Dag allen, We zijn langzaamaan ten einde raad en ik hoop hier wat adviezen te krijgen van jullie . Onze dochter word januari 5 jaar. Toen ze 2,5 jaar was, was ze plas- zindelijk. Ging eigenlijk best heel makkelijk. Af en toe een ongelukje, maar dat hoort erbij. In die periode heeft ze ook af en toe ontlasting op het potje gedaan, maar daar is ze mee gestopt. Hier was ze nog niet aan toe, dus om te poepen vroeg ze een luier. Helemaal prima. Consultatie Bureau vond het ook prima. Doordat ze wel aan voelde wanneer ze moest, maar het enkel in een luier deed ipv op de wc, vond men haar wel zindelijk. Inmiddels is ze bijna 5 jaar en durft ze nog steeds niet op de wc te poepen. We hebben van alles geprobeerd: geduld, belonen, harde aanpak, begrip, spelender wijs. Niets werkt, ze durft niet op de wc (of een potje) te poepen. Dus ze krijgt nog steeds een luier om te poepen. Houden we het daarmee in stand? Waarschijnlijk wel. Alternatief is ook niet fraai: ze houdt de poep gewoon op als ze geen luier krijgt en ze eet gewoon niet op school, veel buikpijn, poep in de onderbroek. We zijn ermee naar de dokter geweest (augustus 2018), haar darmen bleken vol met poep te zitten (van al het ophouden), dus ze heeft een aantal maanden Movicolon gehad, daar ging ze echt weer beter van poepen (in luier) en de buikpijn verdween. Dokter zei ook: eerst medisch de problemen oplossen, dat is prioriteit. Hij gaf ook aan te verwachten dat het nog een hele tijd zou gaan duren voor ze op de wc durft te poepen. Situatie nu: Ergens schaamt ze zich ervoor dat ze in een luier poept, want ze houdt gewoon op als we bv op visite zijn, wanneer ze logeren is, etc., met als gevolg nu al weer 3 dagen poep in de onderbroek heeft, ze slecht begint te eten, want ze weet heel goed dat er een verband is tussen eten en poepen. Dus eet ze liever niet. We hebben het idee dat de ellende (volle darmen, buikpijn, slecht eten) nu weer opnieuw gaat beginnen. Dat willen we voorkomen. Ze is verbaal eigenlijk heel sterk, we proberen hier natuurlijk met haar over te praten. Het lukt haar niet om ons (of bv de dokter) uit te leggen waar ze nou zo bang voor is! Soms bedenkt ze een onzin verhaal ('bang dat er een krokodil in de wc pot zit'), meestal word ze verdrietig en zegt ze dat ze niet weet waarom ze het niet durft. Heeft iemand hier ervaring mee of nog tips?
Ik zou je niet kunnen helpen maar ik denk dat je haar moet laten verwijzen naar een poep-plaspoli in een ziekenhuis.
Onze dochter plaste ook al een hele poos op de wc toen ze nog steeds een luier wilde om te poepen. We hebben dat stap voor stap afgebouwd: - eerst met luier om op het potje poepen - toen 1 kant losgemaakt en dan op het potje poepen - toen de luier in het potje gelegd en dan poepen Daar zat dan steeds een poos tussen, ik wilde dat ze zich op haar gemak bleef voelen en dat ze het idd niet ging ophouden. - en omdat ze niet mocht plassen in de luier realiseerde ze zich op een gegeven moment dat dat toch wel lastig was, dan moest ze ons eerst roepen als ze gepoept had om vervolgens op de wc te gaan plassen. Ze gaf toen aan dat ze het nog steeds eng vond om op de wc te poepen, ik zei toen dat ze toch ook gewoon plaste op de wc. En dat was blijkbaar het goede moment, want vanaf toen poept ze op de wc. Ze was toen een maandje 4.
Mijn nichtje loopt hiervoor bij de poep-poli. Het zit heel diep en is voor haar ook echt niet uit te leggen, omdat het een angst is die is ontstaan toen ze een peutertje was. De situatie nu is anders, de angst blijft. Bij de poep-poli behandelen ze het fysiek (ze zat bv zo verstopt dat ze er om de dag een klysma kreeg op de poli zodat ze echt leeg was) en ook psychisch. Stapje voor stapje. Ik zou daar dus om vragen bij een arts; medisch is er eigenlijk niks mis, maar door de angst voor poepen (op de wc, en schaamte bij poepen in een luier bij bv logeren) ontstaat die verstopping. Dus puur fysiek behandelen werkt niet...
Dankjullie! De dokter gaf aan dat ze nog wat jong is voor de poep poli...., maar dat is jullie ervaring dus niet? Dan toch maar weer de dokter contacten!
Hoezo te jong? Ze is bijna 5 en heeft overduidelijk een probleem en jullie hebben alles al geprobeerd. Moet je dan nog zo doormodderen met af en aan obstipatie en laxeermiddelen tot ze wel ‘oud genoeg’ is? Ik zou erop staan hoor. Als ze nou 3 was kon hij een punt hebben maar met bijna 5 en fysieke problemen daardoor lijkt het me de hoogste tijd. Nu word er alleen aan symptoombestrijding gedaan en de kern van het probleem word niet aangepakt.
Nou, assistente heeft overlegd met de arts en heb geen verwijzing gekregen: 'start maar weer met Movicolon, ze is te jong om deze psychische problemen aan te pakken'. Hij wil me verwijzen naar de orthopedagoog vd gemeente. Ik ben zelf gedragsdeskundige, dus benoemd dat ik dat onzin vind en dat er meer specialistische ondersteuning nodig is. Heb nu voor maandag maar weer een afspraak gemaakt bij de dokter. Voor mijn eigen research net een willekeurige poeppoli gebeld en heel kort casus uitgelegd en gevraagd wat in hun ogen de minimale leeftijd is om hier aan te werken...'toch wel minimaal de basisschool-leeftijd; maar we hebben wel een verwijzing vd huisarts nodig'.... Merk dat ik nu ook boos begin te worden. Ik ben zeer tevreden over onze huisarts normaal gesproken, maar nu dus ff niet!
Oh wat gek! Mijn nichtje is echt net 4 en loopt dus bij de poeppoli, doorverwijzing kreeg ze nog voor haar vierde verjaardag. Omdat het toen duidelijk was dat ze zindelijk was, maar met poepen zo’n heftige angst had sinds haar 2de. Door die combinatie van angst en daardoor ophouden, ernstige verstopping, werd ze juist doorverwezen ipv alleen movicolon bijvoorbeeld.
Blijf bijzonder hoe de verschillen zijn....Hoop dat de poep- poli je nichtje kan helpen! Ik denk dat ons meisje er ook baat bij zou hebben! Belde net een ander ziekenhuis voor info, daar zeiden ze ook dat ze pas kinderen behandelen vanaf 6 jaar, omdat ze dan beter beseffen hoe het zit...
Heb weleens gehoord dat een gat in de luier knippen werkt. Dan heeft ze toch het gevoel dat ze een luier om heeft. Poeppoli zou ze toch wel terecht moeten kunnen nu. Erg vreemd van de huisarts
Wat belachelijk! Ik zou met deze info (dat basisschoolleeftijd prima is) morgen weer de huisarts bellen met de mededeling dat je een verwijzing wilt en deze anders via een andere huisarts (second opinion) gaat regelen. Hij mag dit niet weigeren, wat een nonsens. Op zo’n poli zijn ze gespecialiseerd in deze problematiek. Jouw huisarts is dat per definitie niet!
Dan verschilt dat per ziekenhuis! Ik ken iemand die met dochter van 4,5 naar plas/poeppoli gaat en die is zeer tevreden. Krijgen goede hulp!
Wij kwamen bij de poeppoli een paar maanden voor zoon zijn 4e verjaardag. Ze gaven hier toen aan dat ze kinderen vanaf 3 jaar helpen en eigenlijk hoe eerder hoe beter. De jeugdarts kan ook doorverwijzen, wellicht dat nog proberen? In welke regio woon je?
Ik woon in regio Arnhem. Rijnstate ziekenhuis geeft aan dat ze dit vanaf 6 jaar behandelen, maar dat ik wel een verwijzing kan vragen voor de kinderarts alvast. Ziekenhuis in Apeldoorn gaf te kennen dat onze dochter wel welkom is, mits een verwijzing. Nu is Apeldoorn qua locatie nog best een eindje weg, maar als dit de plek is waar onze dochter hulp kan krijgen, reizen we natuurlijk met liefde naar Apeldoorn
Ik zou er wel een stukje voor willen reizen. Je weet niet of het op den duur vanzelf oplost en nog een jaar af en aan Movicolon gebruiken lijkt me ook niet echt een optie. Daar kunnen de darmen op den duur ook lui van worden lijkt me?! Beter dat ze het zelf gaat doen met een beetje hulp. En Nijmegen? Hebben ze daar geen poeppoli? Dat is beter te bereizen lijkt me.
Hmm, zelf goede ervaring met Zwolle, maar dat is voor jullie nog weer verder rijden. En als je dan via de jeugdarts/cb een verwijzing vraagt voor Apeldoorn? Wij zijn toen via het cb door verwezen.
Ja, ik ga eerst nog een keer via de dokter een verwijzing proberen te krijgen, anders ga ik het via een andere weg proberen. dank voor jullie tips!
Mijn zoontje deed precies hetzelfde en mijn huisarts zei precies hetzelfde. Ik ben uiteindelijk bij een goede bekkenbodemtherapeut geweest die de specialisatie heeft kinderen. Je moet even googelen op de methode superpoeper en wie bij jou in de buurt dat aanbied. Dit is stuk laagdrempeliger dan de poeppoli en wij bereikten heel snel resultaat. Van panische poeper in 2,5 maand op de wc poepen met een poepdiploma in zn hand.