Hee dames! Ik heb even een vraagje.. Morgen heb ik mijn eerste consult bij de verloskundige, alleen nu moet je een aantal dingen meenemen. Als een IDkaart, Verzekeringspas, Datum eerste dag van de laatste menstruatie, vragenlijstje - maar ook informatie betreft je familie en bijzonderheden. Nu heb ik al een aantal jaren geen contact met mijn moeder en haar familie en mijn vader is overleden, evenals zijn familie. In hoeverre ik het weet, zijn er geen bijzonderheden. Nu zie ik het niet zitten om mijn moeder hierover op te gaan bellen, breng liever het nieuws op een andere manier. Hopend dat de band weer terugkomt. Maar is het een groot probleem als ik deze informatie niet heb? Mijn vriend heeft wel de informatie kunnen geven hierover. Groetjes Sill
Denk niet dat het zo´n probleem is hoor, anders zou je het zelf denk ik ook wel weten. Heb het ook gewoon uit mijn blote hoofd gedaan, heb mijn moeder er niet voor opgebeld ofzo.
Nee is geen probleem. Ik weet namelijk ook niet veel en was geen enkel probleem. En als er echt ernstige dingen in de familie zitten dan weet je dat vaak ook wel.
Als je het weet is het handig, anders is het jammer hoor. En als je het later alsnog aan je moeder vertelt en er komt dan nog iets bijzonders uit, dan kun je het alsnog aangeven.
volgens mij is het ook geen probleem..het gaat meestal om een aangeboren hartafwijking wat ze willen weten..misschien weet je dat toevallig nog uit je hoofd.. bij ons is er bijvoorbeeld aangeboren staar in de familie en was bij mijzelf ook aangeboren..maar dat was voor de rest helemaal niet belangrijk.. gaat echt om aangeboren hartafwijkingen..of syndroom van down geloof ik.. succes!
Ja, het gaat ze met name om (aangeboren) problemen met hart / bloedvaten, suikerziekte, down of andere aangeboren afwijkingen. Er zijn nog een paar andere erfelijke aandoeningen die van belang kunnen zijn voordat je zwanger wordt, maar die zijn zeldzaam.
mijn vader heeft al jaaarenlang geen contact meer met al zijn broers en zus en we weten dus ook niet of er 1 van hun iets heeft wat erfelijk zou kunnen zijn wij hebben zoveel we zelf wisten opgenoemd en dat was meer dan voldoende volgens de vk