Op 14 oktober werd onze dochter geboren. Helaas wilde borstvoeding niet lukken en kolf ik sindsdien. Nu kan ik erg weinig informatie vinden over fulltime kolven. Ik heb dan ook wel een paar vragen: Ze drinkt op dit moment 5 flesjes van rond de 110 cc. Om 23 uur maken we haar wakker en drinkt ze 130 cc. Ze slaapt dan door tot 6 uur. Haar leeftijdgenootjes die kv krijgen zitten op flessen van 180 c. Is er ergens een schema waar ik kan zien hoeveel moedermelk mijn meisjes minimaal moet hebben? Een week geleden ging mijn productie ineens naar beneden. Gelukkig hesrtelde dit na een dag en had ik voldoende reserve in de koelkast staan. Maar kan het dat het op een dag ineens stopt en ik dus over moet op kv? Ik zou graag tot ze 6 maanden is zeker door willen gaan hiermee.
hoi super dat je kolft! Er zijn wel steeds meer vrouwen hoor die fulltime kolven, wij komen het regelmatig tegen. Bij BV is het zo dat het niet per se om het aantal milliliters gaat. Je kijkt naar je kind en je voedt op verzoek. Als ze goed groeit, voldoende poept en plast en tevreden is, dan is het prima zo. Je productie kan altijd even dalen, maar nooit ineens helemaal stoppen hoor! Als je je kindje live aan de borst voedt, regelt je kind dat je productie weer omhoog gaat door vaker en of langer te gaan drinken. Nu moet jij dta met je kolf in de gaten houden. Productie dip kan komen door drukte, stress, ziekte ongesteldheid en meer van dit soort dingen. Kolf dna gewoon een keer vaker, en kijk ook eens of je voor en evt tijdens het kolven je borsten kunt masseren, dat helpt vaak enorm om extra melk te krijgen. Daarnaast kun je nog BV thee of bepaalde krudien nemen om de BV te stimuleren, Medela heeft zo'n thee bijvoorbeeld. Succes en bij meer vragen hoor ik het graag weer. Mirjam
Dank je. Voorlopig blijf ik dan gewoon flesjes met 110 warm maken totdat ze die zonder problemen leeg drinkt en verhoog dan weer. Ze groeit lekker en huilt zelden, ook niet voor een voeding dus lijkt me erg tevreden.