Hulp voor ouders van te vroeg geboren kinderen

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Devy, 8 mrt 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Devy

    Devy Fanatiek lid

    23 aug 2008
    3.437
    1
    0
    Tilburg
    Hulp voor ouders te vroeg geboren baby's

    AMSTERDAM - Zorgverzekeraars gaan hulp aan veel te vroeg geboren baby's en hun ouders vergoeden. Uit een onderzoek is gebleken dat zowel de baby's als de ouders daar baat bij hebben.

    Dat zei een woordvoerder van zorgverzekeraar Agis zondag naar aanleiding van berichtgeving door de NOS.
    In Nederland worden jaarlijks ruim tweeduizend baby's veel te vroeg geboren. Dat betekent vanaf de 24e tot 32e week van de zwangerschap.


    Ontwikkeling


    De ontwikkeling van deze kinderen kan gepaard gaan met onder meer motorische problemen. Op latere leeftijd kunnen zich gedrags- en leerproblemen voordoen.
    Door de baby's en hun ouders na ontslag uit het ziekenhuis een jaar lang te laten bijstaan door gespecialiseerde kinderfysiotherapeuten kunnen dergelijke problemen aanmerkelijk worden verminderd. Dat is uit het onderzoek gebleken waarbij het Academisch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam en Agis het voortouw hadden, aldus de woordvoerder.
    Agis en andere zorgverzekeraars hebben inmiddels van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) toestemming gekregen om deze speciale zorg in de basisverzekering op te nemen.
    © ANP

    Hulp voor ouders te vroeg geboren baby's | nu.nl/economie | Het laatste nieuws het eerst op nu.nl


    Ik vind het een goed initiatief. Er lijkt me al zoveel op je af komen als ouders van een te vroeg geboren kindje. En nu met extra vergoedingen kunnen de ouders ervoor kiezen ongeacht hun financiele situatie om extra steun te ontvangen.
     
  2. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Leek me zeker geen verkeerd iets idd toen ik het gister op de televisie hoorde, tenminste wanneer de ouders er behoefte aan hebben natuurlijk ;)! Er zijn ongetwijfeld ook genoeg ouders die er geen behoefte aan hebben.
     

Deel Deze Pagina