Wat fijn om dit te lezen! Onze kleine man heeft verborgen reflux en slaapt het beste op zijn buik. Op zijn rug lukt het ook alleen slaapt hij dan veel onrustiger ondanks het inbakeren. Het lukt hem om zijn hoofdje zelf te draaien al gaat het nog niet heel snel. Mag ik vragen hoe jullie zijn begonnen met oefenen? En hebben jullie het eerst ook met het consultatiebureau besproken?
Op zich snap ik de redenatie echter. Mijn kinderen sliepen niet op hun rug de oudste die bleef gewoon 10 12 uur wakker met alle gevolgen van dien. Huilen huilen huilen niet slapen en in de nacht bij ons op de borst anders gewoon niét. Toen we hem op zijn buik legden een heel ander kind tevreden goed slapen ( wel 3 nachtvoedingen maar hij sliep) De tweede heb ik ook geprobeerd om op de rug te leggen en in gebakert tot ik haar blauw aantrof in bed en zelfs de huisarts zei leg haar aub op haar buik. Extreme reflux en als ik niet was gaan kijken omdat mijn gevoel zei er klopt iets niet had het anders afgelopen. De derde rolde in de kraamweek al hihi en die koos zelf voor buikligging vanaf zij. Nu rolde mijn kinderen snel met 10 weken al en nog steeds slapen ze alle drie op hun buik.
Mijn baby slaapt sinds vorige week op zijn buik. Hij was toen ruim negen weken. Ik heb er een naar gevoel bij, zeker als ik de bovengenoemde sites lees. Maar ik weet echt geen andere oplossing. Mijn zoon sliep alleen op mij: overdag en 's nachts. Niemand in ons gezin rustte nog goed uit. Hij sliep overdag in de draagdoek wel meerdere uren (maar mijn rug vond het wel zwaar na een hele dag, en mijn voeten deden enorm pijn omdat ik in beweging moest blijven) maar 's nachts zelden meer dan twee uur aaneen. Hij was chagrijnig en niet uitgerust. Inbakeren hielp niet, laten huilen ook niet. Hij ging en gaat meteen over tot krijsen in plaats van huilen als hij in de wieg wordt gelegd. Hij bleef gerust 7 uur wakker. Uit wanhoop op zijn buik gelegd (naast het goede werk van een manueel therapeut) en nu slaapt hij. Ik vind het wel eng. Ik probeer hem daarom dagelijks nog in een andere positie, maar of ik hem nu slapend of wakker wegleg, hij wordt binnen een paar minuten wakker en slaapt niet meer in. Op het buikslapen na let ik op alle andere wiegendoodfactoren: hij slaapt in een goed geventileerde ruimte en geventileerd bed, airosleep eronder, in een slaapzak, niet te warm, bij mij in de slaapkamer en dat is constant altijd in mijn buurt want het is een appartement. Hij kan zijn nek goed bewegen en hij slaapt nog steeds niet diep: tussen alle slaapcycli door is hij onrustig. Ik zou het liever anders willen en blijf dat ook proberen maar vvoor nu lijkt dit het enige wat werkt.