baby 5,5 maanden drinkt ineens veel minder

Discussie in 'Stel je vraag aan de voedingskundige' gestart door adi, 18 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. adi

    adi Niet meer actief

    #1 adi, 18 jan 2010
    Laatst bewerkt door een moderator: 18 jan 2010
    Beste Evelyn,

    ons zoontje is momenteel 5,5 maanden en weegt 6.200gram. Hij is aan de kleine kant omdat ie 9 weken te vroeg is geboren (is 1 van de drieling).
    Tot een paar weken terug dronk hij zijn flesjes in een teug leeg. Was heel guzlig en wilde altijd meer. We moesten zelfs van alles doen om hem langzamer te laten drinken vanwege de krampjes achteraf.

    Toen hij 5 maanden is geworden begon hij met het niet leegdrinken van de flessen. Hij kreeg toen 5x 200cc Friso Comfort. Op advies van het CB zijn we toen overgestapt naar 4 voedingen en hebben we bijvoeding geintroduceerd. Zijn schema staat hieronder en heeft voor een paar weken prima gewerkt:

    07.00 fles 200cc
    09.00 half potje fruit
    11.30 fles 200cc
    15.30 fles 200cc
    17.00 half potje groente
    19.300 fles 200cc Friso avondpapje (met mais en rijstebloem)

    Hij slaapt hierop hartstikke goed door.
    Sinds vorige week vind hij echter de fles niks meer aan. Hij begint bijna te huilen als ie de fles aan ziet komen. Lijkt ook geen honger te hebben en wil voornamelijk spelen met de fles en rondkijken, lachen, brabbelen, alles doen behalve drinken.
    Het later aanbieden van de fles heeft ook geen zin, want dan drinkt ie misschien 100cc en begint weer mee te spelen.
    Bijvoeding gaat daartegen prima, hij vindt het geweldig om van een lepeltje te eten, en verslindt alles wat ik hem voorschotel.

    Bij de kinderopvang zeiden ze dat er meer kindjes moeilijk doen met de fles als ze de lepel ontdekt hebben.
    Kunt u ons adviseren hoe hiermee om te gaan? Huisarts ziet er niks bijzonders aan, want hij is verder gezond, vrolijk, klaagt niet...

    We zitten met verschillende dillemma's:
    - is het goed om toch maar te stoppen met de fruithap zodat ie wat meer honger heeft voor de fles?
    - hoeveel flesvoeding heeft een baby van zijn leeftijd en gewicht nodig (als ie ook bijvoeding krijgt)?
    - kan het mindere wat ie aan fles drinkt vervangen worden door extra groente? Of werkt dat nog niet zo?

    O ja, we hebben al geprobeerd om 's avonds gewone voeding in plaats van avondpapje te geven, dit maakte niks uit, ochtendfles wou die nog steeds niet leegdrinken.
    Slapend drinkt hij wel de fles veel makkelijker leeg, het ligt volgens mij echt aan de 'verveling' :(

    Alvast bedankt voor uw advies!
    Groetjes van een trotse drielingmama :):):)
     
  2. Friso

    Friso Voedingsdeskundige

    1 sep 2009
    5.654
    0
    0
    Hallo,
    Je kindje heeft nog ongeveer 800-100 ml zuigelingenmelk per dag nodig, afhankelijk van wat een kindje al mee kan eten hoor. Je kindje haalt alle vitamines en mineralen al uit 500 ml flesvoeding. Wellicht helpt het om van 1 van de flesvoedingen een papvoeding te maken zodat deze met een lepeltje gegeten kan worden?

    Groeten Eveline
     

Deel Deze Pagina