Weet iemand hoe dit werkt? Als de vader van mijn zoontje alimentatie moet gaan betalen hoe dat dan berekend wordt? Hij heeft uit een eerdere relatie een kind die alimentatie krijgt. Maar is het dan nu zo dat zijn draagkracht wordt verdeeld over 2 kinderen of dat zijn 1e kind zijn vaste bedrag krijgt en de 2e (mijn kind) dan alleen wat krijgt als er wat overblijft van de draagkracht?
mijn ex heeft twee kinderen uit een eerder huwelijk en wij samen hebben er ook twee. Bij ons is de draagkracht verdeelt over de 4 kinderen. zijn ex had gezegd meer kosten te maken omdat haar kinderen groter waren, maar hier ging de rechter niet in mee! Dus allemaal evenveel dat vind ik ook wel zo eerlijk.
bij een vriend van mij was het bij de 2e wat er over bleef omdat ze binnen die relatie ook gewend waren die alimentatie te betalen... maar he... betekent dit dat je echt weg gaat?
@Debby, ja ik denk het wel. Ik heb er geen vertrouwen meer in en ik vind het fijner om alleen te zijn. Heb dan vele malen meer rust. Vandaag was hij de hele dag weg en ik geniet er gewoon van. Niet als een dagje voor mijzelf maar een dagje zonder 'de relatie' een dagje afstand van al het gezeur. Voor de rest zie ik dan wel hoe het gaat. Hopelijk gaat het gewoon door de helft.
hoi, ik ken iemand 2 uit huwelijk 1 bij een ex ( samenwonende geweest) die 2 krijgen te samen 330 euro en dat eentje alleen 100 euro gr
Oh meid wat een beslissing, zal heel moeilijk voor je zijn! Wij betalen alimentatie voor de zoon van m'n man. Ik ben heel benieuwd hoe dat is als wij dan een kind krijgen. Dan wordt de draagkracht ook minder. Ik heb eigenlijk geen idee of wij dan minder mogen betalen. We betalen nu achterlijk veel (vind ik). 500 euro per maand. Zoon doet geen sport of hobby, loopt in slechte kleding,afgetrapte schoenen en zit niet op een bso of iets dergelijks..... Volgens mij is het volgens de wet dat het kind nooit iets mag merken van financiële achteruitgang of zoiets, weet niet precies hoe ze dat noemen...
daar zijn toch gewoon berekeningen voor en gaat naar draagkracht. dus ze berekenen een kind van een bepaalde leeftijd kost volgens systeem zeg maar 600 pm. dan kijken ze naar draagkracht van de 2 ouders (inkomsten) en de draaglast (vaste lasten en andere zaken) en dan volgt de verdeling. ten minste zo begreep ik het hoor