Wij gaan deze maand voor het eerst op vakantie (naar NL), met onze baby van bijna 11 maanden. Ik ben benieuwd hoe hij het zal vinden en hoe het slapen gaat! We hebben daar een camping bedje voor hem. We zitten sinds kort in een goed ritme (hij wilde eerst niet zelf in slaap vallen maar dit gaat momenteel heel goed!). We zullen ook een paar keer op een ander adres slapen dus allemaal onbekend terrein voor hem. Hoe ging dat bij jullie?
Mijn zoon is nogal gesteld op het ritme van thuis. Dit hou ik op vakantie dus ook zoveel mogelijk aan. Lekker in bad, knuffelen en een liedje zingen en dan naar bed. Met dezelfde knuffeltjes in zijn bed. En eigenlijk gaat dat altijd erg goed. Succes en veel plezier op vakantie
1e keer vakantie (rond 9 maanddn) duurde het wel een paar dagen voor ze gewend was aan het bedje, andere omgeving etc. Vorige maand op vakantie (14 maanden) was ze direct gewend. Geen problemen gehad met slapen terwijl dat de 1e keer wel was. Tussendoor heeft ze niet meer in het campingbedje geslapen. Succes en geniet vooral van jullie vakantie!
Geen enkel probleem hier geweest. Ze zijn van begin af aan gewend om ergens anders (wel met ons) te slapen. Met de jongste gingen we met 5 maanden kamperen in een tent 2 weken in Italië
Hier ook nooit problemen gehad. Ik nam altijd spulletjes van huis mee om haar bedje 'eigen' te maken. Ging altijd erg goed.
Ok ik neem dan idd ook z'n knuffeltjes die hij normaal in bed heeft mee (ookal kijkt hij er niet zo veel naar om volgens mij..haha). En daarnaast proberen zoveel mogelijk hetzelfde slaap ritueeltje aan te houden als thuis. Het in bad gaan zal misschien niet elke avond lukken maar dat sla ik thuis ook wel eens over en was dan alleen even z'n handjes en gezichtje
Als het enigezins past in de auto zou ik het eigen matras meenemen van babys eigen bedje thuis en ik zou 2 dagen voor vertrek het hoeslaken vervangen en dus een gebruikte mee op vakantie. Is maar een tip hoor. Wij zijn 2 x naar een bungalow park in NL geweest, toen ze 6 maanden was en toen ze 9 maanden was. Het eerste slaapje was een wennen maar daarna ging het top en wij hielden eigenlijk hetzelfde ritme aan als thuis. Ons meisje is ook erg gehecht aan haar eigen ritme dus als we alledrie daar gelukkig mee zijn, waarom veranderen toch? Wij gaan overmorgen voor de 3e keer naar een bungalow park.. erg he. Waar gaan jullie heen? Veel plezier!
Thanks voor de tip! Matrasje kan niet mee want we gaan met t vliegtuig (wonen in Spanje-naar NL op vakantie )
Ik maakte me altijd veel zorgen en achteraf ging het vaak beter dan thuis haha. Ik sleepte ooit zijn eigen ledikant mee omdat we die konden gebruiken als cosleeper. Hele ding uit elkaar en weer in elkaar. En wat dacht je, hij heeft dat hele weekend niet naar mij gezocht 's nachts. Een andere omgeving, ontspannen vakantieminded mama en papa, leuke dingen doen kan soms ook voor heel zoet slapende kindjes zorgen. Eigen dingetjes zoals slaapzak, hoeslakentje, dekentje, knuffeltje meenemen is altijd fijn.
Wij zijn net terug van weekje vakantie in NL De 1e nacht was drama. We denken dat dat kwam door de vreemde omgeving. We kwamen pas in t donker aan en zn eerste slaapje in het huisje was dus gelijk de nacht.. dat gaan we volgende keer anders doen. Verder ook zoals hierboven gedaan. Eigen knuffels, slaapzak/dekentje en verder zoveel mogelijk zn eigen ritme aangehouden. Ging rest van de vakantie super terwijl hij best een mannetje van rust/regelmaat is
Hier was onze dochter bijna 7 maanden bij haar eerste vakantie. Thuis slaapt ze op een aerosleeptopping, dus die hebben we in het campingbedje gelegd. Verder onze eigen lakens, slaapzak (zomer) en voor koude nachten een eigen dekentje mee. Uiteraard waren ook haar knuffels mee en net als thuis heeft ze bij ons op de kamer geslapen. We hebben dus eigenlijk zoveel mogelijk hetzelfde gedaan als thuis. Het ging prima, muv 2 nachten, maar toen had ze een verkoudheid te pakken en was dus wat benauwd.
Wij zijn een maand geleden naar Spanje geweest en het belangrijkste was vooral dat ik hetzelfde ritme aan probeerde te houden als thuis. Ook had ik zijn lievelingsknuffel mee en een dekentje waar hij onder slaapt, zodat hij wel een beetje zijn eigen geur om zich heen had wanneer hij sliep. Ik ben wel sneller naar hem toegegaan wanneer ik merkte dat hij huilerig was, dan dat ik thuis zou doen.. Gewoon omdat het toch voor hem ook een andere omgeving was en ik hem wilde laten weten dat ik gewoon in de buurt was...
Bij de eerste een ramp, bij de tweede geen probleem. Bij beide idd gebruikte slaapzak en hoeslaken mee, maar twee totaal verschillende reacties.
Ik had ook drama verwacht toen ik bij mijn ouders ging logeren met de baby, maar ze ging gewoon slapen net als thuis. Viel echt hartstikke mee, en dat in een vreemd bedje en vreemde omgeving
Eigenlijk nooit problemen gehad, met beiden niet. Wel eens eerder wakker vanwege tijdsverschil de eerste nacht, maar meer ook niet. We hadden alleen eigen slaapzakken, spenen en bij de tweede een knuffel mee Met de oudste zijn we met 6 & 11 maanden, anderhalf jaar, bijna 2 en tweeënhalf weggeweest. De tweede met 3 maanden, 6 maanden, & 13 maanden.
We zijn op vakantie gegaan toen zl 6 maanden was. Eerste nacht was drama vanwege andere omgeving, op de heenweg niet geslapen en hij had het koud. De rest van de week ging prima, we hielden het ritme van thuis aan. Vorige maand is hij wezen logeren bij opa en oma en ik had drama verwacht. Maar zijn gebruikte slaapzak, lakentje en deken deden goed. Die gaan bij een volgende logeerpartij of vakantie gewoon mee