Wat jammer dat het zo herkenbaar is! Ik raak dan gefrustreerd want het is ook niet dat hij het niet kan of te moeilijk is. Het is te simpel en wil dan gewoon niet. Zet je er even voor in en niet zo piepen, het moet toch dan maar beter gelijk. Ik ga voor deze keer kijken of we een inschatting kunnen maken hoe lang iets duurt. Dus werkelijk bekijken wat je moet doen, snap je wat je moet doen, zijn er moeilijke dingen en wat verwacht je. Net voor de kerstvakantie nog een kerstbpekje met opdrachten en daar zat ook 1 opdracht bij, gelijk piepen. Stop, eerst kijken, weet je wat je moet doen en dan inschatten. Halverwege zei hij heb iets meer tijd nodig, dus geschatte tijd 5 min, daarna dacht hij 10 min en in werkelijkheid 7 min. .... en daar piep je dan over
Ik werk voor een stichting waar 22 scholen onder vallen. Weinig besmettingen geconstateerd en nergens clusters op basisscholen. wat ik al eerder aangaf en wat ik toch zie is dat de noodopvang zoveel groter is dan in de eerste periode. Van 15 kids tijdens de eerste lockdown hebben we er ruim 100 na de kerstvakantie. met zoveel kinderen in de noodopvang en online lessen geven etc is ons hele team gewoon aanwezig iedere dag na de vakantie (wel alleen als je die dag ook werkt). Je ziet zo duidelijk dat ouders niet eens meer moeite doen om het zelf op te lossen.. ik had zelfs een ouder die niet begreep dat ze door moest geven op welke dagen ze noodopvang nodig had. Dat is toch de hele week? Dus ik gaf aan dat als ze vrij was de kinderen niet mochten komen. Dat het alleen bedoeld was voor NOODopvang... Ik snap niet dat de scholen dicht gegaan zijn. Al die tijd roepen ze dat het niet nodig is. Tijdens de eerste lockdown was het vooral protest van leerkrachten en ouders dat scholen dicht moesten. En toen uiteindelijk de scholen weer open gingen en ze een routekaart presenteerde stond er bij een totale lockdown ook dat scholen dicht zouden gaan met uitzondering van basisonderwijs. Dat ze het dan nu toch doen vind ik vreemd en niet noodzakelijk.
bij mijn kinderen op school hebben ze door de hoeveelheid kinderen besloten dat na de vakantie alleen ouders met twee vitale beroepen een beroep kunnen doen op de noodopvang. Ik zal dus wanneer de kinderen thuis zijn bij mijn man noodgedwongen naar werk gaan, en dat terwijl ik eigenlijk fulltime thuis werkte. Hier wordt dus juist het tegenovergestelde bereikt met de maatregel. Ik ga weer de weg op naar kantoor, net als vele collega’s.
Ja zo gaat het straks bij ons ook weer. Echt, ik heb liever een klas met 30 brugpiepers dan één 7-jarige die al piept als ie de hele som toch moet opschrijven al weet hij het antwoord allang.
Ik heb ook niet zoveel engelengeduld dus laat het meer los, want als ik er gefrustreerd van wordt zijn we samen zo een uur verder ook niet helemaal de bedoeling! Want net wat je zegt, waar hebben we het over, 5 of 10 minuten opdrachtjes
mijn man neemt deels vrij, hij kan niet thuiswerken. En werkgevers blijven niet zo flexibel als in maart/april met betaald verlof. En ik kan thuis niet rustig en stil werken als de kinderen thuis zijn, en gelet op mijn werkzaamheden moet dat wel. Dus op naar werk dan maar. Als de kinderen naar school zijn en man naar werk, is dat niet nodig.
Maar op de dagen dat je man vrij heeft en zich met de kinderen bezig kan houden, dan kan jij toch thuiswerken? Ik zou ook het liefst op school lesgeven, maar dat móet straks gewoon thuis. En ja mijn man werkt ook thuis en onze zoon zullen we ook gewoon moeten begeleiden met zn schoolwerk. Dat moeten we onderling regelen. Kan dat bij jullie niet?
Veel jongeren doen buitenshuis al afstand houden omdat ze geen gedoe willen met de politie. Afstand houden op school kan sws niet dus het is ook niet logisch om hun nog meer beperkingen op te leggen. Ik denk juist dat het nu het moment is om ook de maatregelen voor de groep daar onder eens aan scherpen. Is een taak van de ouders. Speelafspraken minimaliseren evenals het buitenspelen met hele groepen kinderen. Lijkt mij nu vooral in de wintermaanden niet een hele lastige klus. Het is dan maar even niet anders. We moeten eens ophouden met al die uitzonderingen want een basisschoolkind is net zo goed een verspreider en dan maar beter 1 lijn trekken. Maakt het een stuk duidelijker.
Ik merk nu ook dat opa's en oma's veel meer op blijven passen, waar dat bij de 1e golf bij bijna niemand was. Hier regelen we ook met andere ouders dat we elkaars kinderen opvangen. Allebei 1 dag in de week extra gewoon rustig kunnen werken. Werkgever verwacht dit keer gewoon meer dan in de 1e golf. Zeker aangezien ik recht heb op noodopvang. Maar ook bij ons op school riepen ze al snel help er melden zich echt veel meer ouders dan de vorige keer, kijk of je het toch zelf op kunt lossen. En aangezien we Thuis werken, vind ik het dan niet terecht de kinderen weg te brengen.
Ik heb t in de eerste lockdown zelf kunnen oplossen. maar omdat ze nu per se van 9-12 online moeten zijn, de oudste, en de jongste vanaf 13 uur is het niet op te lossen. Man en ik beide in de zorg... eerste keer dus niet gebruik gemaakt van school. Maar ik zie geen andere oplossing. Kan moeilijk alles aan opa overlaten... Vorige keer maakte ik huiswerk met ze op tijden dat t ons uitkwam... nu dus niet school heeft hier trouwens minder kinderen. En beide ouders moeten een verklaring inleveren. Met alleen 1 ouder jn vitaal beroep mogen ze er niet heen. Terwijl in de eerste golf ouders er misbruik van werd gemaakt
Ik mag hopen van wel anders zet ik mijn kinderen s’morgens wel af bij het torentje in Den Haag. Ze zijn namelijk vergeten dat er ook mensen beide buiten de deur werken en geen recht op opvang hebben ivm geen vitaal beroep. En nu wordt ik geacht ze te dumpen bij opa’s en oma’s die chronisch ziek zijn en in de risicogroep zitten, heel verstandig! Nog maar niet gesproken over het feit dat thuisonderwijs met onze oudste hel is. (en nee andere oplossingen zijn er niet, we hebben een eigen bedrijf en mijn werk loopt al gigantisch achter door de sluiting van het voorjaar, al het thuishouden door verkoudheden, quarantaine door Corona en thuis moeten houden door zieke juffen...)
Ja dag, buiten spelen is gezond. Ik ga mn kind niet binnen opsluiten. Normaal zit ze met veel van hun in de klas en op school. Hier in het dorp en op school is amper wat aan de hand. Nog geen leerkracht besmet geweest, evenals op de bso. Dus ze speelt echt nog wel bij een paar vriendinnetjes en andersom.
Ik weet niet op welke school je zoon zit, maar meander laat kinderen geheel of gedeeltelijk komen. 1 jongen (ass) mag gewoon geheel naar school en 1 gedeeltelijk. Dus wellicht even een belletje plegen na de vakantie? Mijn oudste trekt het eigenlijk geheel niet, de sluiting van de scholen. De jongste heeft gelukkig minder moeite ermee. Beide ass en regulier onderwijs.
Hier beide ouders vitaal beroep. Dus de oudste mag naar noodopvang. De jongste gaat naar een zorginstelling, de taaltrein, dus die drie dagen van de jongste gaat de oudste ook naar school. En verder, indien nodig ook naar de GO. Mijn man werkt in ploegendienst dus na de vakantie gaat de oudste om 12.00u naar school toe. Waarschijnlijk had hij ook wel de hele dag ge kunt maar dat vind ik niet kunnen. Als man thuis is en vrij, kan de oudste ook gewoon thuis zijn. Alleen de woensdag en vrijdagochtend moet ik even kijken hoe op te lossen. Dan werk ik thuis, dus dan zijn nu de kinderen ook thuis.... geen idee hoe ik dat ga doen. Maar dat zie ik 6 januari wel.
Daar zit mijn zoon idd op school. Maar voor de vakantie een mail gehad dat de noodopvang voor kwetsbare kinderen (Ik heb geen cruciaal beroep) maximaal 2 dagdelen is. Zijn juf is wel op de hoogte want het gaat al een tijdje niet goed met mijn zoon. En zij geeft zelf aan dat mentale gezondheid belangrijker is. Zijn juf komt van renn4 en heeft die kids goed in de smiezen. Maar noodopvang is voor mijn zoon geen goede oplossing, want dan zit hij niet in zn eigen klas, niet met zn eigen juf, andere structuur etc. Waarschijnlijk mag mijn dochter een aantal dagen naar de noodopvang op haar school, dus we zien het wel even volgende week.
Natuurijk is dat gezond maar dit is voor oudere kinderen ook gezond en die kunnen amper naar buiten omdat ze aan allerlei beperkingen vastzitten en die zitten ook in volle klassen. Zou liever zien dat ze dit meer gelijk gaan trekken. Zou wel zo eerlijk zijn.
Nou sorry maar niks is momenteel eerlijk. Dus omdat oudere kinderen iets niet mogen moeten we dat de jongere kinderen ook maar ontnemen? Oudere kinderen kunnen prima sporten in 2 tallen, dat kunnen jongere kinderen niet. Oudere kinderen kunnen prima afspreken met 2 of 3 vrienden. Wat zijn dan de allerlei beperkingen?