hoi allemaal, Ik wil gaan beginnen met haken en uiteindelijk een dekentje voor mijn baby haken voor in de wieg ofzo of om gewoon op te liggen. Nu had ik wol gehaald bij de zeeman van het merk royal maar dit pluist heel erg en werkt dus niet fijn. Nu vraag ik mij af of iemand hier weet welke wol ik het beste kan gebruiken en wat niet/heel weinig pluist.
ik denk dat je beter katoen kunt gebruiken. Waarschijnlijk is de wol van Zeeman geen wol maar polyester of acryl. Dat is sowieso geen handige keuze voor een babydeken voor in de wieg ivm hittestuwing. Erop liggen kan natuurlijk wel.
Bij de Zeeman is het babywol erg fijn. Dit heb ik ook gebruikt toen ik begon. Pluist niet en is dunner dan de Royal. Nu gebruik ik katoen. Is idd iets stugger, maar ik vind het erg fijn. Wel iets duurder..
Ik zou ook voor katoen gaan, ik koop altijd katoen via marktplaats. gemiddeld 0.75 tot 1 euro per bolletje. Als je de verkoper wilt weten stuur me maar even een pb, weet niet of ik dat hier mag noemen ivm reclame...
Geen acryl als je het in bed gaat gebruiken! De baby soft van de zeeman is dat wel. Vanwege de hittestuwing zoals hierboven staat maar ook vanwege de brandveiligheid. Katoen is iets zwaarder maar zeker niet stug. Ik gebruik twee gehaakte dekentjes voor mijn zoontjes van phildar cotton 3. Gehaakt op naald 3,5. Na het wassen is het stug maar als je het gaat gebruiken is het na een dag al heel soepel en zacht. Katoen is in de meeste handwerkzaken niet eens zoveel duurder als bij de zeeman of wibra. Er zitten veel meer meters op een bolletje. Plus dat het lang mooi blijft ook met intensief gebruik, en ook na een paar keer uithalen nog fijn haakt.
precies! En als je merkt tijdens het haken dat het toch te stug wordt kun je ook een halve maat grotere haaknaald nemen. Iedereen haakt anders, ik haak bijv. vrij los en kan dus een halve maat kleiner nemen. Ik haak een katoenen rokje voor mijn dochter en die is niet stug.
Wat veel reacties al! Bedankt allemaal Ik ga vanmiddag maar even langs de zeeman om de acryl terug te brengen en ergens katoen te halen, dat is wel duidelijk dat dat beter is haha! Ik ben er ook nogsteeds niet over uit welk patroon ik nou wil.. Ik denk dat een patroon met van die 'grote' gaten erin ook niet echt veilig is aangezien ze misschien met hun vingers kunnen blijven steken? Of maakt dat niet uit? Ik vind alle patronen eigenlijk wel leuk behalve zo een lapjes deken met vierkantjes.. Wat raden jullie aan? Ik ben wel een beginner
Leuk, jammer dat in de omgeving geen baby meer in de maak is Ik zou aanraden met een chevron te beginnen. Gemakkelijk, maar toch groots effect. Succes.
Patroon: Hartjesdeken | Charami.com Deze vind ik ook altijd leuk en is heel simpel, maar is misschien wel een beetje een meisjes deken... Je kan ook even op ravelry kijken, staan veel leuke ideeën. Ik zou wel eerst een patroon uitzoeken voordat je katoen gaat kopen, dan weet je wat en hoeveel je nodig hebt.
Deze vind ik voor een beginner niet makkelijk. En veel werk, met heel veel draadjes wegwerken. Ik zou kiezen voor een granny-stripe, dat is écht makkelijk en haakt snel weg. Kan je in 1 kleur doen of meerdere Dit is een voorbeeld van een granny stripe: Hier kun je gratis een haakpatroon voor een granny stripe bestellen Gratis haakpatroon granny stripe DE online haak en brei webshop
Ik weet niet of je hier ook sites mag noemen? Op echtstudio.nl alle mogelijke wol en garen te koop. Staan ook haakpatronen op en standaard pakketten. Is een grote winkel helemaal gericht op haken + breien, zij kunnen je ook helpen waar nodig.
Als je patroontjes zoekt en je engels aandurft(uitleg is immers overal te vinden met plaatjes erbij), zou ik eens op ravelry.com kijken. Daar zijn zo ontzettend veel leuke patroontjes! En ook hele makkelijke.
De chevron zat ik ook naar te kijken inderdaad! Ik denk dat ik daarmee ga beginnen en als het niet lukt de granny stripe. ik heb ook een ander heel leuk dekentje gezien met een soort bloemenpatroon, dat gaat mijn eerste dekentje worden Ik weet het geslacht van mijn kleine volgende week pas dus ik begin maar met neutraal wit, dan kan ik evt. later nog een kleurtje toevoegen want zo snel zal het niet gaan haha Nu eerst maar even kijken waar ik de garen ga halen. Ik las ook ergens dat ze bij de action katoenen garen verkopen? weet iemand hier meer van?