Je kindje in je buik heet al zo, dus who cares dat iemand het na-apen zou vinden? Ik zou ook echt geen andere naam gaan kiezen als iemand dezelfde zou kiezen. Niemand heeft alleen recht op een naam en stel je krijgt over 3 jaar nieuwe buren en die hebben een dochter die net zo oud is en dezelfde naam heeft én het zijn reuze aardige mensen, dan ga je toch ook gewoon bevriend raken ook al hebben de meiden dezelfde naam? Ik had vroeger 2 Mariekes en 2 Silvia's in de klas, ze werden door de leraren aangesproken met voor- en achternaam en de Mariekes waren beste vriendinnen
Heel herkenbaar.. Heb het namelijk al een keer meegemaakt.,. Wij hadden voor onze zoon de naam Tycho en een vriendin van mij noemde haar zoon Tigo.. Ik was er ook echt ziek van.. Maar het is wel echt super super toevallig.. Zeker die naam is niet een naam die je heel veel hoort..
Ohoh, en vroeger heette het hele dorp Piet, Klaas, Marie en Nel en niemand kraaide er naar! Vernoemen naar je familie is soms zo gek nog niet, dan verwachten mensen tenminste dat je na aapt!
Goh... dat stelt me echt gerust ja... Heb inmiddels 1 van de dames gesproken, en uitgelegd waar ik me zo zorgen om maakte (zonder naam te noemen). Ze gaf inderdaad aan dat zij geen 6 letter naam hebben. Ik hoop dus niet dat ze hun kind nu Livia noemen.
Ik denk dat je je er niet druk om moet maken, O.livia is niet een heel veel voorkomende naam en tja zou het wel zo zijn dan moet je je bedenken wat je zelf wilt. Of bij je naam blijven of hem aanpassen/veranderen. Snap wel dat het lastig is!
Ik zou me daar niet druk over maken, maar goed, ik ben al blij als ik en vriend het eens zijn over 1 naam, dus dat zou ik dan voor geen goud willen veranderen. En als jij nu al aangeeft dat jouw naam vast staat, denken ze ook niet dat je ze na-aapt toch?
Tja, daar doe je niets aan. Je hebt de optie om ze nu alvast te vertellen dat dit jouw naam is: dan voorkom je in ieder geval dat ze kunnen denken dat jij hen naäapt. Je voorkomt niet dat ze de naam kiezen als zij die ook al jaren op hun lijstje hebben staan. En anders, tja, ik zou toch nog maar een paar namen op de shortlist zetten. Afhankelijk van je kringen is het trouwens wel een veelvoorkomende naam... ik zie hem wel vaak in vriendengroepen voorbijkomen iig. Maar als je vrienden meer van de Jaylano of McKenzie zijn zal het wel meevallen
Ik zou gewoon aangeven dat jullie een naam hebben en dat je die niet gaat veranderen, ook als zij die naam ook hebben gekozen. Dan kunnen ze je nooit van na-apen betichten en geeft het jou rust dat je geen namenswitch meer hoeft te maken (wat ik overigens echt niet zou doen als ik jou was)
Olivia staat op plaats 28 dus zeker geen unieke naam meer zoals hier genoemd wordt. Je kan er gewoon weinig aan doen ben ik bang.
Ik heb inmiddels de vriendin gesproken die het dichtst in de buurt woont, en wiens kind straks naar dezelfde school gaat. Ze gaf aan dat hun naam geen 6 letters heeft, dus ik ben nu wel gerustgesteld. Gek genoeg, want natuurlijk besef ik me ook wel dat onze naam niet uniek is; het is echter ook geen naam die je op iedere hoek van de straat tegenkomt op een geboortebord, zoals hier in de buurt bijvoorbeeld Tess en Jill momenteel heel populair zijn. Voor een jongetje Finn en Jens. Dus die namen zullen het voor ons zeker niet worden. De andere vriendin haar kindje gaat naar een andere school. Ik ben nu dus wel gerustgesteld, er is verder niemand zwanger in ons dorp die eerder uitgerekend is, die mogelijk de naam nog kan gebruiken. En tja... ons dorp is dus klein genoeg om iedereen te kennen en ook te weten wie er wanneer is uitgerekend.
Nou... het leek me wel tijd voor een update. Inmiddels is 1 van de baby in onze omgeving geboren; een jongetje dus niets aan de hand. We hebben ook besloten een 'reserve-naam' te bedenken voor het geval dat. Gaf mij in ieder geval veel rust. Nu twijfelt mijn man tussen Olivia (de naam) en Isabel (reservenaam). Wat mij dus weer onrust geeft, want we waren er eigenlijk wel goed uit. Hij heeft argumenten waar ik hem wel gelijk in moet geven, zo eindigen onze namen (man, oudste dochter en mijzelf) allemaal op een medeklinker, en zou de reservenaam daardoor beter bij onze namen aansluiten. Dus.... wat nu
Ik zou gewoon Olivia aanhouden. Ik vind het een mooie klassieke naam. Ik heb 4 mensen in mijn omgeving met dezelfde naam als ik. En guess what? Het maakt mij geen hol uit Ik denk dat jullie Olivia het ook niet uit zal maken als er een klasgenootje is met dezelfde naam. Als je ècht zeker wil weten dat niemand zijn/haar kind hetzelfde gaat noemen dan moet je gaan voor een Djévensjilie-Dèstineéy of zo
Ik had ook van die rare ideeën over waar een naam aan moest voldoen, zoals dat de namen van man, mijzelf en oudste isogrammen zijn (= niet vaker dan 1 keer dezelfde letter in de naam). En guess what, onze tweede heeft een naam waarin 3 keer dezelfde letter zit en toch past ze er perfect bij. Je kunt ook té ver doordenken.
Ik vind het zelf niet zo'n raar idee dat het wel 'goed moet klinken' als je het uitspreekt. Het zou raar zijn als je een kind hebt die Djévensjilie-Dèstineéy heet terwijl je zelf misschien gewoon Margreet en Frans heet, en zus ook geen exotische naam heeft. Dat past toch gewoon niet bij elkaar. Man is gaan twijfelen omdat hij de 'reserve-naam' ook heel leuk vindt, en niet zozeer dat hij Olivia niet mooi vindt, maar Isabel vind hij OOK mooi en ook goed passen bij Jasmijn (en misschien dus wel beter nog). Ik vind het lastig omdat we van Jasmijn meteen helemaal overtuigd waren (al bij de eerste echo) 'als we een meisje krijgen wordt het Jasmijn' maar nu... pfff.
Ik vind Olivia een orachtige klassieke naam. Jasmijn vlot en vrolijk, in mijn opinie zou Isabel daar beter bij passen en stiekem ook een lichte voorkeur voor Isabel😂
Met zo'n klein dorp zouden mijn zorgen groter zijn of de basisschool überhaupt nog wel open blijft met zo weinig kinderen, dan dat er nog iemand hetzelfde heet als mijn kind. Onze dochter heeft ook een naam die je maar héél weinig hoort, zeker niet in onze schrijfwijze. En nu zit er zowel op zwemles als op dansen een meisje met exact dezelfde naam. Ach ik vind het wel grappig!
Lastig idd. Mijn stiefzuster en ik scheelden 2 dagen. Met veel dingen dezelfde smaak. Gelukkig met namen niet. Was het dezelfde naam geweest jammer dan. Gelukkig beviel ze 9 dagen later van ook een dochter met andere naam