Het is zover. We gaan verbouwen. 120 vierkante meter extra woonruimte. Een grote keuken met eetkamer op de begane grond, 2 of 3 slaapkamers en een grote badkamer boven. Over een week of 2 komt de architect om met ons te bespreken wat onze wensen zijn om zo een bouwtekening te kunnen maken. Maar ja... wat zijn onze wensen nou precies... We hebben in principe carte blanche dus alles kan. Ik ben op zoek naar praktische tips. Om een voorbeeld te geven: Mijn moeder heeft een nieuwe keuken. Nadat deze geplaatst was kwam ze erachter dat het eigenlijk heel onhandig was om de besteklade onder het werkgedeelte te hebben, omdat ze vaak nog iets af maakt terwijl mijn vader tafel dekt. Toilet in de badkamer? Of apart? (Of allebei ) Keuken met een lang werkblad aan 1 muur of in een hoek? Echte alle tips en ervaringen zijn van harte welkom!
Hoe standaard ook: een hoekkeuken vind ikzelf het fijnst werken. Dan heb je alles het snelst bij de hand. Een keer een andere keuken met kookschiereiland gehad: mooi! maar onhandig! Verder: als jullie lang zijn is een extra hoog werkblad heel prettig. Kan ook mooi een extra grote vaatwasser onder. Zoveel mogelijk kasten die je uit kunt trekken (apothekerskast, lades), veel prettiger dan je pannen over andere pannen heen te moeten tillen. Stopcontacten kun je niet genoeg hebben. Echt niet? Echt niet. Wc zou ik buiten de badkamer laten als het kan. Hotelschakelingen voor de verlichting: heerlijk! Dat schiet me zo als eerste te binnen.
Een ding welke wij hebben geleerd de vaatwasser niet naast een muur... alle spetters gaan erop zitten van wanneer je spullen in de vaatwasser zet. En idd je hebt nooit genoeg stopcontacten en verder utp op elke verdieping (internet) aangezien de meeste routers welke je van de providers krijgt niet sterk genoeg om het helemaal tot boven te halen. Heel veel succes!
in de keuken lades geen kastjes. dat is veel handiger. het ligt aan je ruimte wat je wil qua hoek of 1 lengte wij hebben bijv 2 wanden en dan in het midden nog een werkblad met aan 1 kant kast en lades en de andere kant 2 barkrukken. erg gezllig om met de kids koekjes te bakken. oid. als er plek is voor een aparte wc zou ik die zeker doen. mocht de wc op een andere verdieping zijn als je badkamer of ver weg dan zou ik hier ook een wc in doen. altijd handig. alleen in de badkamer is niet handig voor bijv visite dan moet die in je badkamer naar de wc en voor jezelf als je douched en je man moet heen zit je ook al. en idd stopcontacten overal. kijke ook goed naar je verlichting die kun je ook niet genoeg hebben en allemaal apart an te doen. ook idd op meerdere plekke de schakelaars dat je niet stees naar 1 plek hoeft te lopen om het licht uit te doen. vaatwasser bij de wasbak in de buurt mocht het nodig zijn voor te spoelen. en vaak zit daaronder ook de prullebak ook handig dus. om de borden eerst af te schrapen hihi en dan meteen in de vaatwasser.
Ik zou wel een vaatwasser op werkblad hoogte willen hebben. Zo handig! Nooit meer bukken met in en uitruimen. Ooit komt dat in mijn keuken
Ik vind een kookeiland prachtig en praktisch ! Mijn moeder heeft een afzuigkap waar je geen vingervlekken op ziet, en een spatwand van teflon super mooi en makkelijk schoon te houden dus ! Ook heeft ze een oven + combi magnetron ook heel handig als je vaker voor meer mensen kookt. Ik zou sowieso een toilet in de badkamer nemen vind ik persoonlijk erg prettig ook als ik ziek ben bijvoorbeeld Maar dan heb je er nog wel 1 apart toch beneden?? Ook heeft mijn moeder zo'n cooker echt super handig. Werkblad zou ik in een hoek nemen maar dat is een beetje lastig aangezien ik niet weet hoe de ruimte eruit komt te zien In de badkamer zou ik een dubbele wasbak nemen , erg handig ! En een bad als je daar van houdt, verder vindt ik de stoomcabine ideaal met snotterende kids, je gooit er wat eucalyptus scrubzout op de bodem en hopla heerlijk !
Ik zu je aanraden m tweede paasdag een aantal keukenboeren af te gaan. Puur om e kijken wat je zelf handig vindt. Ik heb bijvoorbeeld een prachtig groot falcon fornuis, die zag ik en daar werd ik verliefd op, en daar heb ik mijn keuken omheen gebouwd. In de diverse showrooms zie je allerlei opstellingen en zo zie je vanzelf wat werkt voor jullie. Maar in de basis: zo veel mogelijk lades ipv kastjes. Een apothekerskast. Voldoende ruimte aan beide kanten van de wasbak (vuile en schone werkruimte). Aan de schone kant van de wasbak nog wat extra ruimte om te werken, of anders misschien op een kookeiland (of werkeiland). Ik heb nog een aparte kast in de keuken voor servies, handdoeken etc, ook ideaal. Ik hoef niet per se een aparte wc boven te hebben, in de badkamer vind ik vldende. Een bad is handig met kleine kinderen. Dubbele wasbak. Aparte douche. Ik heb geen douchecabine, dat vind ik zo'n gesmeer, maar een betegelde inloopdouche zonder laswand. Ik heb een hekel aan van dat verkalkte glas.
ooh en nog 1 dng zet je oven op werkblad hoogte geen kindervingertjes die eraan kunnen en je hoeft niet te bukken met bakken ed
Wat fijn! Heb echt veel zinnige dingen gelezen! De keuken is 6 bij 3 ongeveer in 1 hoek. Aan de andere muren zitten deuren. Dus heb aan de overkant nog een keer 4 meter. Zou dus de keuken ook nog in een U-vorm kunnen doen. Wat een goed idee om gewoon is rond te gaan kijken wat ik mooi vind. En daar gewoon de rest op aanpassen. Voel me nu heel lomp dat ik dat zelf niet had kunnen bedenken Die oven op werkhoogte ivm de kid(s)! Heel slim! Ook voor de vaatwasser ga ik dat wel overwegen. Vooral heel handig als we wat ouder worden denk ik. Niet naast de muur plaatsen: check! Thnx! Ik heb idd beneden dan ook gewoon nog een wc. De bovenverdieping is ca. 80 vierkante meter dus zou best zowel in de badkamer als ergens anders een wc kunnen doen. Maar dan heb ik er ook 3 om schoon te maken. Op zich niet zo heel erg want dan zit het vuil ook verdeeld haha. Ergens trekt dat idee me wel. Maar met 2 zouden we het ook wel redden... Die stopcontacten: JA! Heb er altijd te weinig haha En verlichting daar moet ik ook nog over nadenken natuurlijk! Wat is dat precies, utp? De verbinding is idd heel slecht op sommige plekken!
Naadt je bed heb je al 3 stopcontacten nodig lamp wekker oplader. Utp is internet is indd wel een goede. Zou wc buiten de badkamer plaatsen. Indd vaatwasser en over op hoogte. Lades ipv gewone kasten. Vloerverwarming tja eigenlikk overal het liefst. Als hoofdverwarming. Cooker is fijn maar neem anders een keukenboiler scheelt wachtten op warm water. Houd rekening met waar de gordijnen komen, zodat je gordijnen niet over stopcontacten hangen. Laat ze desnoods verticaal plaatsen achter de gordijnen.
Misschien een wat verder stadium maar maak via pinterest diverse moodboards per ruimte die jullie willen laten maken. Dat helpt je straks in het uitzoeken van de tegels, vloeren, verlichting enz. In de badkamer vind ik een brede of dubbele wastafel altijd erg handig en een brede spiegel erboven die niet beslaat als iemand ondertussen staat te douchen. Keuken tips zijn al veel gegeven. Let boven ook op de plaatsing van deuren, gaan ze naar binnen open of naar buiten en wat heeft het voor effect op de ruimtes achter de deur.
Ga naar een betere keukenboer en badkamerboer voor een tekening. Die weten vaak wel foefjes en handigheidjes. Lades zijn inderdaad heel erg handig ineen keuken. Je hebt ook kasten met deurtjes maar met daarachter lades. Dag is echt mijn favoriete kastje. Apothekerskast vind ik dan net weer niet handig omdat je met gewicht zit wat erinkan. Zelfde met een hoekkast, laat je goed voorlichten, als je het blad uit de kast kan schuiven klinkt dat heel handig maar als je er maar 2 pannen om mag zetten is het niet nuttig. En test je kraan met de gootsteen, onze zit precies zo dat hij op het putje komt, dat spettert echt enorm en daar baal ik van. In de ruimte waar de wasmachine komt zou ik een grote wasbak willen hebben. Ideaal om alvast wat voor te weken of uit te spoelen. Zeker als dat de bijkeuken is kan je daar ook de modder en dergelijke goed afspoelen.
Apart washok, inderdaad, goede! Dat had ik in het vorige huis, ook met wasbak. Heerlijk, dat mis ik nu echt.
Qua verlichting, inbouwspots! Met dimmer. Als basisverlichting en dan kun je later nog mooie lampen neer zetten/hangen voor sfeer. Verder zou ik zelf altijd een bijkeuken met washok beneden willen, lijkt me super fijn.
Oh ja, bijkeuken! Ik heb ook een bijkeuken met was en droogspul, ik kan hier ook was zelf ophangen, en een heel goedkoop keukenblokje met aanrechtblad en spoelbak. Altijd handig om alvast wat uit te spoelen, handen te wassen als je in de tuin bent geweest, en om te strijken. Die apothekerskast die ik heb was knap duur, maar die heeft geen beperkingen qua gewicht, dat is wel fijn. Dus hij zit helemaal ramvol gepakt Verlichtingsplan: goed over nadenken, net als over de stopcontacten. Als je een indeling hebt qua ruimtes, en een indeling hebt van je keuken, moet je rustig gaan zitten en op de tekening kijken hoe je looproutes zijn en waar je gaat werken. Mijn huis hangt aan elkaar van hotelschakelingen, echt ideaal! Dus ik loop bij de voordeur naar binnen en kan dan direct het licht in de gang maar ookin de hal aandoen. In de hal kan ik het licht van de gang weer uitdoen, en ook direct het licht naar boven. Dus op die manier heb ik bijna overal wel meerdere schakelaars, maar ik hoef nooit heen en weer te lopen om lampen uit te doen. Idem voor stopcontacten. Kijk waar je in de keuken je koffiezetapparaat doet, waar je je waterkoker doet etc. En neem overal nog 2 stopcontacten extra. Boven naast je bedinieder geval 3 (nachtlampje, elektrische bedbodem, evt elektrische deken). Overal aansluitingen nemen voor televisie en telefoon, kleine moeite als ze toch aan het leggen zijn.