Facebook deel privé info en telefoon nummer toch met adverteerders

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door iMoeder, 2 okt 2018.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Facebook deelt privé-info en telefoonnummers met adverteerders

    Het telefoonnummer dat je gebruikt om je Facebook-account beter te beveiligen, wordt door het sociale netwerk met adverteerders gedeeld.

    Facebook heeft bevestigd dat ze het telefoonnummer dat je gebruikt voor tweestapsverificatie niet alleen gebruiken voor de beveiliging van je account. In een verklaring aan Gizmodo zegt het sociale netwerk dit nummer te delen met adverteerders voor reclames.

    Naast een wachtwoord kun je een Facebook-account extra goed beschermen door tweestapsverificatie te activeren. Je hebt daardoor naast je wachtwoord ook een code nodig die naar je telefoonnummer wordt verstuurd. Dat maakt het een stuk lastiger voor iemand om op je account in te breken.

    Een groep Amerikaanse onderzoekers aan de Northeastern- en Princeton-universiteit deden een test om te zien waar dit telefoonnummer nog meer voor gebruikt wordt. Wat blijkt: binnen een paar weken is het telefoonnummer bekend bij adverteerders, zodat ze het kunnen gebruiken voor reclamedoeleinden.

    Uit het onderzoek blijkt daarnaast dat adverteerders informatie krijgen over gebruikers die andere gebruikers hebben geüpload. Als een vriend jouw telefoonnummer of e-mailadres in zijn contactenlijst heeft staan, dan kunnen adverteerders hier ook hun voordeel mee doen. In dit geval kun jij deze gegevens niet verwijderen of inzien, omdat dit tegen de privacyregels van Facebook ingaat.

    Facebook reageert
    Deze resultaten zijn opvallend, omdat jij als gebruiker niet bewust toestemming geeft om je telefoonnummer hiervoor in te zetten. Deze gegevens staan los van de informatie die je op je Facebook-profiel plaatst en dus openbaar is. Terwijl tweestapsverificatie iets is wat grote techbedrijven juist moeten aanmoedigen, probeert Facebook er stilletjes een slaatje uit te slaan.

    Als reactie op het nieuws zegt Facebook dat mensen er ook voor kunnen kiezen om een app te gebruiken, in plaats van een sms via een telefoonnummer. Je hoeft in dat geval je nummer niet op te geven, zodat het ook niet gedeeld kan worden met adverteerders. Dat doet vermoeden dat het sociale netwerk voorlopig niet van plan is om deze controversiële beslissing te wijzigen.


    Bron: https://www.iphoned.nl/nieuws/facebook-telefoonnummer-prive-info/amp
     
    Manque vindt dit leuk.
  2. fafa

    fafa Niet meer actief

    Verbaast me niks eigenlijk. Maar goed dat je het hier deelt!
     
    puzzelstukje en iMoeder vinden dit leuk.
  3. Kanarie

    Kanarie Fanatiek lid

    14 mrt 2014
    1.524
    1.570
    113
    Zuid-Holland
    Het verbaast mij eigenlijk ook niet, ik ga er vanuit dat alle gegevens die je invult op FB worden gebruikt voor meer dan gezellig zijn. Overigens ben ik niet paranoia, maar nuchter ;)
     
    puzzelstukje en DastyQueen vinden dit leuk.
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.788
    18.968
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Voor mij het zoveelste bewijs dat ik een verstandig mens ben... zonder Facebook.
     
    puzzelstukje, Syane, Ansji en 1 andere persoon vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina