We kregen onze kat terug uit het pension met het bericht dat er een niesziekte heerste, maar kennelijk niet dé niesziekte, waartegen de meeste katten zijn ingeent (deze inenting is bij hen ook vereist). Eén dag na terugkomst is hij inderdaad begonnen met niezen. Sindsdien is het een stuk erger geworden en het snot stroomt uit zn neusje en zn oogjes staan heel flauw. Hij eet nog wel, maar wel behoorlijk wat minder dan normaal. Drinken doet hij nog wel. Verder is hij alert en gedraagt hij zich redelijk normaal. Hij slaapt wel iets meer en speelt minder. Zouden jullie met zo'n kat naar de dierenarts gaan maandag (als het nog steeds hetzelfde is). Net zoals alle katten haat hij dierenarts bezoekjes en zijn ze best traumatisch voor hem. Aan de andere kant is hij wel aan de oude kant en ziet het er zo zielig uit. Hij stinkt ook heel erg trouwens (geen reden voor de dierenarts natuurlijk).
Ik zou wel even gaan. 2 katten van ons hebben beiden een variant van de niesziekte gehad. Ik kreeg daar iets voor, weet al niet eens meer wat, maar het hielp snel. Ze kunnen zich zo ellendig voelen. Maar als je het idee hebt dat het alweer iets beter gaat zou ik niet gaan. De kans is er natuurlijk ook dat hij zo weer beter wordt.
Lastige. Ik zou de dierenarts bellen en overleggen. Als zij denken dat het zinvol is m te komen zou ik gaan.
Ik zou absoluut wel gaan. Als het niesziekte is dan moet je dt niet onderschatten en moeten ze zo snel mogelijk starten met behandelen. Ik moet ook zeggen dat ik het factuur aan het pension gaf. Je betaald natuurlijk niet voor een dure opvang om je dier vervolgens ziek terug te krijgen.
Ik zou ook gaan! Katten geven niet snel toe aan ziek zijn. Die van mij zakte door zijn pootjes en bleek toen zo ziek te zijn dat ik hem direct heb moeten laten inslapen. Volgens de DA niet iets van de laatste dagen, em toch al die tijd niets gemerkt aan hem.
Ik zou even naar de dierenarts gaan een kuurtje en hij is ervan af. Dit is de reden waarom ik mijn katten nooit weg doe als ik op vakantie ga maar lekker thuis en de buurvrouw zorgt voor eten en drinken en dat ze naar buiten en naar binnen kunnen lekker vertrouwd
Bellen, je wilt niet dat je kat niet meer gaat eten en dood- en doodziek wordt. Overigens kan het pension hier niets aan doen. Ookal is je kat geënt, dan nog kan hij/zij niesziekte krijgen. Het slaat toe bij een verminderde weerstand (die kan komen door stress) en er zijn vele virussen die nies veroorzaken en slechts tegen een aantal zijn ze geënt.
Niesziekte kan je ze niet 100% voor ineten. Is het zelfde als bij mensen die de griepprik krijgen, dat sluit niet uit dat je helemaal de griep niet krijgt. Factuur opsturen naar het pension zal niet behandeld worden. Ieder jaar breekt er meermaals nietziekte op bij pensions dat kun je niet uitsluiten en het pension zal dat vast in de voorwaarden hebben staan. Mijn katten hebben nu ook niesziekte en ze zijn thuis gebleven, maar omdat we er niet waren en ze zo gehecht aan ons zijn hebben ze toch teveel stress gehad. Ik ga er niet mee naar een dierenarts. Mijn katten zijn gezond en die overleven deze griep wel. Ik ga ook niet naar de dokter als ik verkouden ben met ligte koorts. Maar als je beestje al oud en verzwakt is zou ik wel langs dierenarts gaan.
Ik zou even langs gaan. Hier bijna een kat verloren aan niesziekte. Deze werd mee gebracht vanuit het asiel waar we onze tweede kat gehaald hebben. Onze oude mupke had het bijna niet gehaald en was toen een jong ding van 1,5
En ik als pension had je die factuur mooi terug gegeven jammer de bammer, dat is het risico als je je dier bij een pension brengt. Pension kan er ook niks asn doen dat beestje ziek is geworden
Per direct gaan!! Ik heb een poes gehad die bijna dood ging aan de niesziekte. Er zijn 3 varianten waarvan er 1 vaak een dodelijke afloop heeft. Voor 1 variant is er een vaccin, niet voor de dodelijke variant. Je weet alleen zelf nooit welke variant ie heeft, dus er zit gewoon altijd een zeer groot risico aan dat het verkeerd afloopt. Ik hoop dat je poezel snel weer beter wordt... Sterkte!
Ik zou sowieso gaan, een van mijn katten heeft onlangs ook niesziekte gehad. Antibioticakuur gekregen en knapte direct op. Zou echt geen risico nemen, kan namelijk heel erg snel slechter worden.
Wel gaan en dit wel terugkoppelen aan t pension. Niet ivm de kosten wel om diegene op de hoogte te stellen.
Ik zou ook direct gaan/bellen. Katten gaan pas laat minder eten. Dus ik zou dat liever niet aankijken. Ik zou in ieder geval bellen. Als ze zeggen dat je het aan kan kijken dan zou ik tot morgen wachten. Mat zeker met een oude poes niet te lang wachten
Onze katten kwamen ook altijd verkouden terug van het pension ondanks de entingen. Ik ging altijd even naar de DA voor druppels en gebruike die dan bij allebei. Ook weleens 1 kat ziek terug gehad, die vervolgens de andere weer aanstak. Ik zou geen risico nemen en erger voorkomen.
Weinig tot niets eten kan bij katten leiden tot leverfalen als het aanhoudt. Als het zover komt is het 9 van de 10 keer einde verhaal, aldus mijn dierenarts toen mijn lievelingspoes van het ene op het andere moment doodziek werd en binnen een week ingeslapen moest worden, voor haar lijden ondraaglijk zou worden......
Als je twijfelt zou ik adlijt adviseren om te overleggen met de dierenarts. Maar aangezien de dieren niet kunnen praten zou ik uit voorzorg toch een afspraak plannen. Ze geven niet gauw toe aan ziek zijn en het zijn taaie beestjes. Hoe is het nu met je lieve poezenbeest?