten?
Je kunt alvast chromosoom onderzoek doen als jullie dat willen. Let wel op, het is een duur onderzoek en meestal komt daar niets uit. Wij hebben het wel gedaan omdat we echt alles wilden uitsluiten. Schildklier zou ik ook laten prikken, die kan volgens mij ook wel wat eerder. Met name de bloedstolling moet je even mee wachten als je een betrouwbaar beeld wilt. Wij hebben daar trouwens niet op gewacht. Ik heb een cyclus overgeslagen en toen laten prikken, maar de tweede keer prikken is er niet meer van gekomen omdat ik toen blijvend zwanger was.
Ze zei omdat het nu een andere donor was dan vorig jaar dat de kans dat het iets genetisch is klein is. Ik las idd ook over schildklier en vitamines etc.
Het kan natuurlijk ook een chromosoom afwijking bij jezelf zijn (waar je zelf niets van merkt). De keuze is aan jezelf, je kunt ook eerst de rest doen. Chromosoom onderzoek duurt de uitslag wel lang van. Ja schildklier, Vitamine D en misschien ook B12 zou ik laten doen.
Hangt af wat ze willen prikken? Is je 3e vroeger miskraam of 2e late? Heb je andere medische problemen etc? ik weet alleen over de late miskraam na 2e keer (eerste keer is maar basis onderzoek). > gelijk kan je onderzoeken: Infecties met kweek; bloed: schildklier, vitamines (d belaangrijk), Homocystine; Dna navelstreng; obductie kind en placenta; Dna jij, dna partner, kariotypering. alle uitslagen ervan krijg je na paar dagen behalve dna die duurt 6-10wk. > na 10-12 weken Na bevalling minimaal kan je op alle stollingsproblemen prikken en dan na twee weken als het niet genetisch is nogmaals. Ik heb geen advies gekregen om niet zwanger te worden: ik kon gelijk zwanger proberen worden en mocht dat lukken met onderzoeken dan doen ze dat en anders niet. Er is wel wat gevonden maar ze doet eigenlijk niets tegen: genetische stollingsafwijking zonder anamnese, dna afwijking genen op X zonder aanleiding; te veel windingen op navelstreng (75) waarvan 35 max toegestaan; vitamine d te laag (35); dubieuze vaginale bacterie onschuldig normaal de meeste vrouwen hebben die gewoon maar moest ab preventief: verder geen aanwijzing want gezonde Zwangerschapppen onderzoeken ze niet; ik had naast de gezonde kids miskramen dus kans gewoon 50% op miskraam waarom geen uitslag of duidelijkheid omdat er is geen grootschalige onderzoek na geweest. o ja alles kon ik enkel doen via miskraampoli specialistische arts.. daar moest ik na miskraam nog eens 3wk wachten eerst voor afspraak. ik heb dna afwijking waarvan ik niet wist ik drager bent (niemand in familie): eerste meisje die hartje gestopt was met 15wk had die dus lieten ze ons onderzoeken. Dat duurde wel even 10wk dacht ik en bij afspraak klinische geneticus gaven ze aan dat het zo uniek is dat ze niets van weten Maar aangezien ik gezond bent, mijn familie en kinderen is niets aan de hand (is ook een copy van 3x genen). Het zijn wel uit nieuwe inzichten Kabuki syndroom (dat zijn dezelfde genen die delitie hebben of misschien kleine stukjes) maar bij mij zitten die genen dubbel: dat kan volgens geneticus dus zijn dat mijn dna is beschermend tegen die kabuki syndroom dus stel dat mijn man zou afwijking hebben in dna zouden de extra genen het afwijking overschrijven. Dus het was zeker niet de oorzaak, maar er zijn heel veel dingen die in dna zitten die je of je partner eventueel kunnen hebben of apart niet maar samen wel (dat het niet werkt samen). aangezien ik 2x miskramen had precies vlak voor 16wk waneer placenta het helemaal overneemt denken ze dat het wellicht iets met placenta was (bloedprop of iets anders) dat kan je na bevalling moeilijk onderzoeken. maar dat valt te verhelpen omdat ze op miskraampoli iedereen preventief Aspirine geven vanaf 10wk. Dat is ook heel goed voor werking en rijping placenta
Ik heb 2 keer een miskraam gehad met ongeveer 6 weken en nu met 7 weken. Ik mag wel meteen zwanger worden weer maar als ik bepaalde onderzoeken wil moet er 2x 6 weken tussen zitten.
Ik heb hem onlangs laten doen, waardes zijn binnen ik kan ze alleen niet aflezen dus wacht even op m’n belafspraak of morgen met de evt tp. Ik ben alleen getest op de standaard dingen, lupus, stollingsafwijking. Ik was op het moment van prikken 9 weken na het verliezen vh vruchtje. Maar omdat ik al tp heb hebben ze alvast maar gedaan. Als het negatief is blijft het negatief. Hoe voel je je ondertussen?
Ja ik dacht wel over onderzoeken na en toen bracht ze het zelf ter sprake. Maarja dat niet zwanger worden al die weken zie ik niet echt zitten. Op zich voel ik me nu wel redelijk. Ups en downs. Was best verbaasd dat de echo goed was omdat ik helemaal geen stolsels ben verloren etc. Hoe gaat het nu met jou?
Ik heb keihard de tijd genomen voor mezelf, goed voor m’n mezelf en m’n verdriet gezorgd. Nu gaat het goed eigenlijk best heel goed. Verdriet komt en gaat dat zul je vast herkennen. Vandaar dat wij meteen nu hebben laten testen ipv afwachten. Morgen verwacht ik telefoon of onze eskimo goed ontdooit is... spannend!!!
Voor zoveel ik weet moet echt minimaal 10wk zitten tussen bevalling en moment van het stolling prikken anders is niet betrouwbaar.. genetische mutatie is dus echt als die positief uitsluitend dat wel. Maar je hebt ook niet genetische en dat kan vals positief zijn door je zwangerschap nog. maar je arts weet het dan beter denk ik. 6-7wk herhaalde miskraam kan veel meer dingen zijn dan wat ik had met late miskraam. Ik zou het met de arts bespreken wat hij wil prikken en onderzoeken precies. Meestaal na 2mk doen ze niet zoveel, na 3e wel.
Goed dat je de tijd hebt genomen. Is ook belangrijk. Het verdriet wat komt en gaat herken ik idd heel goed. Ene moment zing ik vrolijk mee met de radio en het volgende moment barst ik in huilen uit. Ik ga Maandag even het zkh bellen of er mss wel wat dingen zijn waarop ik al wel kan laten prikken zonder dat wachten ertussen. Ik duim voor je dat je goed nieuws krijgt!
Hebben ze misschien al in je baarmoeder gekeken met een camera? Ik heb ook verschillende bloedonderzoeken gehad, er kwam werkelijk nergens wat uit. Toen ging ze met een camera kijken en kwam ze amper binnen. Ik hoop dat je snel blijvend zwanger mag zijn!
Dat laatste hangt helemaal van het ziekenhuis af. Bij mij hebben ze na twee miskramen alle standaard onderzoeken gedaan plus chromosoomonderzoek. Ik heb even mijn uitslagen erbij gezocht @Mim89 en ik heb 5 weken nadat het vruchtje eruit was alles laten prikken. Het klopt dat ze de stollingswaarde het liefst pas na 12 weken onderzoeken. Bij eerder onderzoek zou er vals positief uit kunnen komen. Maar bij mij was de uitslag negatief (niet afwijkend) en hoefde het niet na die 12 weken nogmaals onderzocht te worden. En aangezien mijn cyclus na die 5 weken nog (net) niet helemaal op de rit was, heb ik ook geen “vertraging” opgelopen. Ik zou dus in het ziekenhuis navragen dat als alle waarden bij de 1e keer onderzoek niet afwijkend zijn, een 2e termijn van 6 weken toch eigenlijk niet noodzakelijk is?