Van het weekend wil ik graag mon choutaart maken. Het is lang geleden dat ik dat gemaakt heb. Ik vind het altijd lekker om in plaats van het zakje bodemmix, zelf de bodem te maken van bastognekoeken. Ik heb dat in verleden weleens gedaan en vond dan weleens dat ik nét iets teveel boter erin had gedaan waardoor het zo vet word. Wie weet hoeveel boter je ongeveer moet gebruiken bij een pak verkruimelde bastognekoeken? Groetjes Jel
Is 50 of 60 gram niet te weinig dan? Hecht het boter dan goed aan de bastognekruimels, zodat het met taart snijden niet uit elkaar valt?
Ik had geloof ik op 1 pak bastognekoekjes zo'n 125 gram boter. Maar dan heb je wel een grote taartbodem.. Deze: Welkom bij LU
ooooh, dat is zo lekker he. Wilde er eigenlijk woensdag eentje maken... misschien morgen. Jammie... thanks Jel
Dit recept is heerlijk!! -100 gram boter -250 gram bastognekoeken -250ml slagroom -200 gram monchou -125 gram witte basterdsuiker -vlaaivulling kersen Boter laten smelten en mengen door de verkruimelde koeken. Het mengsel in een springvorm doen en even in de koelkast zetten. Slagroom kloppen met suiker en zacht gemaakte monchou erdoor kloppen. Op de bodem doen en dan de vlaaivulling erover heen en nog even in de koelkast!
Bedankt voor de reacties. Ik ga er morgen mee aan de gang. Hebben we net de weekendboodschappen gehaald, ben ik de kersen vergeten voor op de mon choutaart,
Nou de monchoutaart is aan het opstijven in de koelkast. We krijgen logees en vanavond een heerlijk stukje uitproberen. Jammie!
Foei! Ik kijk eigenlijk nooit zo naar hoeveel gram, maar meer of mijn massa droog blijft, maar wel alle kruimels opneemt. Misschien eerst even de helft toevoegen van wat je normaal zou doen, en dan steeds iets bijvoegen tot het goed is?
Oeehhhh lekker. Heb de schaal al uitgekrabt met een lepel en dat smaakte iig al heerlijk. Vanavond voor het 'serveren' nog even de kersenvlaaivulling erover heen en klaar om op te eten. @ Senninha, ik denk ook niet dat het zoveel uitmaakt hoor hoe lang je springvorm is. Hoe groter hij is, hoe smaller je de taart af kunt snijden.
Onee he, ik word gecontroleerd , mijn moeder en halfbroertje komen dit weekend ook alvast voor onze verjaardag (ben begin november jarig en mijn man een dag voor mij) dus het is wel voor een speciale gelegenheid. Dan kan ik toch niet met een biscuitje aankomen? Ik heb uiteindelijk 125 gram boter gebruikt.